Zavrieť

Porady

Inventúra

Pri inventúre k 31.12. vznikol prebytok vo výške 23.000,- Sk a manko vo výške 12.000,- Sk. Ako sa to správne zaúčtuje 132/648 23000,- a 549/132 12000,- alebo sa naúčtuje len ten rozdiel 132/648 11.000,- Sk ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sasha je offline (nepripojený) Sasha

    Sasha
    Dobrý deň!
    Asi sa spýtam banalitu, ale ja už som v štádiu keď si nie som istá vôbec ničím...
    Prosím vás zaúčtovanie výdajky - manko pri inventúre sa urobí pred uzávierkou skladu alebo sa až po?
    Vopred ďakujem!

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    Pred uzávierkou. Invetúrne rozdiely sa musia účtovať do obdobia, ktorého sa týkajú.
    Ak by sa v účtovníctve zaúčtovali a v skladovej evidencii neboli, nesúhlasila by skladová evidencia (analytická evidencia) so stavom na príslušnom účte.

    toria je offline (nepripojený) toria

    toria
    Ako postupovať pri inventúre skladu v Omege, keď nemám žiaden rozdiel??? Vytlačím si len stav na sklade a urobím uzávierku skladu????

    toria je offline (nepripojený) toria

    toria
    Prosím pomoc!!!!
    Na 131 mi nabehlo k 31.12. 06 kurzový rozdiel vo výške 210,01 Skk. Je to v poriadku??? Teraz mi totižto nesedí 131 v porovnaní s MD 132. Je to o.K.???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.