Zavrieť

Porady

účet 701 v OMEGE

Dobrý deň,
urobila som prechod z roku 2011 do roku 2012. V roku 2011 je konečný
zostatok na 702 nulový. V roku 2012 je zostatok cca -100. Strata bola
cca 2600. Ak si dám súvahu otvorenie - otvorenie, A = P, hlavná kniha
otvorenie - otvorenie je 0
Hlavné knihy z r. 2011 a r. 2012 sa mi po triedu 4 rovnajú (ak
neberiem do úvahy stratu). Ani opakovaný prechod nepomohol. Ešte taká poznámka, že som účtovala aj v iných menách, ale tie sú na 702 OK, ale na 701 nie Potrebujem odovzdať DPPO, ale bojím sa, že je tam niečo zlé.
Naposledy upravil lubka0907 : 25.06.12 at 10:47
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Predovšetkým sa presvedč, či :
    • pre prepočet konečných stavov na 702 a otvorenie počiatočných na 701 máš zhodný kurz, zodpovedajúci 31.12.2011
    • niektoré prípady neboli z prepočtu kurzových rozdielov vylúčené ku koncu a či sa tak uplatnili aj pri otváraní, napr. nejaké zálohy na účtoch 314, 324, ale aj 326, 335, 381, 475.
    Ak nie, tak musíš porovnávať, odfajkávať a analyzovať každý účet v KS a PS. Prednostne sa zameraj na účty 111, 131, 395, 431, ktoré ku koncu roka nesmú mať zostatok, či ho naozaj nemali.

    lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

    lubka0907
    No už som objavila kde nastala tá chyba. Je to pri 211 czk, 333 czk, a 379 czk. Ale neviem ako s tým ďalej. Ale ako tak na to pozerám, tak v knihe anal. ev. v EUR mám túto sumu mínusovú a keď zvolím CZK tak je plusová. Asi to bude nezmyselná myšlienka, ale je to v poriadku? Trápila som sa zbytočne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.