Zavrieť

Porady

som zdrvená

neviem sa vysporiadať s tým, čo som náhodou počula včera na poludnie v slov.rozhlase v relácii "Z prvej ruky", kde Eduard Chmelár povedal, že keby ľudia vedeli, čo ich čaká, nemohli by spávať. Stojíme vraj na okraji priepasti... Jeho spolubesedník (prizvaný zrejme ako oponent, vôbec neoponoval...). Padla na mňa taká depresia a beznádej, že naozaj mám postarané o pokojný spánok...Neriešia sa problémy menšín (viď Otvorený list učiteliek z Dobšinej), raz sa všetko prevalí... Čo s tým, má niečo ešte nejaký zmysel???
Usporiadat
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

keby sa k tomu každý takto postavil, tak kapacita cintorínov nestačí. žiť aj keď na houby treba - raz bude možno lepšie. Keby som v to neverila tak tu už nepíšem a pri mojom nicku je čierna stuha.
13 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bromid bromid

bromid je offline (nepripojený) bromid

omg to su temy toto. keby som vsetkemu mal verit, co je v rozhlase a v tv, tak to si clovek moze hodit maslu
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

O čom bola reč v tej diskusnej relácii ?
0 0
niella niella

niella je offline (nepripojený) niella

veronikasad Pozri príspevok
O čom bola reč v tej diskusnej relácii ?
Nepočula som celé, ale dá sa to nájsť vo zvukovom archíve slov. rozhlasu. Diskusiu viedol Hrabko.
Chmelár hovoril, že vraj tu už nejde o ekonomiku, o nejaký euroval, tu ide o prežitie. Vraj sa musíme dostať medzi elitnú skupinu štátov v únii, a teda musíme platiť (lebo SR vraj ešte stále dostáva dvojnásobok, než čo platí), lebo ak nie, ak sa dostaneme na okraj, neprežijeme, a bude to bude "balkán". Tu nie sú už žiadne alternatívy, ide o prežitie. A oponent (zabudla som, kto) ho vôbec nezahriakol, nejako som očakávala, že povie, že kolega, to sú populistické reči, nestrašte ľudí... Ale pridal ešte, že neriešia sa ani problémy menšín...a hrozí dokonca anarchia.... To je apokalypsa...
Naposledy upravil niella : 29.06.12 at 11:10 Dôvod: dodatok
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

niella Pozri príspevok
neviem sa vysporiadať s tým, čo som náhodou počula včera na poludnie v slov.rozhlase v relácii "Z prvej ruky", kde Eduard Chmelár povedal, že keby ľudia vedeli, čo ich čaká, nemohli by spávať. Stojíme vraj na okraji priepasti... Jeho spolubesedník (prizvaný zrejme ako oponent, vôbec neoponoval...). Padla na mňa taká depresia a beznádej, že naozaj mám postarané o pokojný spánok...Neriešia sa problémy menšín (viď Otvorený list učiteliek z Dobšinej), raz sa všetko prevalí... Čo s tým, má niečo ešte nejaký zmysel???
Našťastie, Slovensko počúvam len do pol deviatej ráno a na TV noviny nemám čas (aj tak je to zväčša len bulvár a nie nejaké seriózne infomrácie )
Ak išlo o ten list učiteliek z Dobšinej - na to tu téma už je.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Však je to jedno. Zachránili sme euroval, zadĺžili aj naše vnúčence. Tlačia sa doláre, tlačia sa Eurá, šatstvo,obuv, elektroniku vozíme z Číny, potraviny z celej Európy, u lekára si zaplatíme, na lieky doplatíme a v domove dôchodcov nám dnes odpustia viac ako polovicu nákladov.
Akurát že za chvíľku si pár číňanov kúpi autíčko ropa zdražie na násobky, troška sa zvýšia ceny čínskeho exportu a my zistíme, že od nás v zahraničí nikto nič nechce a nekupuje. Zistí sa, že nie je na dôchodky, že nie je na platy vojakov, žandárov a úradníkov , lekári začnú inkasovať len hotovosť, lekárnici tiež, dôchodok sa zníži na tretinu - teda nám plebsu, prezidentom sa zvýšia, aby nás lepšie reprezentovali, nezamestnanosť stúpne na 60%, pod mostami bude tlačenica a parky a priekopy budú vypasené hladujúcimi. Mám pokračovať ?
3 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

niella Pozri príspevok
Nepočula som celé, ale dá sa to nájsť vo zvukovom archíve slov. rozhlasu. Diskusiu viedol Hrabko.
Chmelár hovoril, že vraj tu už nejde o ekonomiku, o nejaký euroval, tu ide o prežitie. Vraj sa musíme dostať medzi elitnú skupinu štátov v únii, a teda musíme platiť (lebo SR vraj ešte stále dostáva dvojnásobok, než čo platí), lebo ak nie, ak sa dostaneme na okraj, neprežijeme, a bude to bude "balkán". Tu nie sú už žiadne alternatívy, ide o prežitie. A oponent (zabudla som, kto) ho vôbec nezahriakol, nejako som očakávala, že povie, že kolega, to sú populistické reči, nestrašte ľudí... Ale pridal ešte, že neriešia sa ani problémy menšín...a hrozí dokonca anarchia.... To je apokalypsa...
Žiadna kaša sa neje taká horúca ako sa navarí. Ak takéto relácie na teba vplývajú tak ako si napísala (ja ich nepozerám, ani nepočúvam), stlač gombík a choď počas nich radšej na prechádzku.
2 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

veronikasad Pozri príspevok
Žiadna kaša sa neje taká horúca ako sa navarí. Ak takéto relácie na teba vplývajú tak ako si napísala (ja ich nepozerám, ani nepočúvam), stlač gombík a choď počas nich radšej na prechádzku.
Veronika, táto kaša, čo nám navarili je až priveľmi horúca......takže ja by som to nepodceňovala. Dobre už bolo a bolo to dávno. Baránek s Chmelárom to zadefinovali bez servítky.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pikoška Pozri príspevok
Veronika, táto kaša, čo nám navarili je až priveľmi horúca......takže ja by som to nepodceňovala. Dobre už bolo a bolo to dávno. Baránek s Chmelárom to zadefinovali bez servítky.
Nezľahšujem ani nepodceňujem situáciu, ale ak by na mňa tie správy mali vplývať tak ako to popísala zadávateľka, tak radšej ten gombík stlačím. Inak tieto relácie vôbec nepozerám, preto som sa spýtala čo v nej bolo.
1 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

veronikasad Pozri príspevok
Nezľahšujem ani nepodceňujem situáciu, ale ak by na mňa tie správy mali vplývať tak ako to popísala zadávateľka, tak radšej ten gombík stlačím. Inak tieto relácie vôbec nepozerám, preto som sa spýtala čo v nej bolo.
Pre mňa bola najzaujímavejšia informácia tá, ako veľmi nás klamú naši, či európsky, či iní politici. Nič nové pod slnkom, len povedané nahlasA ak by som vždy stlačila gombík, ak prichádzajú nepriaznivé správy, tak v posledných rokoch by som už mala len otlaky na prstoch. A to zďaleka nie som pesimista.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pikoška Pozri príspevok
Pre mňa bola najzaujímavejšia informácia tá, ako veľmi nás klamú naši, či európsky, či iní politici. Nič nové pod slnkom, len povedané nahlasA ak by som vždy stlačila gombík, ak prichádzajú nepriaznivé správy, tak v posledných rokoch by som už mala len otlaky na prstoch. A to zďaleka nie som pesimista.
Danila, naozaj neviem o čom píšeš, nesledujem politiku (diskusné relácie) - tak pokračovanie v tejto téme citáciou mojich príspevkov ... Ak by si náhodou vytiahla môj príspevok k diskusnej relácii Pod lampou - tú som si pozrela z televízneho archívu, na základe odkazu na Porade.
Naposledy upravil veronikasad : 29.06.12 at 11:51
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Edo Chmelár je múdry človek, mám ho rád ale včera to troška prehnal- je síce pravda že tu bačujeme neúnosne, ničíme vytvorené a podobne, ale my to tu už nejako doklepeme, o nás všetkých ,čo sme momentálne na Porade sa už nebojím-tých pár rokov už nejako prežijeme a nejako to už doklepeme do zdárneho konca - a po nás bude záležať na naších deťoch, či budú takí hlúpi ako sme my a budú v tomto pokračovať a bude zle ,alebo dostanú rozum- svet resetnú a bude to OK- to už bude záležať na nich, ale to už ja budem odpočívať v pokoji a pozerať z oblaku čo a jak sa deje...a so svatým Petrom hrať biliárd...
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
No, este tu o prezitie nejde. Ale myslim si ze pojde. Koniec koncov, ked si porovname vyvoj pred velkou hospodarskou krizou a tym co sa deje teraz, je tam az prilis vela paralel. Ale koniec koncov, tomu vyvoju v trhovej ekonomike nejde ani nijako zabranit. To ze bude zle je jasne. To ze bude velmi zle je nad slnko jasnejse. Ano, velka hospodarska kriza nas este len caka. To co sa tu deje je iba slabucka predohra. Vela ludi bude bez prace, bude hlad. Ale to neznamena ze zivot nebude stat za to. Nasou ulohou nie je snazit sa odvratit neodvratitelne. Prilis velky objem Eur v obehu uz odsudil Europu na nastup sialenej hospodarskej krizy. Nasou ulohou je zabezpecit, aby hospodarska kriza neprerastla do konfliktu - ci uz medzinarodneho, alebo hoc co i len obcianskej vojny. Lebo pocas velkej hospodarskej krizy rabovanie nie je niciim neobycajnym a ludske prava su nieco co sa stavia na vedlajsiu kolaj. Uplne zotavenie ekonomiky po konci krizy bude trval asi 25-30 rokov. Takze v podstate vacsina z nas by sa este mohla dozit, hoc uz ako starci, skutocnej hospodarskej konjunktury.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Spi kľudne, nespanie nepomôže. Ako spieva Smatanová: čo nemôžem zmeniť... Mám 61 rokov a neviem či som prežil dobré. Treba sa tešiť z potešujúcich maličkostí. Napr. že dostanem načas (ani to nie je isté) aspoň zálohu na výplatu, zo zdravia, lásky, z detí,...
4 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

