Zavrieť

Porady

Platca DPH - platca DPH - neplatca DPH

Sme štyria živnostníci, pracujeme pre Lesy SR. Aby Lesy nemali veľa papierovačiek, uzatvoria Dohodu o poskytovaní prác len s jedným z nás, ktorý je PLATCOM DPH.Lesy mu uhradia faktúru s DPH. A čo ďalej? Ja ako NEPLATCA DPH mu mám fakturovať cenu za vykonanú prácu s DPH alebo bez?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ked si neplatca, vždy fakturuješ bez DPH - teda fakturovaná suma je cena tvojich služieb.
    platca musí DPH odviesť. zostane mu len základ dane.

    flatronl je offline (nepripojený) flatronl

    flatronl
    Lenže jemu tú DPH Lesy dajú, on ju odvedie štátu, tým pádom mne dá už zdanené peniaze, tak prečo potom ja robím na konci roka daňové priznanie a platím znovu daňz príjmu? Nechápem.
    flatronl Aha.....ďakujem za vysvetlenie.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    flatronl Pozri príspevok
    Lenže jemu tú DPH Lesy dajú, on ju odvedie štátu, tým pádom mne dá už zdanené peniaze, tak prečo potom ja robím na konci roka daňové priznanie a platím znovu daňz príjmu? Nechápem.
    nedá ti zdanené peniaze. dá ti len to čo mu fakturuješ - to čo ti potom zaplatí, to je tvoj príjem, ktorý potom ak nemáš žiadne výdaje priznáš v daňovom priznaní a následne zdaníš (zjednodušene vysvetlené)

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    flatronl Pozri príspevok
    Lenže jemu tú DPH Lesy dajú, on ju odvedie štátu, tým pádom mne dá už zdanené peniaze, tak prečo potom ja robím na konci roka daňové priznanie a platím znovu daňz príjmu? Nechápem.
    oni ju dajú - DPH odvedie štátu..to je jedna daň
    potom to čo mu zostane - zdaní daňou z príjmu - to je druhá daň.
    vy sa o to vlastne podelíte-jemu napríklad zostane bez DPH 1000, ty mu vyfakturuješ 400 a toto zdaníš ty
    on zdaní 1000-400 = 600, čo mu zostane, ked vyplatí tebe tých 400.
    DPH s tým už nemá nič spoločné.

    Platca DPH - platca DPH - neplatca DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.