Zavrieť

Porady

Registrácia DPH v ČR

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či je potrebné sa registrovať v Česku ako platca DPH, ak na slovensku som platca DPH. Budem v Česku vykonávať služby - montáž, avšak fakturovať to budem na slovenskú firmu. Investor je český.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Juras66 je offline (nepripojený) Juras66

    Juras66
    Lydka Li Pozri príspevok
    je to montaz sklenenych fasad a veci okolo toho na jednom business centre v brne
    takze ide o montaz vztahujucu sa na nehnutelnost, nedavno som hladal odpovede na podobne otazky, tu sa mozes docitat viac:
    http://www.porada.sk/t179868-dodanie...odavatela.html

    podla mna vy budete fakturovat bez DPH s tym, ze danova povinnost prechadza na prijemcu sluzby, teda čr investora, treba to uviest na fakture.

    SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

    SilMar Group
    Lydka Li Pozri príspevok
    lenze ja to budem fakturovat slovenskej firme a nie ceskej..
    V tomto prípade nemáš na koho preniesť daňovú povinnosť a keďže daňová povinnosť je podľa §16/1 v ČR, je potrebné sa informovať tam, ako postupovať. Ale s najväčšou pravdepodobnosťou sa tam budeš musieť registrovať a odviesť daň v ČR.

    SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

    SilMar Group
    Lydka Li Pozri príspevok
    dph aj dan z prijmu?
    nie, toto sa týka len DPH!!!

    Ak by ti však v ČR vznikla povinnosť stálej prevádzkárne, tak tam budeš musieť zdaňovať príjmy z ČR a celosvetové príjmy u nás. Treba pozrieť zmluvu o zamedzení dvoj.zdanenia medzi SR a ČR.

    Registrácia DPH v ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.