Zavrieť

Porady

Aký prášok na biele a čierne prádlo?

Chcem vás poprosiť o radu. Aký prášok resp. gél používate na biele prádlo aby ostalo pekne biele a čo naopak na čierne, aby farba nevybledla?
Usporiadat
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja periem a som spokojná....nemienim preplácať ked netreba
2 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...používam tabletkový Persil..je na biele, aj tmavé...biele je krásne a čierna nie je vyblednutá...ale k vyblednutiu, až vyšediveniu tmavého prádla môže prispieť aj nekvalitná aviváž...alebo špinavá, nečistená a neodkameňovaná pračka...
1 0
nelly0 nelly0

nelly0 je offline (nepripojený) nelly0

Čítala som už veľa pozitívnych recenzií na Formil. Asi ho tiež vyskúšam. A ako je to s praním bieleho prádla na 60-ke? Niekto vraj perie biele výlučne na 60°C, ale čo ak je tričko s potlačou?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

nelly0 Pozri príspevok
Čítala som už veľa pozitívnych recenzií na Formil. Asi ho tiež vyskúšam. A ako je to s praním bieleho prádla na 60-ke? Niekto vraj perie biele výlučne na 60°C, ale čo ak je tričko s potlačou?
ja periem biele-bavlnené na 90st, ale to sú uteráky, pyžamá, utierky nohavičky a pod.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Ja na 90 st.biele len podľa potreby, ináč zvyčajne biele na 60 st a farebné na 40 st. Som spokojná, aviváž nepoužívam, stačí trošku octu. Periem vo Formile práškovom, či tekutom, ako som vyššie písala, prádlo mám bielučké, nezaprané, nevyblednuté ..ďalší tip je v tom, že ho treba žehliť vlhké, nie presušené ...
4 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

nelly0 Pozri príspevok
...............na čierne, aby farba nevybledla?
čierne veci hlavne nesušiť na priamom slnku
2 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Kým povesím prádlo na šnúru či je už farebné alebo čierne, prevrátim ho na ruby aby nevybledlo.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

hubatá Pozri príspevok
Kým povesím prádlo na šnúru či je už farebné alebo čierne, prevrátim ho na ruby aby nevybledlo.
ja ho už tak periem.
2 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

tento týždeň je sypký Formil v Lidli v akcii, tak ak chcete vyskúšať, tak teraz je 5,10 kg za 6,00 eur...
1 0
nelly0 nelly0

nelly0 je offline (nepripojený) nelly0

Ďakujem, už som si kúpila aj vyskúšala, ale tekutý a som celkom spokojná Možno časom vyskúšam aj sypký.
0 0
Helik3 Helik3

Helik3 je offline (nepripojený) Helik3

Aka som,taka som.Som jednoducho zena.Ked sa mi zachce smiat,smejem sa pojasena... ...viac
ahojte,
ja mám zas ten problém, že čokoľvek použijem na tmavé prádlo, ostávajú mi biele fľaky. či gél, či prášok, či drahá značka, alebo nie, mám to tam stále. už neviem čo vyskúšať.
keď som používala prášok, myslela som si, že mám slabý tlak vody v práčke, alebo veľa prášku a práčka ho nezmyje celkom, ale keď mi to robí aj gél???
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Ja tiež rád periem aj ked som chlap.

Hlavne rád VEŠIAM pradlo, je to taká činnosť kde treba rozmýšľať čo na ktorú šnúru zavesiť a ako to zavesiť
aby sa tam všetko zmestilo.

Najradšej používam MAXI-TRAT z Lidlu, a aviváž v litrovej fĺaši s takým medvedíkom na obale, mám ešte z Nemecka
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
http://tvnoviny.sk/spravy/radimevam/...najlepsie.html
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

aj toto je zaujímavé, dosť otázok, ktoré sa v téme objavili, je tu zodpovedaných
http://www.prozeny.cz/magazin/bydleni-a-zahrada/poradme-si/7240-co-je-lepsi-prasek-nebo-gel


1 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Vidím, že všetky prášky sú dobré, ale, iba kúpené za čiarou.
0 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

Helik3 Pozri príspevok
ahojte,
ja mám zas ten problém, že čokoľvek použijem na tmavé prádlo, ostávajú mi biele fľaky. či gél, či prášok, či drahá značka, alebo nie, mám to tam stále. už neviem čo vyskúšať.
keď som používala prášok, myslela som si, že mám slabý tlak vody v práčke, alebo veľa prášku a práčka ho nezmyje celkom, ale keď mi to robí aj gél???
Odporúčam dať menej prádla do práčky, možno je práčka veľmi plná a prádlo sa nedá dostatočne vypláchať.
2 0
Helik3 Helik3

Helik3 je offline (nepripojený) Helik3

Aka som,taka som.Som jednoducho zena.Ked sa mi zachce smiat,smejem sa pojasena... ...viac
majka 62 Pozri príspevok
Odporúčam dať menej prádla do práčky, možno je práčka veľmi plná a prádlo sa nedá dostatočne vypláchať.
aj ja som si to myslela, lenže je ťažko odhadnúť koľko prádla tam napchať, lebo bubon je na 6, či 7 kg bielizne, tak len pchám a pchám, aby zas nebola málo vyťažená, lebo vraj vtedy môže skákať ...
0 0
zena77 zena77

zena77 je offline (nepripojený) zena77

Formil v Lidli býva za 6.99, a ten test pracích práškov - no neviem či je to stopercentné - ja som videla test a tam bol Formil z Lidla na 2mieste hneď za arielom ..... obrázky si prehodia ako sa im páči, najviac verím - obyčajný gazdinkám - ich výsledkom, nie testom....teraz periem v slize - a nemáme problém .... rozpustí sa a aj krásne operie :-) a teraz cez "leto" ak sa toto dá nazvať letom ... sa perie stále ... tak prečo nešetriť peňáze a životné prostredie
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Indeed Pozri príspevok
Ja tiež rád periem aj ked som chlap.

Hlavne rád VEŠIAM pradlo, je to taká činnosť kde treba rozmýšľať čo na ktorú šnúru zavesiť a ako to zavesiť
aby sa tam všetko zmestilo.

Najradšej používam MAXI-TRAT z Lidlu, a aviváž v litrovej fĺaši s takým medvedíkom na obale, mám ešte z Nemecka
prášok som kúpila dnes.... a túto aviváž aj ja móžem...
aj táto je dobrá..
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať