Zavrieť

Porady

poradte čo je to za chrobač

našiel som na čerešni , resp. pod ňou lezúce chrobáky či larvy, akoby mandelinky, zrejme spadli počas dažďa a škriabali sa hore stenou, niektoré boli prilepené , či prisaté na omietku. hľadal som medzi chrobákmi, ale nenašiel som také zafarbenie Tak som s arozhodol že sa poradím. Odfotené prikladám. Skúste poradiť, a čo s tým , či postrek /na vošky/ a či ? Vďaka !!!
mandelinka.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

    Silvernola
    Nevidím to dokonale, ale typujem na kukly lienok, veľmi užitočné. Za pár dní sa premenia na dospelce. A budú naďalej likvidovať vošky.
    http://www.nahuby.sk/obrazok_detail....azok_id=215614

    Antea je offline (nepripojený) Antea

    Antea
    yuri41 Pozri príspevok
    našiel som na čerešni , resp. pod ňou lezúce chrobáky či larvy, akoby mandelinky, zrejme spadli počas dažďa a škriabali sa hore stenou, niektoré boli prilepené , či prisaté na omietku. hľadal som medzi chrobákmi, ale nenašiel som také zafarbenie Tak som s arozhodol že sa poradím. Odfotené prikladám. Skúste poradiť, a čo s tým , či postrek /na vošky/ a či ? Vďaka !!!
    Myslím, že je to toto-malé foto:Harmonia axyridisHarmonia axyridis - Wikipedie

    V podstate je užitočná, ale...
    Naposledy upravil Antea : 24.06.12 at 07:07 Dôvod: Doplnenie

    klemy je offline (nepripojený) klemy

    klemy
    Myslím, že sú do nedospelé mandelínky. Takže pozbierať, utopiť , alebo použiť chémiu

    yuri41 je offline (nepripojený) yuri41

    yuri41
    myslím že to nie sú mandelinky - na čerešni?? zemiaky sú vedľa čerešne , tak si myslím že by si schrupli lístočky zemiakové. Pozeral som to vo Wikipédií- "Chrobáci"- bola najbližšie tvarovo -mandelinka topolová , len nemala ten pásik po chrbáte . Kedže spadli na zem pod čerešňu , bližšie mali zemiaky , tak si myslím že by skôr išli na bližšie zemiaky ako štverať sa hore po stene - drapľavej omietke- ,Ak niekto ešte niečo vie , alebo nájde , ozvite sa !

    regiomare je offline (nepripojený) regiomare

    regiomare
    sú to larvy lienok, ktoré sa živia voškami. ja ich používam na prirodzený boj proti týmto škodcom, na višni mi tento rok vyjedli všetky tie čierne vošky a bol s nimi pokoj. vždy lepšie ako používať chémiu, tej je všade dosť aj tak.....takže prospešné larvy, postrek proti voškám by ich zlikvidoval tiež.

    Antea je offline (nepripojený) Antea

    Antea
    regiomare Pozri príspevok

    to larvy lienok, ktoré sa živia voškami. ja ich používam na prirodzený boj proti týmto škodcom, na višni mi tento rok vyjedli všetky tie čierne vošky a bol s nimi pokoj. vždy lepšie ako používať chémiu, tej je všade dosť aj tak.....takže prospešné larvy, postrek proti voškám by ich zlikvidoval tiež.
    Asi si mal lienku sedembodkovú, ale hento vyzerá ako lienka kanibalka a tá požiera aj všeličo iné ako vajíčka našich lienok, zlatoočiek,osičiek,ktoré sú tiež nepriateľmi vošiek.http://www.ireceptar.cz/zvirata/hodn...onia-axyridis/
    Pozri
    Naposledy upravil Antea : 25.06.12 at 14:55

    poradte čo je to za chrobač

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.