Zavrieť

Porady

bezpečnosť úspor

Dobrý deň,
som živnostník a mám nejaké úspory v banke v eurách. Chcel by som ich ale zmeniť na nejakú bezpečnejsiu menu - dolár, švaj.frank, japonský jen. Pravdepodobne by som to zmenil asi na am. doláre, alebo je lepšie investovať do kúpy zlata či striebra? Má s tým niekto skúsenosti? Ak by som nakúpil cuziu menu, kam to potom uložiť. Ide mi o bezpečnosť banky, mala by to byť asi banka s neeurópskymi vlastníkmi. Nejaká mimoeurópska banka s tradíciou a stabilným zázemím.
Usporiadat
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

ďalšia naivná ovečka, ktorá ide nakupovať zlato, lebo v správach hovorili "kupujte zlato, lebo už nebude"
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

jozo0205 Pozri príspevok
Dobrý deň,
som živnostník a mám nejaké úspory v banke v eurách.
čo to znamená "nejaké"? Ak to nie sú 6 či 7 ciferné sumy, tak ndmá zmysel takýmto smerom uvažovať.

jozo0205 Pozri príspevok
Chcel by som ich ale zmeniť na nejakú bezpečnejsiu menu - dolár, švaj.frank, japonský jen. Pravdepodobne by som to zmenil asi na am. doláre, alebo je lepšie investovať do kúpy zlata či striebra? Má s tým niekto skúsenosti?
Ak s tým nemáš skúsenosti ty, tak to nerob. Len dáš zarobiť obchodníkom, ktorí sa na tebe nabalia poplatkami. Ich potom nezaujíma, či sa ti v budúcnosti zhodnotí majetok. Svoje provízie dostanú.

jozo0205 Pozri príspevok
Ak by som nakúpil cuziu menu, kam to potom uložiť. Ide mi o bezpečnosť banky, mala by to byť asi banka s neeurópskymi vlastníkmi. Nejaká mimoeurópska banka s tradíciou a stabilným zázemím.
Jasné, preveď si to na Bahamy. Možno stretneš aj Koženého.

A fond ochrany vkladov je podľa tebe nedostatočná zábezpeka úspor? Ak tak strašne nedôveruješ európskej ekonomike, tak sa rovno na tie Bahamy vysťahuj.
0 0
podhygmin:-) podhygmin:-)

podhygmin:-) je offline (nepripojený) podhygmin:-)

Co je doma sa pocita,staci bezpecny sejf a k tomu dovernu kamaratku,ktora v pripade nutnosti urcite nesklame

0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

on má na mysli bezpečnosť, akože pred infláciou.

sa nebojíš, čo ak Fico chodí sem na poradu a zistí že živnostníci majú v banke uložené peniaze, veľa peňazí ?
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

jahoszmsk Pozri príspevok
on má na mysli bezpečnosť, akože pred infláciou.
Však inflácia je minimálna , len okolo 2 % a možno ani to nie,

na Markize tak hovorili .....
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

Bielorusko inflácia 108% medziročne...
0 0
podhygmin:-) podhygmin:-)

podhygmin:-) je offline (nepripojený) podhygmin:-)

jahoszmsk Pozri príspevok
on má na mysli bezpečnosť, akože pred infláciou.

sa nebojíš, čo ak Fico chodí sem na poradu a zistí že živnostníci majú v banke uložené peniaze, veľa peňazí ?
Je mi to jasne.Ukazkou som len chcel demonstrovat silu €€€.Takze ziadne dolare,zlato a podobne sračičky sudruh fico mi je ukradnuty,je to pre mna ten najnepodstatnejsi fabulator
Naposledy upravil podhygmin:-) : 19.06.12 at 13:53
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Už som to tu písal , poľsky zlotý , už posiluje a mne rastie zisk. Nakupoval som pri 4,39 dnes 4,25 do roka 3,8
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

pivko Pozri príspevok
Už som to tu písal , poľsky zlotý , už posiluje a mne rastie zisk. Nakupoval som pri 4,39 dnes 4,25 do roka 3,8
akým kurzom ti prepočítajú zloty, keď budeš kupovať hocičo na Slovensku?
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

vymení v banke zloté za eurá za mierny poplatok...
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

jahoszmsk Pozri príspevok
vymení v banke zloté za eurá za mierny poplatok...
rozdiel medzi nákup/predaj valút v banke je cca. 8-10%, naozaj si niekto myslí, že obabre banku
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Načo meniť , treba nakúpiť tovar a predať.
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

pivko Pozri príspevok
Načo meniť , treba nakúpiť tovar a predať.
nakúpiť na Slovensku za zloté? či nekvalitný zdraviuškodlivý šunt v Poľsku?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
mattto Pozri príspevok
nakúpiť na Slovensku za zloté? či nekvalitný zdraviuškodlivý šunt v Poľsku?
Ty nešťastník . nevieš ako sa robí obchod. Najkvalitnejšie ponožky a silonky na Slovensku sú vyrobené v Polsku. Ďalej ťa nemienim presviedčať. strč si svojich 1.000 Eur čo máš našporené do vankúša a čuš.
1 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

pivko Pozri príspevok
Ty nešťastník . nevieš ako sa robí obchod. Najkvalitnejšie ponožky a silonky na Slovensku sú vyrobené v Polsku. Ďalej ťa nemienim presviedčať. strč si svojich 1.000 Eur čo máš našporené do vankúša a čuš.
nauč ma ako sa robí business, ako neprísť o úspory lebo euro, daj link na etrend, kde bol o tebe článok
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

zdraviuškodlivý? napr. merkury market je u nás stále plný, nehovoriac o predajcoch mäsa. cena je dôležitá pre väčšinu, nie zdravie...
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

jahoszmsk Pozri príspevok
zdraviuškodlivý? napr. merkury market je u nás stále plný, nehovoriac o predajcoch mäsa. cena je dôležitá pre väčšinu, nie zdravie...
máš pravdu, bohužiaľ je pre veľa ľudí najdôležitejšia cena a preto kvalita potravín na Slovensku vyzerá tak, ako vyzerá
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

je tam toho, troška posypovej soli vo výrobkoch... to je ako keď oberáš čerešne pri ceste... trocha olova.
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

jahoszmsk Pozri príspevok
je tam toho, troška posypovej soli vo výrobkoch... to je ako keď oberáš čerešne pri ceste... trocha olova.
jj a trocha lepidla, prípravku proti všiam atď. v zmrzline, radosť kupovať poľské výrobky, to radšej skočiť zo skaly, bude to lacnejšie a rýchlejšie
0 0
jozo0205 jozo0205

jozo0205 je offline (nepripojený) jozo0205

Jediný, kto mi odpovedal priamo na moju otazku, je člen pivko. Do zloteho som investoval, ale neviem ako sa bude zloty spravat pod vplyvom krízy v EU, je to európska krajina. Skôr by ma zaujímala mena neeuropskej stabilnej krajiny, ktorá má nerastné bohatstvo alebo iný potenciál zhodnocovania meny. Čo sa týka kúpy zlata alebo striebra, špekulanti sú všade a každý kto niečo predáva, chce aj na tom zarobiť. Skôr ma trápi jeho likvidita. Prosím o názor niekoho, kto má už s kupovaním zlata alebo striebra nejaké "dobré" skúsenosti. No a tiež ma zaujíma aj tá inštitúcia, kde by som to mal ako tak v bezpečí. Viem, že nejaká banka mala ako produkt, nejaký rastový účet, asi termiňák alebo čo to bolo, kde sa tá cudzia mena aj zhodnovala, úročila.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať