Zavrieť

Porady

Slozobna cesta - je cakanie na kolegov zapocitane do pracovneho casu?

Dobry den,

potrebovala by som pomoct. Kolega je povereny soferovat sluzobne auto (nie je vodicom z povolania). Ma odviest kolegov na skolenie z Kosic do Bratislavy a spat. Skolenie trva cca 3hod. Mam mu cas straveny cakanim na kolegov zaratat do odpracovanych hodin? Alebo mu ratam ako odpracovane hodiny len cas ked soferuje?

Dakujem za radu
Naposledy upravil smatralaka : 06.06.12 at 12:08
smatralaka podeli sa so mnou niekto o svoje vedomosti, prosim....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Platíš mu celú dobu, počnúc hodiny výjazdu a končiac hodinou príchodu. Ako by k tomu prišiel, keby musel nadrábať čas, počas ktorého nešoféruje? Príkaz mal byť písomný a do pracovnej náplne by som tiež doplnila, že vykonáva aj funkciu šoféra počas služobných ciest.

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    smatralaka Pozri príspevok
    Dakujem za odpoved,
    ja som na to pozerala z tej strany, ze za jeden den ma 7 hodin nadcasu a vlastne mu preplacam aj cas ked ma volno a robi si co chce.
    Prosím Ťa, veď to ste neposlali šoférovať Vášho vodiča, išiel šoférovať človek s úplne inou náplňou práce. Tým babám, čo boli na školení budeš do pracovného času zarátavať len tie hodiny, ktoré odsedeli na prednáške?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    smatralaka Pozri príspevok
    Dakujem za odpoved,
    ja som na to pozerala z tej strany, ze za jeden den ma 7 hodin nadcasu a vlastne mu preplacam aj cas ked ma volno a robi si co chce.
    Kedze jeho pracou v ten den je praca sofera, soferi maju v prac. case aj cakanie.
    Ved mnohokrat cakaju na nakladku, vykladku, na presny odchod a pod.
    Mohli si to odsoferovat kolegyne, nemuseli by ste mu platit nic
    alebo mohli pouzit verejnu dopravu (autobus, vlak).
    On ma narok.

    V uplnom dosledku ...kolegyne budu pracovat "len" 3 hodiny na skoleni a zaratas im 8 hodin, teda cely den .....
    a tiez zvysok casu si v aute robia co chcu

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    On nerobi nic ine, len sofera na tejto ceste?
    Ak ano, tak aj cakanie je sucastou jeho prace. Mal by mat ale soferovanie v naplni prace.

    smatralaka je offline (nepripojený) smatralaka

    smatralaka
    na tejto ceste nerobi ine ako sofera, ale normalne ma v naplni prace ine veci.
    Takze ak tomu spravne rozumiem, tak 5 hod cesta, 3hod ma v Blave volno (caka na kolegyne), 5 hod cesta spat ma odpracovanych 13hod?

    smatralaka je offline (nepripojený) smatralaka

    smatralaka
    Dakujem za odpoved,
    ja som na to pozerala z tej strany, ze za jeden den ma 7 hodin nadcasu a vlastne mu preplacam aj cas ked ma volno a robi si co chce.

    Slozobna cesta - je cakanie na kolegov zapocitane do pracovneho casu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.