Zavrieť

Porady

Účtovanie skladu

Dobrý deň. Pokračovala som v účtovaní skladu ako to robila predchádzajúca účtovníčka, ale nie som si istá, či to je správne. Účtovala spôsobom A (aj keď to nebolo potrebné). Nákup tovaru účtovala 131, 343/211 a potom ho dala na sklad 132/131. Problém je ten, že sa nakupuje tovar, a nie všetok sa nefakturuje, ale je zahrnutý už v cene prác. Nejaký tovar sa uvedie do faktúry, ale ročne to sú možno 3 položky. Môžem na konci roka tovar, ktorý sa nefakturoval zaúčtovať 504/132? Sú to úplné drobnosti ako hmoždinky, nejaké kábliky a pod. Dúfam, že som môj problém opísala zrozumiteľne.
Ďakujem
Naposledy upravil lubka0907 : 13.06.12 at 06:06
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    lubka0907 Pozri príspevok
    áno súhlasím, že je neskoro, ale môže to tak byť? Aj my píšeme servisné správy, ale vo väčšine je uvedené: Tovar, prípadne materiál.
    Ďakujem
    platí príspevok 3
    teda tovar použitý ako materiál, patrí na 501.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    treba rozlišovať tovar 132-predaj v nezmenenom stave
    a materiál 112, ktorý sa použije na zakazky.

    seflera je offline (nepripojený) seflera

    seflera
    My máme predajňu, kde máme tovar na predaj a keď technik robí servis, tak vypisuje montážny list, čo spotreboval a z toho potom robím výdajku. Všetko máme na jednom sklade, lebo nikdy neviem, čo sa predá priamo a čo formou servisu.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    seflera Pozri príspevok
    My máme predajňu, kde máme tovar na predaj a keď technik robí servis, tak vypisuje montážny list, čo spotreboval a z toho potom robím výdajku. Všetko máme na jednom sklade, lebo nikdy neviem, čo sa predá priamo a čo formou servisu.
    súhlasím, ale tú výdajku účtuješ na 501, nie 504, alebo?
    pôvodné zadanie bolo, že to chce riešiť na konci roka, čo si myslím, že je neskoro.

    lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

    lubka0907
    áno súhlasím, že je neskoro, ale môže to tak byť? Aj my píšeme servisné správy, ale vo väčšine je uvedené: Tovar, prípadne materiál.
    Ďakujem

    seflera je offline (nepripojený) seflera

    seflera
    Áno, mám tam 501 - skontrolovala som predkontácie, ktoré robila PANI účtovníčka predomnou, trošku ma zvyklala tvoja odpoveď o účtovaní na 112.....Ďakujem.

    tezuju je offline (nepripojený) tezuju

    tezuju
    Prosím Vás, ak nám došiel tovar zo zahraničia konkrétne z českej republiky, faktúru máme vystavenú v CZK, tak som to aj zaúčtovala. Ale uhradili sme dobierkou v EUR-ách, čiže v pokladnici mám zaúčtovanú kurzovú stratu nejakých 0,50 EUR. A teraz príjemku zadávam v EUR-ách alebo CZK? účet 131 by sa mal rovnať nie..? Ak dosadím sumu v EUR-ách tak sa mi nerovná 131...tak mám dať v CZK s prepočtom na EUR-á?

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    tezuju Pozri príspevok
    Prosím Vás, ak nám došiel tovar zo zahraničia konkrétne z českej republiky, faktúru máme vystavenú v CZK, tak som to aj zaúčtovala. Ale uhradili sme dobierkou v EUR-ách, čiže v pokladnici mám zaúčtovanú kurzovú stratu nejakých 0,50 EUR. A teraz príjemku zadávam v EUR-ách alebo CZK? účet 131 by sa mal rovnať nie..? Ak dosadím sumu v EUR-ách tak sa mi nerovná 131...tak mám dať v CZK s prepočtom na EUR-á?
    Šikovné ... dala si otázku, aj si si na ňu odpovedala, vrátane zdôvodnenia ... niet čo dodať. Ak máš program pre účtovanie v oboch menách a faktúru /131/ máš zaúčtovanú v CZK, tak aj príjemka /132/ musí byť v CZK, kurz ku dňu, predchádzajúcemu deň vyhotovenia faktúry. Faktúru uhradíš v EUR,kurzový rozdiel vypočítaš ako rozdiel faktúry a platby v EUR a zaúčtuješ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.