Zavrieť

Porady

Co s peniazmi...?

Zdravim, mozno tato otazka nepatri do tejto sekcie,ale ciastocne sa tyka aj stavby.
Staviame dom. 1/2 penazi na dom mame na bankovom ucte a z neho pomaly cerpame peniaze na stavbu. Momentalna situacia okolo eura ma znepokojuje a preto rozmyslam, ci nie je lepsie ako drzat peniaze na ucte kupit veci na stavbu aj v predstihu. To znamena ze napr.aj laminatku, dlazbu a podobne, co budeme potrebovat aj mozno o pol roka, ak nie viac. Mame strach,ze nastane chaos okolo eura a bud nasa banka krachne,alebo nieco podobne, alebo bude vysoka inflacia a za tieto peniaze kupime ovela menej ako teraz.
Co si o tom myslite?
Usporiadat
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

že zbytočne dramatizuješ, pripomínaš mi ľudí, ktorí išli 31.12.1999 do jaskyne, lebo prvý deň v roku 2000 bude koniec sveta
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Nóóó, po dnešných TV novinách a rôznych reláciách zameraných na situáciu v eurozóne, si myslím, že tomcop vôbec nedramatizuje.
0 0
tomcop tomcop

tomcop je offline (nepripojený) tomcop

Este dodam, ja sa ani tak nebojim,ze o tie peniaze pridem, ale skor tej inflacie, resp.problemoch pri ziskavani penazi naspat od banky,resp.statu, kt.ruci za ne a tym padom predlzovanie stavby a podobne.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...a kde to budeš skladovať?..máš priestor na to, aby si podlahu do domu uskladnil bez strachu, či ti ju neukradnú?..to máš to isté, ako peniaze v banke, ktoré strácajú hodnotu...materiál na hrubú stavbu tiež môžeš nakúpiť, len ak máš dobre vysoký múr okolo budúceho domu..ak "" nespávaš"" kvoli inflácii, tak menej budeš kvoli materiálu ,kúpenému dopredu..
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

zmeň na švajčiarske franky
1 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

Melnick Pozri príspevok
Nóóó, po dnešných TV novinách a rôznych reláciách zameraných na situáciu v eurozóne, si myslím, že tomcop vôbec nedramatizuje.
nemusíš prežívať všetky správy, názory treba selektovať. Ak by som mal veriť informáciám v správach, som pologramotný truľo dnes napríklad v Markíze odznelo na margo dúhového pochodu, že minulý rok ZATKLI policajti na ulici 40 výtržníkov
0 0
tomcop tomcop

tomcop je offline (nepripojený) tomcop

So skladovanim by az tak problem nebol...o kradez by som sa nebal. No aj s tymi frankami som rozmyslal, len ako to potom je. Peniaze x-krat potrebujeme a budeme potrebovat zo dna na den, ked to budem vyberat a menit na euro, neprerobim vela na poplatkoch? Priznam sa, nemam taku skusenost...
0 0
tomcop tomcop

tomcop je offline (nepripojený) tomcop

mattto Pozri príspevok
nemusíš prežívať všetky správy, názory treba selektovať. Ak by som mal veriť informáciám v správach, som pologramotný truľo dnes napríklad v Markíze odznelo na margo dúhového pochodu, že minulý rok ZATKLI policajti na ulici 40 výtržníkov
ja spravy uz az tak nepozeram a ja si skor myslim,ze co sa tyka info o dlhovej krize, tak skor to mainstreamove spravy vykresluju ruzovejsie,ako to je a aby sa ta banda bankarska mala cas na to pripravit...
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

lujza.j Pozri príspevok
zmeň na švajčiarske franky
švajčiarske franky mu v stavebninách nezoberú, ak áno, prepočítajú takým nevýhodným kurzom, že sa mu to neoplatí.
0 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

