Zavrieť

Porady

Príplatok za prácu v sobotu, nedeľu a vo sviatok

Dobrý deň, prosím o radu.
Pracujem na polovičný úväzok, mám pracovnú zmluvu (podľa par.43 zákonníka práce) na dobu neurčitú. Môj pracovný čas je 20hodín týždenne. Pracujem aj cez víkendy aj vo sviatky.

Patrí mi nejaký príplatok za prácu v sobotu, nedeľu a vo sviatok?
Zamestnávateľ tvrdí, že nemám nárok na príplatky, nakoľko sme nepretržitá prevádzka.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Darina1234 Pozri príspevok
    Prosim o radu, pracujem ako predavacka , pracujem 7,5 hod denne a kedze predajna je otvorena aj v sobotu, pracujem aj v sobotu. prosim o radu ako by som mala ma tuto pracu v sobotu - nadcas- 4 hodiny zaplatenu.
    Ako pracu nadcas, teda s nadcasovym priplatkom, ak ide o pracu nad ramec tyzdenneho prac. casu.
    (prestavka 1/2 hod. denne sa do prac. casu nepocita)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Darina1234 Pozri príspevok
    Dakujem, este sa spytam, ci nahodou nemam narok aj na priplatok za sobotu.
    Nie, nemáš.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Darina1234 Pozri príspevok
    Prosim ešte o radu, kolegyna pracuje na skrateny pracovny uvazok 20 hod týždenne takto - Pon 4 hod. Uto 4 hod, Str volno, Štvr 4 hod, Pia 4 hod a taktiež v Sob 4 hod.Nemala by mať pracu v sobotu nejako zaplatenu, aspon priplatok ?
    Nie, kedze v stredu nepracuje, je praca v sobotu jej standardnym pracovnym casom.
    Cize ma zanu riadnu mzdu.
    Priplatok za soboty Zakonnik prace nepozna.
    Mohla by ho mat firma dohodnuty napr. v kolektivnej zmluve.
    Ak nema, narok nevznika.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Karpatka Pozri príspevok
    áno, pracujem každý druhý deň
    pokial tvoja smena pripadne v rámci rozvrhu na víkend, nemáš nárok na žiadny príplatok. Je to tvoj riadny pracovný deň.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Karpatka Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím o radu.
    Pracujem na polovičný úväzok, mám pracovnú zmluvu (podľa par.43 zákonníka práce) na dobu neurčitú. Môj pracovný čas je 20hodín týždenne. Pracujem aj cez víkendy aj vo sviatky.

    Patrí mi nejaký príplatok za prácu v sobotu, nedeľu a vo sviatok?
    Zamestnávateľ tvrdí, že nemám nárok na príplatky, nakoľko sme nepretržitá prevádzka.
    Ďakujem.
    Príplatok za prácu v sobotu (alebo v nedeľu) Zákonník práce nepozná.

    Enyma je offline (nepripojený) Enyma

    Enyma
    Ale za sviatok by mal byť príplatok podľa ZP minimálne 50 % priemernej hodinovej mzdy, nie ?

    enyma

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Enyma Pozri príspevok
    Ale za sviatok by mal byť príplatok podľa ZP minimálne 50 % priemernej hodinovej mzdy, nie ?

    enyma
    Za prácu vo sviatok áno.

    Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

    Darina1234
    Prosim o radu, pracujem ako predavacka , pracujem 7,5 hod denne a kedze predajna je otvorena aj v sobotu, pracujem aj v sobotu. prosim o radu ako by som mala ma tuto pracu v sobotu - nadcas- 4 hodiny zaplatenu.

    Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

    Darina1234
    Prosim ešte o radu, kolegyna pracuje na skrateny pracovny uvazok 20 hod týždenne takto - Pon 4 hod. Uto 4 hod, Str volno, Štvr 4 hod, Pia 4 hod a taktiež v Sob 4 hod.Nemala by mať pracu v sobotu nejako zaplatenu, aspon priplatok ?

    Lilien 15 je offline (nepripojený) Lilien 15

    Lilien 15
    Dobrý deň,sme nepretržitá prevádzka a chcela by som sa spýtať ked pracovníčka pracuje cez víkend, na nočnej a pripadne to na sviatok na aký príplatok má nárok? Na všetky alebo len sviatok a nočná?
    ďakujem

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Lilien 15 Pozri príspevok
    Dobrý deň,sme nepretržitá prevádzka a chcela by som sa spýtať ked pracovníčka pracuje cez víkend, na nočnej a pripadne to na sviatok na aký príplatok má nárok? Na všetky alebo len sviatok a nočná?
    ďakujem
    Priplatok za vikend Zakonnik prace nepozna, len priplatok za nocnu, sviatok na nadcas.
    Praca v riadne naplanovanej zmene cez vikend, sviatok v noci je s priplatkom za nocnu + sviatok.

    Lilien 15 je offline (nepripojený) Lilien 15

    Lilien 15
    ivka70 Pozri príspevok
    Priplatok za vikend Zakonnik prace nepozna, len priplatok za nocnu, sviatok na nadcas.
    Praca v riadne naplanovanej zmene cez vikend, sviatok v noci je s priplatkom za nocnu + sviatok.
    ďakujem tak aj robím.....
    volala mi mzdárka z podobného zariadenia,ako to robíme my,lebo že ved majú na to nárok...
    tiež som našla že ZP nedefinuje príplatky za víkend.len jej to nestačilo.... a ja som si nebola potom istá

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Lilien 15 Pozri príspevok
    ďakujem tak aj robím.....
    volala mi mzdárka z podobného zariadenia,ako to robíme my,lebo že ved majú na to nárok...
    tiež som našla že ZP nedefinuje príplatky za víkend.len jej to nestačilo.... a ja som si nebola potom istá
    Mozno maju priplatok za sobotu a nedelu definovany v internom predpise, v takom pripade sa aj tento priplatok pripocitava.
    Podla ZP ale narok nan nie je.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.