Zavrieť

Porady

Co s peniazmi...?

Zdravim, mozno tato otazka nepatri do tejto sekcie,ale ciastocne sa tyka aj stavby.
Staviame dom. 1/2 penazi na dom mame na bankovom ucte a z neho pomaly cerpame peniaze na stavbu. Momentalna situacia okolo eura ma znepokojuje a preto rozmyslam, ci nie je lepsie ako drzat peniaze na ucte kupit veci na stavbu aj v predstihu. To znamena ze napr.aj laminatku, dlazbu a podobne, co budeme potrebovat aj mozno o pol roka, ak nie viac. Mame strach,ze nastane chaos okolo eura a bud nasa banka krachne,alebo nieco podobne, alebo bude vysoka inflacia a za tieto peniaze kupime ovela menej ako teraz.
Co si o tom myslite?
Usporiadat
tomcop tomcop

tomcop je offline (nepripojený) tomcop

Sak to mattto, takto si to neviem predstavit. Myslel som, ze keby nestaviame, tak tu ani nepisem. Takto viem, ze potrebujem EUR len sa o to EUR trosku bojim...
Uprimne povedane, mne su Rakusaci,Nemci a Francuzi jedno. Jedno ale viem, ze najhorsie dopadnu tie chudobnejsie krajiny, takze preto ten mozno vacsi strach. Banky u nas su Rakuske, Nemecke, Francuzske, takze asi tolko k tomu...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tomcop Pozri príspevok
Hehe,no ono je to relativne. Ako o peniaze ako take by som sa bal tiez a mozno by som to fakt fukol na frank, australsky dolar alebo take nieco. Ale ked clovek potrebuje mat v pohotovosti dost vela penazi a zavisi este aj stavba od toho, budeme potrebovat na skridlu a ked nebude cash, tak co? Bude nam prsat do hrubej stavby? Takze preto taketo obavy.
no nikde nie je napísané, že by si nemohol zaplatiť vo frankoch ak sa s človekom dohodneš. kolega predával dávnejšie byť možno pol roka do zadu, už vtedy som mu hovorila, /mal obavu/ že nech si to dá vyplatiť v dolároch..... ale dnes už dolár nie...... frank, alebo libra.
0 0
tomcop tomcop

tomcop je offline (nepripojený) tomcop

NO len ono je ine platit za byt ako za tehlu, skridlu, drevo, material a podobne. Zakazdym ide o ineho obch.partnera a dohadovat sa o platbe v inej mene si ani neviem predstavit.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mattto Pozri príspevok
myslíš, že takto panikária aj niekde v Rakúsku, Nemecku, Francúzsku atď.?
to fakt neviem, ale nezabudni, že SR bude vždy vo väčšej sračke ako spomenutý trojlístok.
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

tomcop Pozri príspevok
Sak to mattto, takto si to neviem predstavit. Myslel som, ze keby nestaviame, tak tu ani nepisem. Takto viem, ze potrebujem EUR len sa o to EUR trosku bojim...
Uprimne povedane, mne su Rakusaci,Nemci a Francuzi jedno. Jedno ale viem, ze najhorsie dopadnu tie chudobnejsie krajiny, takze preto ten mozno vacsi strach. Banky u nas su Rakuske, Nemecke, Francuzske, takze asi tolko k tomu...
čiže banky všetky peniaze "vycucnú" a Slovákov nechajú pokapať od hladu alebo rovno postrieľajú, nech je kľud
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

lujza.j Pozri príspevok
to fakt neviem, ale nezabudni, že SR bude vždy vo väčšej sračke ako spomenutý trojlístok.
čo sa týka eura nie, akože euro na Slovensku skolabuje, ľudia sa tu budú zabíjať za kúsok chleba, budú predávať svoje deti a o 60 km vo Viedni bude všetko v poriadku?

netreba zbytočne dramatizovať a vyvolávať paniku, ak chceš meniť eurá na CHF (keď ich centrálna banka zafixovala kurz) a platiť na Slovensku frankom je tvoje rozhodnutie, podľa mňa je to nezmysel
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ako snaha zachrániť to poondiate euro je veľká....ale či sa to podarí "libráci" asi vedeli prečo nepustiť libru...
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

lujza.j Pozri príspevok
ako snaha zachrániť to poondiate euro je veľká....ale či sa to podarí "libráci" asi vedeli prečo nepustiť libru...
nemyslím si, že by Nemci a Francúzi boli hlúpejší než Briti
0 0
tomcop tomcop

tomcop je offline (nepripojený) tomcop

Nechajme to tak, lebo uz odbacame od temy. EUR sa mozno podari zachranit,ale za aku cenu. Mattto, keby nestavieme dom,neriesim. Rozpocet na dom je dany a musime sa do neho zmestit a nemame v nom nejaku polozku na zachranu EUR o to ide.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
tomcop Pozri príspevok
...
Co si o tom myslite?
...vzhľadom k napísanému ????..

...všetkym príspevky sú fajn .........

