Zavrieť

Porady

kedy musím založiť živnosť

Prosím vás, musím živnosť založiť pred samotným poskytnutím služby, alebo môžem začať poskytovať službu a do mesiaca ešte pred inkasom odmeny za služby, tú živnosť založím?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    VRUBE02 Pozri príspevok
    Ďakujem. Ale napr. ako občan urobím službu do hodnoty 500 € raz, tak nemusím založiť živnosť. A keby som išla poskytnúť službu 2. krát, tak už musím založiť živnosť. No nie?
    A ešte prosím vás, pri založení sro je tak, že môžem podnikať od založenia sro alebo od vzniku sro?
    Ďakujem.
    Eseročka existuje a môže účtovať až po zápise do OR.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Ja by som to konkretizovala na podpis ZL, vyhlásenie správcu vkladu..... atď všetky listiny konkrétne by som vsunula do toho tvojho textu.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    VRUBE02 Pozri príspevok
    Prosím vás, musím živnosť založiť pred samotným poskytnutím služby, alebo môžem začať poskytovať službu a do mesiaca ešte pred inkasom odmeny za služby, tú živnosť založím?

    samozrejme,že MUSÍŠ založiť živnosť,

    každá zárobková činnosť bez vybavenia živnosti a ďalších admin.náležitosti je nedovolené podnikanie
    Indeed ale najdu sa aj podrývači, čo povedia ,že nemám pravdu..

    VRUBE02 je offline (nepripojený) VRUBE02

    VRUBE02
    Ďakujem. Vieš, len mám silného tucha, že asi z toho nebude žiadna dlhodobá záležitosť, myslím si že tak mesiac max dva. To sa mi nezdá správne zakladať na mesiac živnosť. O nejakej službe cez zákonník práce nechce druhá strana ani počuť. Tak som myslel, že živnosť nezaložím a ak sa situácia vyjasní, tak tú živnosť založím.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    VRUBE02 Pozri príspevok
    Prosím vás, musím živnosť založiť pred samotným poskytnutím služby, alebo môžem začať poskytovať službu a do mesiaca ešte pred inkasom odmeny za služby, tú živnosť založím?
    Hovorí ti niečo nelegálne podnikanie ? Nemôžeš poskytovať službu skôr, než nemáš oprávnenie na podnikanie.

    VRUBE02 je offline (nepripojený) VRUBE02

    VRUBE02
    Ďakujem. Ale napr. ako občan urobím službu do hodnoty 500 € raz, tak nemusím založiť živnosť. A keby som išla poskytnúť službu 2. krát, tak už musím založiť živnosť. No nie?
    A ešte prosím vás, pri založení sro je tak, že môžem podnikať od založenia sro alebo od vzniku sro?
    Ďakujem.

    VRUBE02 je offline (nepripojený) VRUBE02

    VRUBE02
    A ešte prosím vás naposledy - dočítala som sa, že pri zakladaní sro, spoločník musí podpísať zakladateľskú listinu pred notárom a ak dám podpísať splnomocnenie na založenie živnosti a zápis do OR, tak ostatné doklady bude podpisovať ten splnomocnenec, nie spoločník. Dobre som to dočítala? Alebo sa to týka len na komunikáciu s OR.
    Ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    VRUBE02 Pozri príspevok
    Ďakujem. Ale napr. ako občan urobím službu do hodnoty 500 € raz, tak nemusím založiť živnosť. A keby som išla poskytnúť službu 2. krát, tak už musím založiť živnosť. No nie?
    A ešte prosím vás, pri založení sro je tak, že môžem podnikať od založenia sro alebo od vzniku sro?
    Ďakujem.
    O akú službu sa jedná ? Suma 500€ je príjem z § 8, ktorý nepodlieha zdaneniu.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    VRUBE02 Pozri príspevok
    A ešte prosím vás naposledy - dočítala som sa, že pri zakladaní sro, spoločník musí podpísať zakladateľskú listinu pred notárom a ak dám podpísať splnomocnenie na založenie živnosti a zápis do OR, tak ostatné doklady bude podpisovať ten splnomocnenec, nie spoločník. Dobre som to dočítala? Alebo sa to týka len na komunikáciu s OR.
    Ďakujem
    Áno spoločník môže na tieto úkony niekoho splnomocniť, splnomocnenie musí byť presne vyšpecifikované, že aké všetky dokumenty ho splnomocňuje podpísať v jeho mene.
    Návrh do OR alebo niekoho splnomocniť na zápis môže konateľ nie spoločník (aj keď to môže byť jedna a tá istá osoba)

    VRUBE02 je offline (nepripojený) VRUBE02

    VRUBE02
    Economic, som ti dlžná kytičku za trpezlivosť.
    Asi takéto mám na mysli:
    P l n o m o c e n s t v o
    Peter Petrík, bytom: Karpatská 7, Trenčín, nar: XX.XX.XXXX ako spoločník spoločnosti
    XYZ, s.r.o. so sídlom: Karpatská 4, 000 00 Trenčín, založená spoločenskou zmluvou zo dňa
    XX.XX.XXXX spoločníkmi Jánom Janíkom, bytom: Karpatská 5, Trenčín, nar.
    XX.XX.XXXX a Petrom Petríkom, bytom: Karpatská 7, Trenčín, nar: XX.XX.XXXX
    týmto splnomocňuje
    Jána Janíka, bytom Karpatská 5, Banská Bystrica, nar. XX.XX.XXXX, č. OP: XX XXXXXX
    vykonávanie všetkých potrebných úkonov voči Obchodnému registru v Trenčíne
    a Obvodnému úradu v Trenčíne, odbor živnostenského podnikania vrátane podania
    návrhov, doručovania písomností, prijímania rozhodnutí, podávanie opravných
    prostriedkov voči rozhodnutiam týchto orgánov a vzdávania sa na ich podanie
    a vykonania ďalších úkonov, ktoré bude v súvislosti s uvedeným potrebné a vhodné
    vykonať, najmä tých ktoré bude potrebné a vhodné vykonať v súvislosti so získaním
    živnostenského oprávnenia (živnostenských oprávnení) pre spoločnosť YXZ, s.r.o. so
    sídlom: Karpatská 4, Trenčín, podaním návrhu na zápis spoločnosti YXZ, s.r.o. do
    Obchodného registra Okresného súdu v Trenčíne, vykonaním opráv a doplnení návrhu
    a podaní vysvetlení.
    V Trenčíne dňa XX.XX.XXXX
    (podpis splnomocniteľa musí byť úradne osvedčený)
    _______________________________
    Peter Petrík
    Plnú moc prijímam
    V Trenčíne dňa XX.XX.XXXX

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.