Zavrieť

Porady

Poznámky k účtovnej závierke

Skúste mi prosím niekto poradiť! Čo ak vyplním poznámky neúplne či nebodaj zle? Je za to neaká sankcia či pokuta? ĎAKUJEM!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Janiela Pozri príspevok
    Poraďáci, mám dve otázky:
    - môžme použiť poznámky z roku 2012 - Kejka už odpovedala - ďakujem

    - v poznámkach je aj CF priama a nepriama metóda - min roku som vypĺňala nepriamu CF, rada by som vedela, či vôbec je v poznámkach potrebné aj CF vypľňať.

    ďakujem za odpoveď
    CF majú povinnosť vypĺňať auditované ÚJ.

    maad je offline (nepripojený) maad

    maad
    Dobrý deň, chcem sa spýtať môžem použiť poznámky k účtovnej závierke za r. 2012 svoje ktoré mám spracované v exceli, alebo musím použiť predpísané tlačivo poznámok?? Lebo ja tam vyplním asi štyri strany tak sa mi zdá zbytočné tlačiť tie prázdne strany.

    maad je offline (nepripojený) maad

    maad
    maad Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem sa spýtať môžem použiť poznámky k účtovnej závierke za r. 2012 svoje ktoré mám spracované v exceli, alebo musím použiť predpísané tlačivo poznámok?? Lebo ja tam vyplním asi štyri strany tak sa mi zdá zbytočné tlačiť tie prázdne strany.
    Nevie mi niekto poradiť??

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nepoznáme tvoje poznámky v exceli, takže ťažko radiť.
    JA použijem poznámky z r. 2012, mám ich v tej požadovanej štruktúre vo worde, tak prečo nie?
    mali sa podávať elektronicky, ale zatiaľ sa to posúva, čo ma núti používať zas niečo iné?

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    maad Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem sa spýtať môžem použiť poznámky k účtovnej závierke za r. 2012 svoje ktoré mám spracované v exceli, alebo musím použiť predpísané tlačivo poznámok?? Lebo ja tam vyplním asi štyri strany tak sa mi zdá zbytočné tlačiť tie prázdne strany.
    ....netuším, ako sa Ti podarilo dodržať požadovanú formu na štyroch stranách - prilep, prosím..... Firma, čo fakt okrem ZI a poplatkoch na účtoch nemá nič - z pôvodnej formy mám 17 strán a som rada..... Pokiaľ viem, aj to čo sa Ťa netýka, musíš písať takú zázračnú formulku....

    Caliumi je offline (nepripojený) Caliumi

    Caliumi
    Tieto > poznámky k účtovnej závierke < sú už prepracované a doplnené poznámky o textové časti, ktoré sú ich povinnou súčasťou.
    Sú za malý poplatok, ale zjednodušia prácu.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    tictac7 Pozri príspevok
    ....netuším, ako sa Ti podarilo dodržať požadovanú formu na štyroch stranách - prilep, prosím..... Firma, čo fakt okrem ZI a poplatkoch na účtoch nemá nič - z pôvodnej formy mám 17 strán a som rada..... Pokiaľ viem, aj to čo sa Ťa netýka, musíš písať takú zázračnú formulku....
    Ja neviem, či treba písať tú zázračnú formulku, určite som vlani mala firmy aj na 5-6 strán, dokonca u jedného FO zapísané do OR, ktorý má pozastavenú činnosť okrem hlavičky len 1 stranu. Si ma teraz zneistila ....
    Zdenka 0705 tiež som mala asi 6 strán, nikto zatiaľ nereklamoval

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Aj ja som mala všetky poznámky cca 6-7 strán do 10 strán maximum. A svoje dokonca len tak aby boli, lebo som zabudla na vlastnú firmu a zostalo mi pár minút na všetko.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Caliumi Pozri príspevok
    Tieto > poznámky k účtovnej závierke < sú už prepracované a doplnené poznámky o textové časti, ktoré sú ich povinnou súčasťou.
    Sú za malý poplatok, ale zjednodušia prácu.
    Možno je malý poplatok - pre niekoho, pre 3 firmy = 30 v PDF, 50 v excelli.
    Prepočítala som všetky firmy, kde to potrebujem, tak 200 e (to je max bez ohľadu na počet firiem) rozhodne nie je malý poplatok.

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Poraďáci, mám dve otázky:
    - môžme použiť poznámky z roku 2012 - Kejka už odpovedala - ďakujem

    - v poznámkach je aj CF priama a nepriama metóda - min roku som vypĺňala nepriamu CF, rada by som vedela, či vôbec je v poznámkach potrebné aj CF vypľňať.

    ďakujem za odpoveď

    Reve je offline (nepripojený) Reve

    Reve
    Ahojte, ja som obec a za rok 2011 som robila poznámky na 23 stranách... takže fakt netuším čo tento rok budem robiť..

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Reve Pozri príspevok
    Ahojte, ja som obec a za rok 2011 som robila poznámky na 23 stranách... takže fakt netuším čo tento rok budem robiť..
    Ahojte, ja som obec
    Vážne?

    Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

    Mirka.V
    kde by som mohla stiahnuť poznámky prosím?
    a o akej zázračnej formulke sa tu hovorí? Ďakujem pekne

    Caliumi je offline (nepripojený) Caliumi

    Caliumi
    Reve Pozri príspevok
    Ahojte, ja som obec a za rok 2011 som robila poznámky na 23 stranách... takže fakt netuším čo tento rok budem robiť..
    žeby poznámky

    Reve je offline (nepripojený) Reve

    Reve
    nie, určite poznámky...
    ja som len na margo tých, čo písali o poznámkach na pár stranách.... už sú nové aj metodické pokyny k ich vyplňaniu....
    reve
    Zdenka 0705 nové boli už aj vlani, aj vtedy, aj teraz ich mám na pár strán, čo sa ma netýka /tabuľky/, nevypĺňam
    Zdenka 0705 nepíšem žiadne zázračné formulky, proste tabuľku vymažem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.