Zavrieť

Porady

som zdrvená

neviem sa vysporiadať s tým, čo som náhodou počula včera na poludnie v slov.rozhlase v relácii "Z prvej ruky", kde Eduard Chmelár povedal, že keby ľudia vedeli, čo ich čaká, nemohli by spávať. Stojíme vraj na okraji priepasti... Jeho spolubesedník (prizvaný zrejme ako oponent, vôbec neoponoval...). Padla na mňa taká depresia a beznádej, že naozaj mám postarané o pokojný spánok...Neriešia sa problémy menšín (viď Otvorený list učiteliek z Dobšinej), raz sa všetko prevalí... Čo s tým, má niečo ešte nejaký zmysel???
Usporiadat
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

podhygmin:-) Pozri príspevok
Tak ked si taka predvidava a veci sa budu vyvijat tym smerom ako nacrtol Edo Chmelar,hadam sa myli,zbran bude nevyhnutnostou.Ale ako to uz byva,v nedemokratickej spolocnosti sa represivne zlozky statu snazia ludom,myslim tym beznym civilistom,odobrat akukolvek zbran aby bol odpor co najmensi a ludia boli tym padom uplne bezbranni a pasivni voci represiam a nedemokratickym praktikam statu.Staci jeden priklad za vsetky.Vo Svajciarsku vlastni kazda rodina zbran a to dokonca aj samopal a je tam najmensia zlocinnost aj navzdory tomu aky tam je benevolentny system a multikulturalizmus.
Neviem čo nás čaká, len som načrtla, ako to bývalo v bývalej YU, keď tam vznikol chaos a vtedy tam bola zväčša nelegálna držba zbrane a represívne zložky mali úplne iné starosti, ako kutrať po domácnostiach a triediť krízové zásoby.

A pre pavol54 k tým frontovým líniám.
Práve prednedávom som na túto tému rozrávala s vojakom z povolania. Tiež som si stála za názorom, že kto by dnes v tanku sedel a pešiakoval pri tak vyspelej technike.
Ale vojaci majú na tieto veci asi iný názor. Potom ale nechápem, prečo Gréci toľké peniaze práve do tankov investovali.
Daj Bože, aby v tom našom hrnci európskom prestalo klokotať a ľudia nemuseli premýšľať nad takýmito scénarmi.
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

danushka Pozri príspevok
Neviem čo nás čaká, len som načrtla, ako to bývalo v bývalej YU, keď tam vznikol chaos a vtedy tam bola zväčša nelegálna držba zbrane a represívne zložky mali úplne iné starosti, ako kutrať po domácnostiach a triediť krízové zásoby.

A pre pavol54 k tým frontovým líniám.
Práve prednedávom som na túto tému rozrávala s vojakom z povolania. Tiež som si stála za názorom, že kto by dnes v tanku sedel a pešiakoval pri tak vyspelej technike.
Ale vojaci majú na tieto veci asi iný názor. Potom ale nechápem, prečo Gréci toľké peniaze práve do tankov investovali.
Daj Bože, aby v tom našom hrnci európskom prestalo klokotať a ľudia nemuseli premýšľať nad takýmito scénarmi.
Načo sa vyvíjajú ZHN aj tak sa predpokladá že nebudú nikdy použité, ale sú v prvom rade manifestácia sily, tak isto ako je manifestáciou sily rozšírenie informácie že mám doma aj niečo iné ako klincovačku. dnes je aj vodič auta vojak s povolania takže jeho názor nemusí byť smerodajný a taký čo vie asi nemôže povedať hoci komu ako ja pred 25 rokmi. Inak pred toľkými rokmi jeden môj nadriadený a pedagóg povedal že "Európa je dosť stara a pri existujúcom politickom rozdelení na nej nedôjde ku konfliktu hlavné miesto bude Blízky východ a okolie, preto sú tam Sovieti" Neprešlo vtedy ani päť rokov a existujúce politické rozdelenie padlo a aj sovieti.
0 0
podhygmin:-) podhygmin:-)

podhygmin:-) je offline (nepripojený) podhygmin:-)

buchač Pozri príspevok




....trváš na tomto názore??????
Dik za upozornenie,tak podstatne slovicko mi uslo,"skoro" kazda rodina,aby som nezavadzal ako niektore media a pseudohumanisti a ich klamlive ovplyvnovanie verejnosti,ake su zbrane zle.Zli su predovsetkym ludia a stojim si za tym,ze komunita ludi na slovensku vlastniaci legalnu zbran su ti najspolahlivejsi a najsvojpravnejsi.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Koľko stojí zbr. preukaz a zbraň? Buchač, v skratke. :-)
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
.....
korela Pozri príspevok
Koľko stojí zbr. preukaz a zbraň? Buchač, v skratke. :-)
....veľa.......

- zbrojný preukaz - vydanie ... http://www.minv.sk/?vydanie-zbrojneho-preukazu
- zbrojný preukaz - polatky poplatky.... http://www.minv.sk/?spravne-poplatky...ani-a-streliva
- zdravotná prehliadka -poplatky ...záleží od doktora ...cca 20 €...
- psychologické testy - poplatky .....poznám príklady , že psychoš až 80 € pýtal...
- zbraň ???......od 200 € - 2.000 € ....aj viac , záleží od viacero aspektov...


...stačí iba takto ???
1 0
podhygmin:-) podhygmin:-)

podhygmin:-) je offline (nepripojený) podhygmin:-)

korela Pozri príspevok
Koľko stojí zbr. preukaz a zbraň? Buchač, v skratke. :-)
Prvu som mal za 450€,druhu za 900€,ale ako pisal buchac,zalezi od viacero aspektov,kvalita,znacka,kaliber.Najpredavanejsie u nas su v kalibry 9mm luger roznych zbr.firiem Walther,Glock,Grand Power,CZ,Sig Sauer,HK atd,je ich dost a je z coho vyberat.
1 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

tak a čítajte : http://zivot.azet.sk/clanok/11664/ho...potraviny.html
4 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
...a viete, že ten p.Mesík má asi pravdu?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
...a viete, že ten p.Mesík má asi pravdu?
......he .........neskoro sa chlapec zobudil ............teplú vodu objavil ....
Na jednom ďaľšom " mojom " fóre je toto totiž už dávno ako téma ......

Ne október 09, 2011 3:36 pm Predmet: Potraviny

Toto by malo byt vlakno pre všetkých tých čo radi syslia alebo mlsajú alebo majú velkú a nevyužitú špajzu a chcú ju zaplniť (alebo pre ľudí ktorých súčastna globálna a politická situácia + fakt že problémy vo vnútry Eurozóny nezadržateĺne vedú k destabilizácii meny a následnemu zdražovaniu, ženie k presvedčeniu že mať doma zásoby potravín na 3 až 6 mesiacov je viac dobrý nápad)
Ak narazíte na potraviny ktore sa fakt oplatia či už na slovensku, rakusku, česku alebo poľsku dajte vedieť.Mali by to byť potraviny ktoré sa môžu v domácnosti rotovať, čiže minimálna trvanlivosť 2 mesiace.Ako napr. múka, ryža, káva, cukor, soľ, rôzne konzervy atď.
.....
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
radsej balkan ako čip v prdeli vyrobeny priamo v Bruseli.

to, ze su ludia analfabeti a nevedia si dat dokopy dve a dve alebo NECHCU uz moj problem nie je.

ked ich bavi namiesto investovania prechlastat celu vyplatu a potom sa stazovat a volit luxusnu fabiu 81kW v pocte 44.41% tak ... zabudol som co som chcel napisat.

ani legalna zbran vam nepomoze, kedze mozu vyhlasit zber zbrani v krize/vojne

ide o MENTALITU naroda a slovensko je na tom extremne a absolutne na HOVNO, pretoze nikto nikdy nedrzal po kope.. a to je na zaplakanie a posledne slovo bude AMEN

EDIT:
buchac :P
http://www.porada.sk/t163611-ako-zacat-so-zahradou.html
17.03.11 Ako zacat so zahradou ?
som bol prvy !! haha

no inac takato tema ma zaujima uz velmi dhle roky ale uprimne neviem ako dlho, no mozem povedat len jedno - clovek nikdy nebude pripraveny, neexistuje nic take ako dokoncit prirpavu, vzdy sa da na niecom popracovat.. a osobne mam teraz zasoby asi tak do zajtra rana

EDIT2:
nepozeral som ziadnu relaciu ani necital tu vsetky reakcie, no jedno vam poviem (z ust cloveka co to prezil) a rovnica ako zistit, kedy to zacne je, ked nas politici a vodcovia zacnu uistovat ze je vsetko v najlepsom poriadku.
ako pozeram a pocuvam, teraz take nieco nehovoria, stale trepu ze je zle atd. tak podla tejto rovnice este mame cas, kolko - to nikto nepovie (mozno insider)
ale zaujimave je, ze pripravovanie sa je teraz celkom v mode.. a to je dost blbe, pretoze ludia zabudaju na pointu pripravy.. podla mna to zabija akysi "spirit/dusu" tohto, neviem to dobre popisat, ale pointa je zit zivotny styl pripraveneho (nie je to moda, ale styl), tj nie bezhlavo kupovat x-tisic konzerv a inych veci zo zoznamu, ale vediet si poradit, alebo doslova vediet prezit za akejkolvek situacie, a mimochodom, co ak budem mat doma tonu konzerv ale budem musiet opustit domov? preto plan nikdy nie je dokonceny, nikdy, je to proces, ktory nema koniec..
Naposledy upravil SamuelSK : 03.07.12 at 20:34
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

raz budeme na tieto casy spominat ako na stare a dobre. a tak sa to bude opakovat neustale
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
SamuelSK Pozri príspevok
ani legalna zbran vam nepomoze, kedze mozu vyhlasit zber zbrani v krize/vojne
...zabudni.......
EDIT:
buchac :P
http://www.porada.sk/t163611-ako-zacat-so-zahradou.html
17.03.11 Ako zacat so zahradou ?
som bol prvy !! haha
...ako sa to vezme ...
Ty si riešil jedno a čo ja mám na mysli , je niečo úplne iné...

no inac takato tema ma zaujima uz velmi dhle roky ale uprimne neviem ako dlho
...dám Ti konkrétne linky na jedno zbraňové fórum ???
, no mozem povedat len jedno - clovek nikdy nebude pripraveny, neexistuje nic take ako dokoncit prirpavu, vzdy sa da na niecom popracovat
...keď prelúskaš , veľa infa naberieš ...
.. a osobne mam teraz zasoby asi tak do zajtra rana

EDIT2:
nepozeral som ziadnu relaciu ani necital tu vsetky reakcie, no jedno vam poviem (z ust cloveka co to prezil) a rovnica ako zistit, kedy to zacne je, ked nas politici a vodcovia zacnu uistovat ze je vsetko v najlepsom poriadku.
ako pozeram a pocuvam, teraz take nieco nehovoria, stale trepu ze je zle atd. tak podla tejto rovnice este mame cas, kolko - to nikto nepovie (mozno insider)
...hm...
...
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Preco si myslis, ze nepridu vojaci pozbierat zbrane v legalnej drzbe? co poviem ze som stratil?
A mam na teba este jednu otazku, co si myslis o loveckej kusi, na obranu na nic alebo .. ?
Nepoznam zakony, no teoreticky to mozne je, ci nie? Aku pravdepodobnost by si tomu udelil?
Linky na fore nie :-) myslel som to zo srandy a nie vazne, je jedno kto s tym zacal prvy..
Ale mozes poslat link na to co si posielal, o rotacii potravin. Vyrobil uz niekto rotacnu jednotku ci system?
Nieco taketo:
hore hodis cerstve, dole vyberies "stare" a stale sa to rotuje..

EDIT: toto si myslel ? http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=6825
Naposledy upravil SamuelSK : 03.07.12 at 21:44
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
SamuelSK Pozri príspevok
Preco si myslis, ze nepridu vojaci pozbierat zbrane v legalnej drzbe? co poviem ze som stratil?
...nemyslím ....VIEM ....vojaci určite NIE ...skôr poliši ...
Vojakom by bola tá rôznorodosť zbraní na dve veci .....
A mam na teba este jednu otazku, co si myslis o loveckej kusi, na obranu na nic alebo .. ?
...na obranu určite nie ....skôr ten zvyšok....
Nepoznam zakony, no teoreticky to mozne je, ci nie? Aku pravdepodobnost by si tomu udelil?
Linky na fore nie :-) myslel som to zo srandy a nie vazne, je jedno kto s tym zacal prvy..
Ale mozes poslat link na to co si posielal, o rotacii potravin.

EDIT: toto si myslel ? http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=6825
...áno ...toto ...presnejšie

When the shit hits the fan
...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
http://www.webforum.sk/viewforum.php?f=59
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

SamuelSK Pozri príspevok
Preco si myslis, ze nepridu vojaci pozbierat zbrane v legalnej drzbe? co poviem ze som stratil?
A mam na teba este jednu otazku, co si myslis o loveckej kusi, na obranu na nic alebo .. ?
Nepoznam zakony, no teoreticky to mozne je, ci nie? Aku pravdepodobnost by si tomu udelil?
Linky na fore nie :-) myslel som to zo srandy a nie vazne, je jedno kto s tym zacal prvy..
Ale mozes poslat link na to co si posielal, o rotacii potravin. Vyrobil uz niekto rotacnu jednotku ci system?
Nieco taketo:
hore hodis cerstve, dole vyberies "stare" a stale sa to rotuje..

EDIT: toto si myslel ? http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=6825
taky system mala uz moja babka ... cerstve zasoby zalozit do zadu na polici, stare posunut dopredu
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
buchac,

227 z z clanok 2
(3) d) 4. prikazanim odovdzania zbrani a streliva do povinnej uschovy ozbrojenych zborov.

co ty na to ?
(to ze vojaci, to som myslel vseobecne armadu, alebo proste kohokolvek ktory sa bude opierat o tento ci podobny zakon a ja legalne nemozem odporovat.. ale nestudoval som celu 227cku)
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
SamuelSK Pozri príspevok
buchac,

227 z z clanok 2
(3) d) 4. prikazanim odovdzania zbrani a streliva do povinnej uschovy ozbrojenych zborov.

co ty na to ?
(to ze vojaci, to som myslel vseobecne armadu, alebo proste kohokolvek ktory sa bude opierat o tento ci podobny zakon a ja legalne nemozem odporovat.. ale nestudoval som celu 227cku)
Študovanie je nanič. Rieš situáciu. Ak vidím, že je prúser na obzore zatajím aj Krista na kríži a ak som sa nezmýlil, tak nebude toho sudcu, čo by ma odsúdil a ani policajta, čo by ma zatkol. A v boji o prežitie predsa nemám čo stratiť.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať