Zavrieť

Porady

DPH a poisťovňa

Dobrý deň,poisťovňa mi stiahla za totálnu škodu na aute DPH a poistné plnenie posielala bez DPH, auto bolo síce písané na firmu ,ktorá je platcom DPH, ale za auto sa neplatila cestná daň,nepoužívalo sa na podnikateľské účely a neodpisovalo sa.Chcem len vedieť,či mala na to poisťovňa právo poskytnúť poistné plnenie bez DPH?V poisťovni mi bolo povedané,že to bolo likvidované podľa ich interných smerníc a že ak to chcem riešiť mám napísať odvolanie a v tom odvolaní sa mám odvolať na konkrétny zákon resp.paragraf, ktorý by im prikazoval poskytnúť poistné plnenie s DPH.Ak mi niekto vie pomôcť, nech pomôže.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ako cez firmu? Auto bolo písané na firmu,ktorá je platcom DPH,ale nepoužívalo sa na podnikateľské účely.Stala sa nám poistná udalosť-totálna škoda a tú likvidovali v poisťovni bez DPH

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    massumatico Pozri príspevok
    Ako cez firmu? Auto bolo písané na firmu,ktorá je platcom DPH,ale nepoužívalo sa na podnikateľské účely.Stala sa nám poistná udalosť-totálna škoda a tú likvidovali v poisťovni bez DPH
    Ako ináč mali tú škodu likvidovať, keď vaša firma je platiteľom DPH ? Auto je úplne vyradené z majetku firmy ? Poistné na auto si uplatňujete v nákladoch ?
    Áno ,auto je vyradené a nikdy sa nič z neho a na neho neuplatňovalo, pretože sa nepoužívalo na podnikateľské účely.Mali sme škodu v inej poisťovni ,nie totálnu a tam po doložení prehlásenia,že auto sa nepoužíva na podnikateľské účely,nám plnenie poslali s DPH

    preboha je offline (nepripojený) preboha

    preboha
    ako viete, že Vám poisťovňa stiahla DPH? Bolo to niekde uvedené v korešpondencii od poisťovne? Máte to iba ústne od niekoho z poisťovne? Pre Vás sú smerodajné interné smernice poisťovne, alebo sa riadite aj občianskym zákonníkom? Žiadajte písomné stanovisko, ktoré má oporu vo všeobecne záväznom predpise.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    massumatico Pozri príspevok
    Dobrý deň,poisťovňa mi stiahla za totálnu škodu na aute DPH a poistné plnenie posielala bez DPH, auto bolo síce písané na firmu ,ktorá je platcom DPH, ale za auto sa neplatila cestná daň,nepoužívalo sa na podnikateľské účely a neodpisovalo sa.Chcem len vedieť,či mala na to poisťovňa právo poskytnúť poistné plnenie bez DPH?V poisťovni mi bolo povedané,že to bolo likvidované podľa ich interných smerníc a že ak to chcem riešiť mám napísať odvolanie a v tom odvolaní sa mám odvolať na konkrétny zákon resp.paragraf, ktorý by im prikazoval poskytnúť poistné plnenie s DPH.Ak mi niekto vie pomôcť, nech pomôže.Ďakujem
    Mne sa podarilo pri škode dostať z poisťovne aj DPH .Neviem čo som písala do listu , ak to nájdem zajtra to prilepím .DPH mi potom dodatočne poslali na účet .Len neviem či sa to dá aj pri totálke .Ale netreba s nimi ústne komunikovať, aj mňa to omrzelo a rozhodla som sa písomne.
    http://www.porada.sk/t83057-p14-alia...ml#post1079721
    Zita5,bolo by to fajn ak by si našla ten list, prípadne znenie zákona,dosť by mi to pomohlo, začo Ti veľmi pekne ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.