Zavrieť

Porady

som zdrvená

neviem sa vysporiadať s tým, čo som náhodou počula včera na poludnie v slov.rozhlase v relácii "Z prvej ruky", kde Eduard Chmelár povedal, že keby ľudia vedeli, čo ich čaká, nemohli by spávať. Stojíme vraj na okraji priepasti... Jeho spolubesedník (prizvaný zrejme ako oponent, vôbec neoponoval...). Padla na mňa taká depresia a beznádej, že naozaj mám postarané o pokojný spánok...Neriešia sa problémy menšín (viď Otvorený list učiteliek z Dobšinej), raz sa všetko prevalí... Čo s tým, má niečo ešte nejaký zmysel???
Usporiadat
topper1 topper1

topper1 je offline (nepripojený) topper1

...aaaa.....dobre bude...
0 0
kukuportal kukuportal

kukuportal je offline (nepripojený) kukuportal

Možno divne pojaté, ale už aby tu bola, mám na mysli tú krízu. Niekedy aj krok späť, môže byť pozitívnym krokom v pred. Navyše keď vypukla kríza, tak išiel aj benzín dolu ako nikdy pred tým. Od pádu komunistov si nepamatám, že by išli ceny tovaru ako sú potraviny, stavebný materiál a atď. dolu, keď tak tak o pár centov a o týždeň alebo o dva následne vyskočili o pár euro nahore. Neviem za čo naši predstavitelia berú peniaze, keď minimálne každá štátna inštitúcia je zadĺžená, problém je vo vykorisťovaní týchto inštitúcií vo svoj vlastný prospech. Krízou by nastalo obdobie hlavne pre bohatých, bo mi chudobný si vždy budeme vedieť navzájom pomocť, vrátili by sme sa opäť žiť na dedinu, svojpomocne si všetko dochovať a dopestovať. Menej sedavej práce by znamenalo menej pohybových ochorení. Vďaka Bio - potravinám, by dozaista klesol aj počet onkologických ochorení a alergií. Deti by nežili vo virtuálnom svete počítačov. Pohyb a zdrvá strava by znížil počet neplodných ľudí a dvory by prekvitali opäť detským plačom a smiechom. Nebol by ten svet o mnoho krajší? i keď bez peňazí?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

kukuportal Pozri príspevok
Možno divne pojaté, ale už aby tu bola, mám na mysli tú krízu. Niekedy aj krok späť, môže byť pozitívnym krokom v pred. Navyše keď vypukla kríza, tak išiel aj benzín dolu ako nikdy pred tým. Od pádu komunistov si nepamatám, že by išli ceny tovaru ako sú potraviny, stavebný materiál a atď. dolu, keď tak tak o pár centov a o týždeň alebo o dva následne vyskočili o pár euro nahore. Neviem za čo naši predstavitelia berú peniaze, keď minimálne každá štátna inštitúcia je zadĺžená, problém je vo vykorisťovaní týchto inštitúcií vo svoj vlastný prospech. Krízou by nastalo obdobie hlavne pre bohatých, bo mi chudobný si vždy budeme vedieť navzájom pomocť, vrátili by sme sa opäť žiť na dedinu, svojpomocne si všetko dochovať a dopestovať. Menej sedavej práce by znamenalo menej pohybových ochorení. Vďaka Bio - potravinám, by dozaista klesol aj počet onkologických ochorení a alergií. Deti by nežili vo virtuálnom svete počítačov. Pohyb a zdrvá strava by znížil počet neplodných ľudí a dvory by prekvitali opäť detským plačom a smiechom. Nebol by ten svet o mnoho krajší? i keď bez peňazí?
vrátime sa na dedinu rozkopeme dialnice a iné stavby aby sme mali pôdu a prežili tak si to myslel?
1 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Staršia generácia vyrástla na budovateľských pesničkách, postavila fabriky, domy, trať mládeže...
Teraz mládeži v rádiu púšťajú : "Dnes sa mi nechce nič..."
3 0
kukuportal kukuportal

kukuportal je offline (nepripojený) kukuportal

vrátime sa na dedinu rozkopeme dialnice a iné stavby aby sme mali pôdu a prežili tak si to myslel?
Tej neobrábanej pôdy je na Slovensku vcelku dosť, čiže nevidím dôvod na to aby sme ich búrali. Bývam kúsok od Bratislavy a polia na okolo sú zarastené, nič sa na nich nepestuje, družstvá skrachované bo naši farmári nevedia konkurovať tým Poľským alebo Čínským ale určite len cenou. Bohužial väčšina Slovákov sa stáva silnými nacinalistami, len vtedy keď sa hrá hokej, ale nestávajú sa nacionalistami keď stoja v obchode pri pulte a narazia na produkt síce o niečo drahší, ale Slovenský tak radšej uprednostia výrobok dovezený Číny alebo Polska. Keby sme si tak zobrali príklad zo susedného Rakúska, sám som tam navštívil Billu a nestretol som sa tam so žiadnou inou potravinou ako vyrobenú v Rakúsku. Dovážajme len to čo si nedokážeme vyrobiť sami a exportujme to čoho máme nadbytok. Máme vôbec niečoho v tomto štáte nadbytok? Ak áno, peniaze to rozhodne nebudú :-) Mne osobne by sa páčilo, ak by sa ľudia, zo sveta a Bratislavy mohli vrátiť späť do svojích rodných krajov, odkiaľ museli odísť len preto aby uživili svoje rodiny a nie preto že v Bratislave sa im žije lepšie. Škoda toho Dubčeka!
1 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
lubko6394 Pozri príspevok
...Tlačia sa doláre, tlačia sa Eurá..
to by ešte nebol ten najväčší problém - doláre sa tlačia už veľmi dávno !
Podstatné (a desivé) je to, že tlačia sa ničím nekryté !!!!
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Ono najhoršie na tom je, že kríza neprichádza celoplošne, naraz jedným veĺkým sekom,žeby všetko prestalo naraz fungovať.

kríza sa vkráda pomaly nebadane ako nočný zlodej...

Všimnite si ako sa v posledných 3-och rokoch takmer zdvojnásobili ceny všetkého.

A práve v tom,že niečo ešte funguje zakladá dovody na to aby som si robil falošné nádeje

na zlepšenie situacie do buducnosti.

Ja som nevyliečený OPTIMISTA.

Na dne už som bol... STAČÍ...

Teraz sa chcem od toho dna odlepiť a stupať hore...

Nemusí to byť rýchle stúpanie,stači pozvoľne... aby som zaznamenal,nejaký merateľný uspech...

Nie ako povedal Braňo : " Ta ja v kríze calý život ."

Ale zamyslel som sa , že niečo nie je v poriadku,keď som splátku na kreditnú kartu platil cez prečerpanie svojho účtu.

Fiktívne peniaze som splatil fiktívnymi peniazmi.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Ahoj, Lacko. A nie je to náhodou tak, že realita, nie je realita? Nero zapálil Rím, a nezhorel, je. Aj vojna bola, už vraj nie je, pohrobkovia sú. Život si musia ľudia vo svojej dobe odskákať, a nestalo sa ešte, že by sa nenašiel nikto, kto by nechcel po ľudoch vyskákať, až na vrchol.

Nie je vrchol ako vrchol, ani vyvrcholenie na vrchole nie je vrchol. Čo je tam hore sa pýta človek na vrchole, keď zdvihne hlavu, napriek zemskej príťažlivosti.


Dole?











































































































































0 0
niella niella

niella je offline (nepripojený) niella

profesional Pozri príspevok
No, este tu o prezitie nejde. Ale myslim si ze pojde. Koniec koncov, ked si porovname vyvoj pred velkou hospodarskou krizou a tym co sa deje teraz, je tam az prilis vela paralel. Ale koniec koncov, tomu vyvoju v trhovej ekonomike nejde ani nijako zabranit. To ze bude zle je jasne. To ze bude velmi zle je nad slnko jasnejse. Ano, velka hospodarska kriza nas este len caka. To co sa tu deje je iba slabucka predohra. Vela ludi bude bez prace, bude hlad. Ale to neznamena ze zivot nebude stat za to. Nasou ulohou nie je snazit sa odvratit neodvratitelne. Prilis velky objem Eur v obehu uz odsudil Europu na nastup sialenej hospodarskej krizy. Nasou ulohou je zabezpecit, aby hospodarska kriza neprerastla do konfliktu - ci uz medzinarodneho, alebo hoc co i len obcianskej vojny. Lebo pocas velkej hospodarskej krizy rabovanie nie je niciim neobycajnym a ludske prava su nieco co sa stavia na vedlajsiu kolaj. Uplne zotavenie ekonomiky po konci krizy bude trval asi 25-30 rokov. Takze v podstate vacsina z nas by sa este mohla dozit, hoc uz ako starci, skutocnej hospodarskej konjunktury.
Preboha, veď to je hrozná vízia....
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Vždy ked je kríza ide o uspokojenie týchto základných ľudských potrieb :

-jedlo /potrava/
-byvanie /pristrešie a bezpečie/
-oblečenie a obutie
-schopnosť byť mobilný /dopravné prostriedky/
-zabezpečenie komunikácie /alternatívné prostriedky komunikacie napr. krátkovlnné vysielačky/
-zábava / filmy na DVD nosičoch/

Teda ten,kto sa bude snažiť uspokojiť tieto základné ľudské potreby a bude úspešný , profit bude mať zaručený.

V akejkoľvek dobe, v akomkoĺvek čase, v akejkoĺvek situacii.

Pokusim sa tu opísať scenar, ktorý by mohol nasledkom gradovania krízy nastať.

Zažil som situaciu,ked sa začalo hovoriť o kríze a zrazu podniky McDonald začali byť prázdné....
Pamätáte si to ? /jeseň 2008/ Ľudia zistili,že existujú iné možnosti ako sa najesť vydatnejšie, a lacnejšie.

Teda prvým signálom,že situacia sa začala zhoršovať a,že nastáva kríza bude krach pizzerii a reštaurácii,
ľudia sa budú snažiť najesť "lacnejšie".
Tiež bude klesať dopyt po nadbytočných službách ako sú zhotovovanie gélových nechtov,
obchod z doplnkami výživy a vitamínmi,kozmetika a kaderníctvo,
strava a potreby pre domácich miláčikov /psy a mačky budú žrať to,čo zostane z jedla ľudí/
tiež obchodníci zo strachom a ilúziami /poisťovací agenti /skrachujú, lebo nebudú mať komu ponúkať svoj "produkt"

Ďalším signálom,bude vypratávanie činžiakových bytov v dosledku exekucii z dovodu neplatenia hypoték nasledkom
vypadku príjmu z rastucej nezamestnanosti.
Ľudia sa budú masívne sťahovať na vidiek, tí ktorí ešte budú mať nejaké peniaze budú masívne vykupovať obchody,
v obchodoch nebude tovar, zaroveň sa budú množiť prípady rabovania a lupeží na ulici za bieleho dňa,
masívne ozbrojovanie obyvateľstva za učelom posilnenia svojej osobnej bezpečnosti.
Do uvoĺnených bytov v činžiakoch sa nasťahuje lúza a spodina spoločnosti, z každého bytu budú vytrčať dymovody
z kachlí na pevné palivo,pretože centrálne zdroje tepla budú rozmontovné,rozkradnuté....
Čierny obchod z palivami,pohonnými hmotami , strelivom,prostriedkami campigového vybavenia a základnými potravinami bude prekvitať...
Taktiež budú "v kurze" akékoĺvek zdroje el.energie od monočlánkov počínajúc a elektrocentrálami končiac,
tiež komunikačné prostriedky dosiahnú závratné ceny nakoľko internet,pevné a mobilne telekomunikačné siete
nebudú v prevádzke....
STAČÍ takto ???
Je to veĺmi reálné a nie sme od toho ďaleko....
Zostáva sa iba modliť aby tento scénar NIKDY nenastal....
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

misoft Pozri príspevok
Chmelár je možno nejaký "odborník", ale jeho názory sú trochu scestné. Kaša sa nikdy neje taká horúca, ako je. A za ďalšie - jeho tvrdenie, že dostávame viacej, ako dávame - je to jeho názor (a mylný) - zatiaľ dávame viacej ako dostávame. Pravidelné príspevky do fungovania EÚ, euroval - koľko tam odišlo a ešte odíde? A čo dostávame? Dotácie pre poľnohospodárov nižšie než iné štáty, dotácie na infraštruktúru rádovo v pár stovkách miliónov € (ale 2-3 x viac zaplatíme do válova).
Mám dojem, že sa trochu pominul na rozume a šíri paniku.
Nesúhlasím s Tebou. Neviem či počúvaš túto reláciu každý deň, ale ja áno. A nie je to názor iba Chmelára, takých názorov tam už bolo veľa. Do eurovalu fyzicky ešte veľa peňazí neodišlo - prísľub ešte neznamená fyzické peniaze, takže má pravdu v tom, že zatiaľ síce dostávame viac, ale.... Nebudem to tu rozpisovať, určite mám iný názor ako Ty. Panika sa zatiaľ nešíri a to najmä preto, lebo Tí čo by mali povedať pravdu, od*ba*a*ú národ. A ten svojim vyvoleným verí
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

niella Pozri príspevok
Preboha, veď to je hrozná vízia....
To nie je vízia, to je realita
0 0
niella niella

niella je offline (nepripojený) niella

Indeed Pozri príspevok
Vždy ked je kríza ide o uspokojenie týchto základných ľudských potrieb :

-jedlo /potrava/
-byvanie /pristrešie a bezpečie/
-oblečenie a obutie
-schopnosť byť mobilný /dopravné prostriedky/
-zabezpečenie komunikácie /alternatívné prostriedky komunikacie napr. krátkovlnné vysielačky/
-zábava / filmy na DVD nosičoch/

Teda ten,kto sa bude snažiť uspokojiť tieto základné ľudské potreby a bude úspešný , profit bude mať zaručený.

V akejkoľvek dobe, v akomkoĺvek čase, v akejkoĺvek situacii.

Pokusim sa tu opísať scenar, ktorý by mohol nasledkom gradovania krízy nastať.

Zažil som situaciu,ked sa začalo hovoriť o kríze a zrazu podniky McDonald začali byť prázdné....
Pamätáte si to ? /jeseň 2008/ Ľudia zistili,že existujú iné možnosti ako sa najesť vydatnejšie, a lacnejšie.

Teda prvým signálom,že situacia sa začala zhoršovať a,že nastáva kríza bude krach pizzerii a reštaurácii,
ľudia sa budú snažiť najesť "lacnejšie".
Tiež bude klesať dopyt po nadbytočných službách ako sú zhotovovanie gélových nechtov,
obchod z doplnkami výživy a vitamínmi,kozmetika a kaderníctvo,
strava a potreby pre domácich miláčikov /psy a mačky budú žrať to,čo zostane z jedla ľudí/
tiež obchodníci zo strachom a ilúziami /poisťovací agenti /skrachujú, lebo nebudú mať komu ponúkať svoj "produkt"

Ďalším signálom,bude vypratávanie činžiakových bytov v dosledku exekucii z dovodu neplatenia hypoték nasledkom
vypadku príjmu z rastucej nezamestnanosti.
Ľudia sa budú masívne sťahovať na vidiek, tí ktorí ešte budú mať nejaké peniaze budú masívne vykupovať obchody,
v obchodoch nebude tovar, zaroveň sa budú množiť prípady rabovania a lupeží na ulici za bieleho dňa,
masívne ozbrojovanie obyvateľstva za učelom posilnenia svojej osobnej bezpečnosti.
Do uvoĺnených bytov v činžiakoch sa nasťahuje lúza a spodina spoločnosti, z každého bytu budú vytrčať dymovody
z kachlí na pevné palivo,pretože centrálne zdroje tepla budú rozmontovné,rozkradnuté....
Čierny obchod z palivami,pohonnými hmotami , strelivom,prostriedkami campigového vybavenia a základnými potravinami bude prekvitať...
Taktiež budú "v kurze" akékoĺvek zdroje el.energie od monočlánkov počínajúc a elektrocentrálami končiac,
tiež komunikačné prostriedky dosiahnú závratné ceny nakoľko internet,pevné a mobilne telekomunikačné siete
nebudú v prevádzke....
STAČÍ takto ???
Je to veĺmi reálné a nie sme od toho ďaleko....
Zostáva sa iba modliť aby tento scénar NIKDY nenastal....
No tak to ti ďakujem pekne, indeed, odteraz už budem mať naozaj pokojný spánok...som vydesená na smrť.. je dobre takým ľuďom, ktorí majú veľké rodiny a viac detí, lebo rodina si navzájom pomôže. Ja som sama, manžel mi zomrel dávnejšie, mám 64 rokov a syna v zahraničí, zatiaľ slobodného, čiže môžem si kopať hrob....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...ani nečítam ....a ani nepočúvam ....
...že môj názor na

//213.215.116.181:8001/slovensko/2012-06-28/12-Z_prvej_ruky-12-30.mp3
...z " prvej " ruky ide iba jedno ........že na WC niečo ...


... a TV alebo R ani neriešim ....
0 1
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

niella Pozri príspevok
No tak to ti ďakujem pekne, indeed, odteraz už budem mať naozaj pokojný spánok...som vydesená na smrť.. je dobre takým ľuďom, ktorí majú veľké rodiny a viac detí, lebo rodina si navzájom pomôže. Ja som sama, manžel mi zomrel dávnejšie, mám 64 rokov a syna v zahraničí, zatiaľ slobodného, čiže môžem si kopať hrob....
Ale nieee! Laco je montér, a tí toho natrepú. A to kopanie nechaj na iných, nemáš iné starosti? Veď nás je na Slovenskú, vraj 5 000 000, a že sama.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

sito Pozri príspevok
Ale nieee! Laco je montér, a tí toho natrepú. A to kopanie nechaj na iných, nemáš iné starosti? Veď nás je na Slovenskú, vraj 5 000 000, a že sama.
Nemusíš počuvať čo hovorí nejaký Laco monter, POZERAJ SA okolo seba , čo ROBIA chytrí a predvídaví ľudia.

Kam a do čoho investujú, čo nakupujú a čomu sa venujú.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Indeed Pozri príspevok
Nemusíš počuvať čo hovorí nejaký Laco monter, POZERAJ SA okolo seba , čo ROBIA chytrí a predvídaví ľudia.

Kam a do čoho investujú, čo nakupujú a čomu sa venujú.
A len to je vidieť? Treba? A kriminalitu? Aj ZOO, pavilón opíc? A všetko je to ofic.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

niella Pozri príspevok
Ja som sama, manžel mi zomrel dávnejšie, mám 64 rokov a syna v zahraničí, zatiaľ slobodného, čiže môžem si kopať hrob....

Dievčatko, žienok, ktoré sú domka samé a dieťa v zahraničí, takých sú desiatky až stovky. Ak si dobrá kamoška, tak máš priateľov, medzi ktorých rátaš i syna. Čo je tu stratené a hodné poberať sa tam, tam, tam ?
0 0
misstka misstka

misstka je offline (nepripojený) misstka

čo sa stane, to ťažko predpokladať. nie sme veštci a médiám netreba všetko veriť.
preto je ťažké aj povedať čo sa bude diať a čo teraz robiť a čo nerobiť.
to čo píše indeed sa môže stať ale aj nemusí a hlavne nikto z nás nevie KEDY, že či to hrozí zajtra alebo o pár desaťročí.
áno v roku 2008 boli ľudia pri nákupoch opatrní, snažili sa ušetriť, lebo sa báli budúcnosti. ale až teraz sa to ukazuje ako nesprávne rozhodnutie, nakoľko nič sa nestalo, vtedy bolo všetko lacné, mohli si radšej dopriať, teraz hrozí, že ak si kvôli tej neistote ušetrili, tak o tie peniaze aj tak prídu, lebo stratia hodnotu.
myslím že všetci sme "malí páni" aby sme vedeli čo bude, preto treba žiť každý deň ako keby bol posledný a neriešiť budúcnosť, lebo nikto z nás nevie čo bude.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať