Zavrieť

Porady

Ako otvoriť dvere s nefunkčnou kľučkou?

Zdravím, prosím Vás o radu. Máme interiérové dvere, ktoré nejdú otvoriť. Normálne kľučku stlačím, lenže jazyk sa zo zárubne nevysunie. Najhoršie je, že k dverám mám prístup len z tej strany, z ktorej sa nedá demontovať kľučka a ani vyrezať pánty. Jedná sa o starý typ mechanizmu, ku ktorému sa používa ten starý hranatý kľúč. Lepšie to vysvetliť neviem, som v tejto veci úplný laik.
Vie mi niekto poradiť? Ďakujem!
d0k sekerou
Katy a R .. jááj, už sme tiež voľakedy o 10tej večer vŕtali - na WC !!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alchstuip je offline (nepripojený) alchstuip

    alchstuip
    Treba vacsim vrtakom (8 - 10) navrtat zarubnu v mieste jazycka a potom ho cez tu dieru zatlacit. Nam v dome z 89 roku takto odisli mechanizmy asi na 4 interierivych dverach. Proste sa zlomi mechanizmus, ktorym klucka zatahuje ten jazycek do dveri a je to.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ak si laik, tak zavolaj do najblizsieho zamocnictva /alebo kluciartstvo/.Zamocnici obcas chodia ludom otvarat byt,pri podobnych problemoch.

    tomy89 je offline (nepripojený) tomy89

    tomy89
    vďaka za rady, vŕtaním a dávkou trpezlivosti sa to podarilo. nakoniec to ani nevyzerá tak zle, ako som predtým čakal. ešte raz vďaka za pomoc a pekný deň prajem!
    alchstuip som rad ze to zabralo

    Ako otvoriť dvere s nefunkčnou kľučkou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.