Zavrieť

Porady

Poistenie novostavby

Dobrý deň, potrebujem radu, chcem si poistiť nehnuteľnosť - novostavbu rodinného domu. Rozhodujem sa medzi Axou a Allianz. Ake mate skusenosti s tymito poistovnami??Akakolvek skusenost pomože
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    expeeert je offline (nepripojený) expeeert

    expeeert
    Treba vedieť čo všetko chcete mať poistené, hlavne si treba dobre prečítať zmluvné podmienky (hlavne drobné písmo, všeobecné podmienky...) a až potom uzatvárať poistenie - načo všetko sa poistenie vzťahuje, aká je náhrada škody v prípade udalosti, tiež si dobre pozrieť výluky - načo sa poistenie nevzťahuje - poisťovňa sa v prípade poistnej udalosti zaoberá hlavne týmto, aby musela platiť čo najmenej resp. neplatiť vôbec.... Taktiež je dobré dopredu vedieť aký je postup v prípade poistnej udalosti, čo všetko je potrebné zdokumentovať, doložiť. Od vecí čo si poistíte odkladať všetku dokumentáciu - napr. v prípade poistenia vybavenia domu odkladať bločky z nákupu a pod. A až potom porovnávať cenu. A keď sa budete pýtať poisťováka na niektoré veci alebo Vám bude niečo sľubovať, pýtajte sa ho nech Vám to ukáže v návrhu zmluvy alebo v podmienkach - proste kde je to napísané na papieri - aspoň zistíte či má naozaj prehľad o tom čo hovorí...

    fefe30 je offline (nepripojený) fefe30

    fefe30
    Len mohol by si ešte uviesť výšku napr. mesačného poistného za tú chalupu, kolko ti to vychádza.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    fcelicka Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebujem radu, chcem si poistiť nehnuteľnosť - novostavbu rodinného domu. Rozhodujem sa medzi Axou a Allianz. Ake mate skusenosti s tymito poistovnami??Akakolvek skusenost pomože
    fcelicka Pozri príspevok
    Nikto teraz nepoistoval domcek?
    ...áno ......viď vyššie ....

    Nie síce novostavbu , ale chalupu ....

    Skúsenosť mám po zime , po tých tohtoročných mrazoch ....

    Likvidátor prišiel , pozrel , pofotil....do tých 3 týždňov došiel šek od poisťovne .
    Priebežne som odstraňoval škody , rozdiel medzi výslednou sumou mojich nákladov a šekom bol dvojnásobný v môj prospech ....
    No zároveň podotýkam , že sumy likvidácie sa odvíjajú aj od platieb poistného ...

    Je jasné ale , že sa to nedá takto špecifikovať ....
    Záleží od mnohých skutočností ........viď príspevok od expeeert .
    Zároveň doplňam aj to , že poisťovňa pozerá aj na iné aspekty .
    V prípade Alliazu sú to napríklad aj :
    - klient poisťovne už v minulosti
    - klient VZP
    - koľko poistiek uzavretých
    - a iné ....
    Na základe toho sa potom aj výška poistného vzťahuje ....
    Keďže som splňal viacero bodov pre zľavy poistného , môj bonus je tých 40 % z celkovej vypočítanej sumy....
    Ja osobne mám uzavretú poistnú zmluvu na tie všetky oné ......ešte aj pre prípad leteckého nešťastia , keby lietko drblo ...o poveternostných vplyvoch je zbytočné sa zmieňovať - nemienim plakať ( nedajbože ) nad rozliatym mliekom neskôr pre kamerami TV , že sa mi to alebo ono stalo a nebol som poistený ...

    Allianz má aj
    Za zmienku stojí, že všetky prípadné vzniknuté škody Vám nahradíme v nových cenách. Znamená to, že poistné plnenie sa poskytuje bez zohľadnenia opotrebenia a veku poistených vecí.
    https://online.allianzsp.sk/poistenie-majetku/

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    fefe30 Pozri príspevok
    Len mohol by si ešte uviesť výšku napr. mesačného poistného za tú chalupu, kolko ti to vychádza.
    ...presne teraz nepoviem ( som totiž na chalupe a podklady nemám k dispozícii ..)...
    ...cca 45 € kvartálne ......
    ...podotýkam ale , že v poistnej zmluve mám zahrnuté všetko možné ....
    - samotná chalupa
    - prístavby - dieľňa , kôlňa , pivnička
    - náradie
    - ošatenie
    - spotrebiče
    - ...blá .....je toho viac ....

    ...kebyže sa nebodaj niečo ( klopem na drevo ) ...tak poisťovňa zacvaká až do výšky 120.000 € ....až na takáto suma vyšla , tak mám nastavenú poistnú zmluvu ...
    ...a to som sa ešte krotil pri tom ohodnocovaní , inak by splátky boli ešte vyššie...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.