..netreba spekulovat, zamienat...su to vsetko famy..
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tomcop Pozri príspevok
So skladovanim by az tak problem nebol...o kradez by som sa nebal. No aj s tymi frankami som rozmyslal, len ako to potom je. Peniaze x-krat potrebujeme a budeme potrebovat zo dna na den, ked to budem vyberat a menit na euro, neprerobim vela na poplatkoch? Priznam sa, nemam taku skusenost...
idem to riešiť budúci týždeň, dnes som mala debatu s človekom ktorý čo-to o financiách vie, odporučil frank.v pondelok chcem s ním ešte hodiť reč o takýchto "detailoch". ak budem niečo vedieť dám vedieť aj do banky skočím, že ako by to vyzeralo....keby
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

lujza.j Pozri príspevok
idem to riešiť budúci týždeň, dnes som mala debatu s človekom ktorý čo-to o financiách vie, odporučil frank.v pondelok chcem s ním ešte hodiť reč o takýchto "detailoch". ak budem niečo vedieť dám vedieť aj do banky skočím, že ako by to vyzeralo....keby
mať tak starosti bohatých ľudí
0 0
tomcop tomcop

tomcop je offline (nepripojený) tomcop

lujza.j Pozri príspevok
idem to riešiť budúci týždeň, dnes som mala debatu s človekom ktorý čo-to o financiách vie, odporučil frank.v pondelok chcem s ním ešte hodiť reč o takýchto "detailoch". ak budem niečo vedieť dám vedieť aj do banky skočím, že ako by to vyzeralo....keby
Tak potom ak by sa dalo a vedela by si poradit, bolo by super, lebo clovek ma okolo stavby dost inych problemov a nie riesit este aj taketo veci.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mattto Pozri príspevok
mať tak starosti bohatých ľudí
no vieš ja sa konkrétne bojím aj o tie "šušne" čo mám
0 0
tomcop tomcop

tomcop je offline (nepripojený) tomcop

Hehe,no ono je to relativne. Ako o peniaze ako take by som sa bal tiez a mozno by som to fakt fukol na frank, australsky dolar alebo take nieco. Ale ked clovek potrebuje mat v pohotovosti dost vela penazi a zavisi este aj stavba od toho, budeme potrebovat na skridlu a ked nebude cash, tak co? Bude nam prsat do hrubej stavby? Takze preto taketo obavy.
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

lujza.j Pozri príspevok
no vieš ja sa konkrétne bojím aj o tie "šušne" čo mám
šušne = milióny? rozumiem
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tomcop Pozri príspevok
Tak potom ak by sa dalo a vedela by si poradit, bolo by super, lebo clovek ma okolo stavby dost inych problemov a nie riesit este aj taketo veci.
no že vraj to vyzerá zle len chcem s tým človekom "doladiť" aj to, že ked by prišlo k panike a ludia by húfne vyberali vklady, tak sa tomuto vyhnúť....či nie je lepšie mať lóve niekde "zašité"
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mattto Pozri príspevok
šušne = milióny? rozumiem
bóžinku keby si mal pravdu
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

tomcop Pozri príspevok
Hehe,no ono je to relativne. Ako o peniaze ako take by som sa bal tiez a mozno by som to fakt fukol na frank, australsky dolar alebo take nieco. Ale ked clovek potrebuje mat v pohotovosti dost vela penazi a zavisi este aj stavba od toho, budeme potrebovat na skridlu a ked nebude cash, tak co? Bude nam prsat do hrubej stavby? Takze preto taketo obavy.
vysvetli mi, ako si predstavuješ platbu za materiál napr. švajčiarskymi frankmi, alebo austrálskymi dolármi? napr. austrálske doláre nepredáva/nekupujú banky na Slovensku
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

lujza.j Pozri príspevok
no že vraj to vyzerá zle len chcem s tým človekom "doladiť" aj to, že ked by prišlo k panike a ludia by húfne vyberali vklady, tak sa tomuto vyhnúť....či nie je lepšie mať lóve niekde "zašité"
myslíš, že takto panikária aj niekde v Rakúsku, Nemecku, Francúzsku atď.?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať