Zavrieť

Porady

Predaj pozemku

V roku 2011 firma A predala firme B pozemok a tá ho obratom predala firme C. Predaj bol aj zaúčtovaný v účtovníctve roku 2011.
Ak nedôjde k zápisu v katastri nehnuteľnosti o zmene vlastníctva k pozemku akým spôsobom to mám zaúčtovať. Mám z tohto dôvodu otvárať účtovníctvo roku 2011 a podať dodatočné daňové priznanie.
V postupoch pri pozemkoch som našla, že dňom uskutočnenia účt.prípadu je deň prevzatia nadobúdateľom. A k tomu došlo. A že v prípade že nebude vklad do katastra povolený účtovné zápisy sa zrušia.
Len mi nie je jasné či sa zrušia v roku 2011 alebo v roku 2012.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Zrusia sa az v roku 2012

    SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

    SilMar Group
    Katarína111 Pozri príspevok
    V roku 2011 firma A predala firme B pozemok a tá ho obratom predala firme C. Predaj bol aj zaúčtovaný v účtovníctve roku 2011.
    Ak nedôjde k zápisu v katastri nehnuteľnosti o zmene vlastníctva k pozemku akým spôsobom to mám zaúčtovať. Mám z tohto dôvodu otvárať účtovníctvo roku 2011 a podať dodatočné daňové priznanie.
    V postupoch pri pozemkoch som našla, že dňom uskutočnenia účt.prípadu je deň prevzatia nadobúdateľom. A k tomu došlo. A že v prípade že nebude vklad do katastra povolený účtovné zápisy sa zrušia.
    Len mi nie je jasné či sa zrušia v roku 2011 alebo v roku 2012.
    Zrušia sa vtedy, keď ti príde vyrozumenie o tom, že vklad sa zamieta.

    Katarína111 je offline (nepripojený) Katarína111

    Katarína111
    A ako mám vyriešiť vrátenie úhrad, keďže to bolo aj uhradené v roku 2011 a cez príjmové doklady.

    SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

    SilMar Group
    Katarína111 Pozri príspevok
    A ako mám vyriešiť vrátenie úhrad, keďže to bolo aj uhradené v roku 2011 a cez príjmové doklady.
    podľa toho, ako to bolo vrátené. Ak cez pokladňu, tak cez pokladňu, ak cez banku, tak cez banku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.