Zavrieť

Porady

Objednavka sluzby, dodanie sluzby, fakturacia sluzby

Chcem Vas poprosit o radu.. V aprili 2005 som si od jednej firmy zavazne objednal sluzbu - dodanie urcitej databazy. Firma ma poziadala o potvrdenie zavaznej objednavky svojim podpisom, co som aj vykonal. Bola ochotna mi dorucit databazu az po zaplateny faktury. Zial, objednana sluzba sa mi stala bezpredmetna z istych dovodov, preto som fakturu neuhradil, a informoval som o tom konktaktnu osobu. Pred par dnami som vsak od spominanej firmy dostal Upomienku za neuhradenu fakturu. Firma na moj dnesny telefonat odpovedala, ze fakturu som povinny uhradit, kedze som podpisal zavaznu objednavku. Co mam robit, ak o spominanu databazu nemam zaujem? Mam uhradit fakturu za nieco, co som vopred nedostal a nemam dnes uz zaujem? Som si vedomy, ze raz ked si nieco zavazne objednam, je to zavazne. Ale mam zaplatit fakturu ak som nedostal vopred objednany produkt? Vazne o tu databazu uz dnes nemam zaujem, len nechcem postupovat protipravne. Vdaka za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Objednavka sluzby, dodanie sluzby, fakturacia sluzby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.