Zavrieť

Porady

Ako pripojiť DVD rekordér?

Ahojte,

potrebovala by som pomôcť s pripojením dvd rekordéra k satelitu a televízoru. DVD rekordér som pripojila podľa návodu (medzi TV a satelitný prijímač), no nahrávanie funguje len v reálnom čase pri pozeraní kanála. Televízor je staršieho typu, takže ešte nemá HDMI - pripája sa SCARTom (má k dispozícii 2 SCARTy). Vysielanie je zabezpečené satelitom s prijímačom ARIVA (2 x SCART, anténny vstup, anténny výstup, ...). DVD rekordér je LG RHT498 - 2 x SCART, DVB-T, analógový tuner.
Chcela by som, aby som mohla nahrávať aj načasovaním. Neviete mi poradiť, ako zapojiť satelit - DVD rekordér - televízor tak, aby to fungovalo? A bude to vlastne možné? Keď som skúšala pripojiť DVD rekordér ku set-top boxu a anténe, dokázal nahrávať podľa nastaveného času, ale prepol sa na kanál, ktorý práve nahrával. Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    laurin je offline (nepripojený) laurin

    laurin
    Neda sa to.
    Volakedy ked bolo analogove vysielanie to islo, pretoze kanaly boli ulozene a naladene priamo v tuneri DVD rekordera.
    Teraz ked to ide cez set top box tak ide len jeden kanal a to ten ktory prepnes. Takze nahravat sa da len to co je prave prepnute na set top boxe.

    rejcl613 je offline (nepripojený) rejcl613

    rejcl613
    Nie je to možné, ani keď pripojím dve antény? Jedna bude satelit, a jedna do DVD rekordéra?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    rejcl613 Pozri príspevok
    Nie je to možné, ani keď pripojím dve antény? Jedna bude satelit, a jedna do DVD rekordéra?
    Nepotrebujes 2 anteny, ale potrebovala by si 2 set top boxy.
    Tie sa daju potom prepojit tak, ze cosi ine pozeras na jednom a nieco ine na druhom.
    Oba sa daju pripojit k jednej satelitnej antene.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Ak chces sucasne nieco nahravat a ine pozerat, potrebujes troska lepsi box, ktory dokaze jednym tunerom (vacsinou zalezitost softu) nahravat niekolko kanalov s celeho TP, alebo dvoj tunerovy box (vtedy mozes nahravat a pozerat na dvoch roznych TP)

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Otázka je či chceš nahrávať zo satelitu jedno a zároveň pozerať zo satelitu druhé.

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    investuj do nového TV s CI slotom, DVB-C, DVB-S tunerom, budeš môcť nahrávať priamo do do TV (USB kľúč).

    Ako pripojiť DVD rekordér?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.