erzet Pozri príspevok
Spi kľudne, nespanie nepomôže. Ako spieva Smatanová: čo nemôžem zmeniť... Mám 61 rokov a neviem či som prežil dobré. Treba sa tešiť z potešujúcich maličkostí. Napr. že dostanem načas (ani to nie je isté) aspoň zálohu na výplatu, zo zdravia, lásky, z detí,...
erzet má pravdu,kašlime na to a poďme si vypiť...
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Chmelár je možno nejaký "odborník", ale jeho názory sú trochu scestné. Kaša sa nikdy neje taká horúca, ako je. A za ďalšie - jeho tvrdenie, že dostávame viacej, ako dávame - je to jeho názor (a mylný) - zatiaľ dávame viacej ako dostávame. Pravidelné príspevky do fungovania EÚ, euroval - koľko tam odišlo a ešte odíde? A čo dostávame? Dotácie pre poľnohospodárov nižšie než iné štáty, dotácie na infraštruktúru rádovo v pár stovkách miliónov € (ale 2-3 x viac zaplatíme do válova).
Mám dojem, že sa trochu pominul na rozume a šíri paniku.
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Síce príslovie hovorí , že lepšie je báť sa ako sa zľaknúť, ja osobne si myslím, že správy netreba jesť veľkou lyžicou. Mne momentálny stav tiež nevyhovuje, a ktovie čo bude ďalej.......budem to riešiť vtedy keď to príde, lebo dnes na 100 % nikto nevie povedať čo príde a kedy to príde. Treba sa tešiť z každého dňa a život žiť naplno, aj keď to stále nejde.........aspoň sa o tom pokúsme. Keď sa Dalai Lamu opýtali, čo ho najviac prekvapuje v súvislosti s ľudstvom, odpovedal: "Človek". Lebo obetuje svoje zdravie, aby zarobil peniaze. Potom obetuje svoje peniaze, aby získal späť svoje zdravie.A keďže je taký vzrušený v súvislosti so svojou budúcnosťou, že zabúda užívať súčasnosť, výsledkom je to, že nežije ani v súčasnosti ani v budúcnosti, žije tak, ako keby nikdy nemal zomrieť a potom zomrie tak, že nikdy nežil naozaj.
5 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pokim mam na chľeba, mľiko, cigaretľe a internet - ta šicko v poradku !
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

zabudol si na to najhlavnejšie - vlastná strecha nad hlavou...
1 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

Ja si myslím, že je len otázka času, kedy ten umelo udržiavaný nesystémový "systém" krachne a celé ľudstvo padne riadne na hubu... Bublina raz prasknúť musí, nejde ju donekonečna nafukovať.
Kríza v 29 bola krutá a to nebolo na svete toľko ľudí ako teraz, neboli k dispozícii také technológie ako teraz, neboli také zbrane ako sú teraz ...
Ale kam až to padneme, to nikto netuší...
A preto, ako bolo písané už x-krát predomnou, tešme sa z každej maličkosti a užívajme si život. Sú veci, ktoré ovplyvniť môžeme a sú také, ktoré idú mimo nás. A keďže na tie celosvetové páky nemáme, škoda plytvať energiou na strach. Nevyhnutné príde samo, či už s alebo bez nášho strachu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať