Zavrieť

Porady

Prijem z CR aj SR- odpocet preddavkov v DP A

Prosim Vas potrebujem poradit s DP A, prijem zo zavislej cinnosti z ceskej firmy, z tej istej firmy boli vyplatene prijmy aj v CR aj SR, cize z ciech mam jedno zuctovanie a zo slovenska druhe. po vynati prijmov z ciech mi vysla kladna danova povinnost. zaujima ma ale ci mozem odratat aj preddavky na dan ktore boli zrazene a su uvedene v tej slovenskej casti rocneho zuctovania ked sa jedna o toho isteho zamestnavatela, lebo ked ich odratam tam mi vychadza danovy preplatok... vie niekto radu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    aké si mala preddavky na daň z SK? určite boli v minimálnej výške 250 €

    PS: pri metóde vyňatia príjmov nemôžeš pripočítať ako zaplatenú daň príjem z ČR, uvedieš daň len z SK

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    martha25 Pozri príspevok
    Prosim Vas potrebujem poradit s DP A, prijem zo zavislej cinnosti z ceskej firmy, z tej istej firmy boli vyplatene prijmy aj v CR aj SR, cize z ciech mam jedno zuctovanie a zo slovenska druhe. po vynati prijmov z ciech mi vysla kladna danova povinnost. zaujima ma ale ci mozem odratat aj preddavky na dan ktore boli zrazene a su uvedene v tej slovenskej casti rocneho zuctovania ked sa jedna o toho isteho zamestnavatela, lebo ked ich odratam tam mi vychadza danovy preplatok... vie niekto radu?
    to bude nejaký zrádnik, nakoľko ak si použil metódu vyňatia a uplatnila si si NČZD, tak ti nemôže výjsť nedoplatok dane, ak sa nejedná o tzv. milionársku daň.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    martha25 Pozri príspevok
    ale mne to tak vyslo, ked som zratala prijmy z ceskeho aj so slovenskeho zuctovania, potom som odratala poistne, vysiel zaklad dane, odratala som nezdanitelnu cast a prijmy z ciech som vynala, tak mi vysla danova povinnost 250 e. ale neviem ci mozem este pocitat s tymi preddavkami, lebo tie vychadzaju nejakych 700 e, takze logicky keby som odratala danovu povinnost od preddavkov, vysiel by mi danovy preplatok
    aký je celkový základ dane (CR+SR) ?

    Uplatnila si metodu vyňatia príjmov z CR ?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    martha25 Pozri príspevok
    zaklad dane cr a sr bol 18 000 a po vynati bol zaklad 1300, preddavky 650, vsetko som vynala spravne aj scitala, neviem sa vsak pohnut dalej k tomu, ci po vypocte dane mam na konci priratat aj tie preddavky alebo nie.
    daň, ktorú zaplatíš v Česku nemôžeš žiadať vrátiť od slovenského DU.

    martha25 je offline (nepripojený) martha25

    martha25
    ale mne to tak vyslo, ked som zratala prijmy z ceskeho aj so slovenskeho zuctovania, potom som odratala poistne, vysiel zaklad dane, odratala som nezdanitelnu cast a prijmy z ciech som vynala, tak mi vysla danova povinnost 250 e. ale neviem ci mozem este pocitat s tymi preddavkami, lebo tie vychadzaju nejakych 700 e, takze logicky keby som odratala danovu povinnost od preddavkov, vysiel by mi danovy preplatok

    martha25 je offline (nepripojený) martha25

    martha25
    zaklad dane cr a sr bol 18 000 a po vynati bol zaklad 1300, preddavky 650, vsetko som vynala spravne aj scitala, neviem sa vsak pohnut dalej k tomu, ci po vypocte dane mam na konci priratat aj tie preddavky alebo nie.

    Prijem z CR aj SR- odpocet preddavkov v DP A

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.