Len Ty - tomcop - Ty si takpovediac paranoidný ..........ale inak celkom solídne perlíš ...
0 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

lujza.j Pozri príspevok
ako snaha zachrániť to poondiate euro je veľká....ale či sa to podarí "libráci" asi vedeli prečo nepustiť libru...
..chcela som tiez menit na libry, no dostala som info. nemenit nic..
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

tomcop Pozri príspevok
Nechajme to tak, lebo uz odbacame od temy. EUR sa mozno podari zachranit,ale za aku cenu. Mattto, keby nestavieme dom,neriesim. Rozpocet na dom je dany a musime sa do neho zmestit a nemame v nom nejaku polozku na zachranu EUR o to ide.
stavba domu s tým nemá nič spoločné, keď bolo v správach, že krach Grécka bude stáť každého Slováka 130
EUR, podľa ekonómov 270 EUR, príde za tebou starosta a vyberie od teba tie peniaze a tebe nezostane na zálohu na škridle?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mattto Pozri príspevok
čo sa týka eura nie, akože euro na Slovensku skolabuje, ľudia sa tu budú zabíjať za kúsok chleba, budú predávať svoje deti a o 60 km vo Viedni bude všetko v poriadku?

netreba zbytočne dramatizovať a vyvolávať paniku, ak chceš meniť eurá na CHF (keď ich centrálna banka zafixovala kurz) a platiť na Slovensku frankom je tvoje rozhodnutie, podľa mňa je to nezmysel
ja sa vo financiách nevyznám, vychádzam z toho čo som si dnes vypočula, ked boli prvé fámy tiež som mala s ním debatu povedal, že to nie je také dramatické ako sa tu vykresluje. dnes to už bolo, že je to zlé....človek je vo finančnéj sfére dlhé roky. ja tu nikomu nič nevnucujem...len sa tu zamýšľam nad situáciou, ktorá sa ma trošičku týka.
0 0
tomcop tomcop

tomcop je offline (nepripojený) tomcop

Ja viem,ono sa lahko debatuje o cudzich peniazoch. Len neviem, ako by si sa spraval ty, keby si mal na ucte peniaze na dom a vedel si,ze minimalne rok tam musia vydrzat,lebo inac nedostavias. A mam ekonomicke vzdelanie, sledujem trosku info o krize a teda velky optimista, ze si to trosku kazdy nevyzerieme nie som. Teraz nepisem o horizonte mozno 2 mesiacov, ale raz tento bordel, co panuje vo financnictve padne, to verim. Lebo vsak oni uz ani neobchoduju s peniazmi, ale len s cislami...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mattto Pozri príspevok
nemyslím si, že by Nemci a Francúzi boli hlúpejší než Briti
a pamätáš sa ako Nemci teatrálne " pochovávali" svoju marku? myslíš že by to teraz priznali....že si ju mali nechať..
0 0
tomcop tomcop

tomcop je offline (nepripojený) tomcop

mattto Pozri príspevok
stavba domu s tým nemá nič spoločné, keď bolo v správach, že krach Grécka bude stáť každého Slováka 130
EUR, podľa ekonómov 270 EUR, príde za tebou starosta a vyberie od teba tie peniaze a tebe nezostane na zálohu na škridle?
no kazdeho=priemierneho, ale nechcem sa nejako povysovat, tiez nam to vychadza len tak tak, ale nemyslim si,ze priemerny slovak stavia dom...len tolko.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Meniť treba na Polsky zloty. Poliaci idu jak pila. Ešte neboli v mínuse, zlotufka do roka 3,8
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

lujza.j Pozri príspevok
ja sa vo financiách nevyznám, vychádzam z toho čo som si dnes vypočula, ked boli prvé fámy tiež som mala s ním debatu povedal, že to nie je také dramatické ako sa tu vykresluje. dnes to už bolo, že je to zlé....človek je vo finančnéj sfére dlhé roky. ja tu nikomu nič nevnucujem...len sa tu zamýšľam nad situáciou, ktorá sa ma trošičku týka.
áno, ale na jeho názor nájdem ďalších 10, ktorí budú tvrdiť pravý opak a budú mať 2x dlhšiu prax ako on. Keď vie, čo sa bude diať, dúfam, že predal celý svoj majetok a išiel short na EUR/USD, pri páke 100:1 z pár desiatok tisíc eur, zarobí milióny dolárov
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

lujza.j Pozri príspevok
a pamätáš sa ako Nemci teatrálne " pochovávali" svoju marku? myslíš že by to teraz priznali....že si ju mali nechať..
pokiaľ ide o peniaze a podľa Vás o prežitie, priznal by každý všetko, len aby sa mal lepšie
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

tomcop Pozri príspevok
no kazdeho=priemierneho, ale nechcem sa nejako povysovat, tiez nam to vychadza len tak tak, ale nemyslim si,ze priemerny slovak stavia dom...len tolko.
ešte raz a naposledy, stavba domu nemá nič spoločné s krízou eura, rovnako môže argumentovať každý, lebo aj nákup chleba sa odvíja od eura
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať