Zavrieť

Porady

Zatváranie tém.

I am a man
Rád by som vedel, načo je užitočné, aby po kliknutí troch rispievateľov" bola téma uzamnknutá.
Vôbec tam nebolo nič provokatívne. Riešila sa tam praktická otázka zatiaľ nik nedokázal objasniť. Napriek tomu sa našli osoby, ktorým na tom niečo vadilo, ničím neprispeli a hlasovali za vyriešené. môžu potom spojiť hociktorí traja a hromadne pozatvárať všetky témy. A zadávateľ, ktorý čaká, že mu niekto poradí sa potom nestačí diviť, čo sa vlastne deje.

V linku sú dve ukážky takýchto dôležitých aktivistov. Tretí už je anonymný.
http://www.porada.sk/t196887-vlastni...ml#post2095813
Usporiadat
Téma je uzavretá.
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Ďalšia uzatvorená téma a žiadna odpoveď.
http://www.porada.sk/t196707-fajceni...ml#post2094848

Ja som nefajčiar.
Ale rád by som vedel, kde môžu vlastne tí fajčiari fajčiť?
Odporúčania typu, "nech nefajčia" si môžete nechať pre seba.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
marjankaj Pozri príspevok
Rád by som vedel, načo je užitočné, aby po kliknutí troch rispievateľov" bola téma uzamnknutá.
Vôbec tam nebolo nič provokatívne. Riešila sa tam praktická otázka zatiaľ nik nedokázal objasniť. Napriek tomu sa našli osoby, ktorým na tom niečo vadilo, ničím neprispeli a hlasovali za vyriešené. môžu potom spojiť hociktorí traja a hromadne pozatvárať všetky témy. A zadávateľ, ktorý čaká, že mu niekto poradí sa potom nestačí diviť, čo sa vlastne deje.

V linku sú dve ukážky takýchto dôležitých aktivistov. Tretí už je anonymný.
http://www.porada.sk/t196887-vlastni...ml#post2095813
...stačí predsa len jedna osoba ..........že má tri nicky , je proste už len zhoda " náhod ".....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

za chvíľku prídu aj sem a vyklikajú aj túto...a mne struhnú "neužitočné" každý má iné hobby, alebo IQ
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

marjankaj Pozri príspevok
Ďalšia uzatvorená téma a žiadna odpoveď.
http://www.porada.sk/t196707-fajceni...ml#post2094848

Ja som nefajčiar.
Ale rád by som vedel, kde môžu vlastne tí fajčiari fajčiť?
Odporúčania typu, "nech nefajčia" si môžete nechať pre seba.
Ja by som sa odrazila asi od toho, čím bol zdôvodnený zákaz fajčenia na zástavkách MHD? Je to totiž dosť príbuzný problém. Čo sa vzdialenosti týka.
Na zástavke môže však človek poodstúpiť.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Momentálne vyhodnocujem viaceré aspekty Porady, určite sa pozriem aj na uzatváranie tém (odôvodnenosť, kto a ako hlasuje) a spravím úpravy ak je nesprávnosť významná.

Akékoľvek nástroje na udržanie úrovne diskusie však Porada má, každý jeden aktívny člen ju významne ovplyvňuje, takže ak chceme viesť odbornú diskusiu, musíme ju každý ovplyvňovať pozitívne, inak nie je nárok na sťažnosti.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

korela Pozri príspevok
Ja by som sa odrazila asi od toho, čím bol zdôvodnený zákaz fajčenia na zástavkách MHD? Je to totiž dosť príbuzný problém. Čo sa vzdialenosti týka.
Na zástavke môže však človek poodstúpiť.
Na zástavkách MHD keď sa fajčí pod prístreškom, tak ten dym tam ostáva a obťažuje ostatných spolucestujúcich. Tá vzdialenosť cestujúcich je malá - môžu stáť aj vedľa seba. Preto sa presadil zákaz.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

korela Pozri príspevok
Ja by som sa odrazila asi od toho, čím bol zdôvodnený zákaz fajčenia na zástavkách MHD? Je to totiž dosť príbuzný problém. Čo sa vzdialenosti týka.
Na zástavke môže však človek poodstúpiť.
....hmmm, tadeto asi cesta nepovedie.....zástavky MHD sú riešené v zákone o ochrane nefajčiarov a VZN príslušného mesta alebo obce....
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

...kto poznáte električkové zastávky v Karlovej Vsi - akú majú dĺžku? Ja fakt nemám odhad ... pre predstavivosť ostatných - v pohode sú tam zaparkované 2 električky, každá s dvomi vozňami, bez toho, aby boli na seba natlačené a bez toho, aby ľudia z prvých dverí prvého vozňa prvej električky, alebo ľudia z druhého vozňa druhej električky z posledných dverí, vystupovali mimo nástupného ostrovčeka.... No a na takejto dlhej-predlhej zastávke sa jedného krásneho dňa ocitla moja mama. Bola pekná teplá jar, obed, bola si niečo kúpiť (ako nepracujúca dôchodkyňa s predplatným lístkom na MHD bežne obieha 3 mestské časti - čo kde lacné, tam kúpi....) električky mali opäť akýsi výpadok, autobusy skôr ako po trojhodinovom výpadku nenasadia....tak pekne poodišla ku koncu nástupišťa (smerom k podchodu) a - zapálila si... A tu zrazu, mestskí policajti sa odkiaľsi znenajzdania vzali a vybrali sa za pani, čo si pekne pofajčievala rovno pod označením zastávky MHD. A táto alefaktževeeeľmimilápani upozornila pánov policajtov aj na moju mamu. Ale fakt že slovenský národ sa nezaprie - keď mi skape koza - susedovi nech dve..... no fuuuuuuj
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

marjankaj Pozri príspevok
...V linku sú dve ukážky takýchto dôležitých aktivistov. Tretí už je anonymný.
http://www.porada.sk/t196887-vlastni...ml#post2095813
Jeden klik dala Noemi-ke ako pomstu za to, že som jej klika na "Vyriešené" v téme "Psy.", keďže rovnaká téma tu je, druhý dala Luana38, tretí Alaya1
Tému som založila znovu http://www.porada.sk/t196960-vlastni...alkona-ii.html
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

tictac7 Pozri príspevok
....hmmm, tadeto asi cesta nepovedie.....zástavky MHD sú riešené v zákone o ochrane nefajčiarov a VZN príslušného mesta alebo obce....
Ale veď tu sa tiež búria nefajčiari, nie fajčiari.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Táto téma začína byť zrelá na uzatvorenie. Už po pár príspevkoch sa tu baví úplne mimo zadania otázky.
Takýchto tém je tu veľa, škoda.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

marjankaj Pozri príspevok
Rád by som vedel, načo je užitočné, aby po kliknutí troch rispievateľov" bola téma uzamnknutá...
Užitočné to je - klikla som už XY-krát, ak bola založená téma, ktorá sa tu už riešila (aj so zdôvodnením prečo a odkazom na rovnakú tému), ak bol niekto nedočkavý a založil si 2-3 rovnaké témyak to bola téma v rozpore s etiketou (ak sa v nej riešilo niečo nie v súlade so zákonmi), ak to bola téma o ..... A užitočné je to aj vtedy, keď sa téma zvrhne úplne nesprávnym smerom.
Z môjho pohľadu tlačidlo "Vyriešené" zmysel má, len sa nemá používať ako nástroj pomsty.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Llívia Pozri príspevok

Jeden klik dala Noemi-ke ako pomstu za to, že som jej klika na "Vyriešené" v téme "Psy.", keďže rovnaká téma tu je, druhý dala Luana38, tretí Alaya1
Tému som založila znovu http://www.porada.sk/t196960-vlastni...alkona-ii.html
no a ked nepozatvárajú témy...tak aspoň rozdávajú "neužitočné" tiež iba vytipovaným ......
0 0
noemi-ke noemi-ke

noemi-ke je offline (nepripojený) noemi-ke

Nechcela som reagovat, lebo si myslim, ze to nema vyznam. No bolo tu spomenute moje meno, tak napisem.


Dnes o 7-mej rano som vytvorila temu PSY vseobecne. Nie o starostlivosti, ako je tu uz vytvorena. Dvaja poradaci pridali prispevky, potom sa to v teme zvrtlo a temu 3 ludia vyklikali o 9tej rano.. Vraj je duplicitna. Nasla som mnoho tem, ktore riesia podobne veci. Napr. v sekcii cestovanie, je asi 13 tem o Chorvatsku, len na jednej strane, ktoru mi vyhladavac vyhladal.O balkonoch som nasla 3temy. Tak prave koli tomu, som ja vyklikala temu vlastnictvo balkona. Ved moze byt sucastou temy o fajceni na balkone, ako ma byt podla niektorych tema PSY, v teme starostlivost o psov.



Pre mna tema vlastnictvo balkona bola preto vyriesena.
Naposledy upravil noemi-ke : 30.06.12 at 22:34
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Richard Pozri príspevok
Táto téma začína byť zrelá na uzatvorenie. Už po pár príspevkoch sa tu baví úplne mimo zadania otázky.
Takýchto tém je tu veľa, škoda.
...nie, téma nie je zrelá na uzatvorenie. Že sa odklonila diskusia od témy v zadaní - to je druhá vec, ale za to zadávateľ nemôže. Na to je tu hádam niekto iný....žeby moderátor?

Neviem, kde, neviem, či už bola takáto téma zvlášť, ale niekde som už prezentovala svoj názor k uzatváraniu tém. A na niektoré som už aj klikla....neviem, či ich bolo viac ako päť...

...môj názor - téma sa uzavrie ak okrem troch iných nikov - musí s uzavretím "súhlasiť" aj zadávateľ alebo ak sa to zvrhne na osočovanie a tak - tak je tu admin, alebo moderátor....

...to, že niekto "posúdi" že sa téma "zvrhla" nie je dôvod na uzavretie. Fakt sa mi momentálne nechce hľadať - ale je tu asi desaťtisíc tém, kde sa v konečnom dôsledku riešia úplne iné "veci" - avšak stále prospešné veci a otázky a zadania.....
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

noemi-ke Pozri príspevok
Nechcela som reagovat, lebo si myslim, ze to nema vyznam. No bolo tu spomenute moje meno, tak napisem.


Dnes o 7-mej rano som vytvorila temu o PSY vseobecne. Nie o starostlivosti, ako je tu uz vytvorena. Dvaja poradaci pridali prispevky, potom sa to v teme zvrtlo a temu 3 ludia vyklikali o 9tej rano.. Vraj je duplicitna. Klikla som aj ja, dôvod som napísala a dala som aj odkaz na druhú tému. Nasla som mnoho tem, ktore riesia podobne veci. Napr. v sekcii cestovanie, je asi 13 tem o Chorvatsku, len na jednej strane, ktoru mi vyhladavac vyhladal.O balkonoch som nasla 3temy. Tak prave koli tomu, som ja vyklikala temu vlastnictvo balkona. Ja som žiadnu tému o vlastníctve balkóna nenašla, až neskôr jednu, ktorá je 5!!! rokov stará. Keď si našla iné témy, prečo si na rozdiel odo mňa nedala odkaz a nezdôvodnila, prečo klikáš na "Vyriešené"? Ved moze byt sucastou temy o fajceni na balkone Prosím? Tá téme NEBOLA O FAJČENí NA BALKÓNE, ALE O TOM, KTO HO VLASTNí!!!, ako ma byt podla niektorych tema PSY, v teme starostlivost o psov.



Pre mna tema vlastnictvo balkona bola preto vyriesena. Bola pre teba vyriešená len preto, že žiadnu inú tému som tu v poslednom čase nezaložila, tažke si nemala akú inú tému "vyriešiť".
Mimochodom, tú sú rozdiely v tých dvoch témach:
http://www.porada.sk/t196952-psy.html
Túto tému som otvorila na konštruktívnu debatu,pre milovníkov,ale aj neprajníkov týchto zvierat, či len na priloženie pár fotografií s tymito stvoreniami bez akýchkoľvek obmedzení v určovaní obsahu príspevkov.

http://www.porada.sk/t196836-starost...-o-psa-ii.html
Otváram túto tému ako pokračovanie témy Starostlivosť o psa

Téma je o pomoci a skúsenostiach ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo o bežných starostiach a radostiach s našimi miláčikmi.

Ja v zadaní tých dvoch tém skutočne nevidím žiadny rozdiel.
Naposledy upravil Llívia : 30.06.12 at 22:12
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

tictac7 Pozri príspevok
...môj názor - téma sa uzavrie ak okrem troch iných nikov - musí s uzavretím "súhlasiť" aj zadávateľ ...
Problém je, že niekedy zadávateľ položí otázku a už nikdy sa tu neukáže alebo tú svoju tému ignoruje, takže tá téma by zostala otvorená dlho. Potom ju niekto nájde a položí do nej otázku úplne od veci alebo odpovedá na niečo, čo je roky staré a medzitým sa už zmenili zákony, a potom je z toho chaos - toto sa tu tiež stáva.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

noemi-ke Pozri príspevok
Nechcela som reagovat, lebo si myslim, ze to nema vyznam. No bolo tu spomenute moje meno, tak napisem.


Dnes o 7-mej rano som vytvorila temu PSY vseobecne. Nie o starostlivosti, ako je tu uz vytvorena. Dvaja poradaci pridali prispevky, potom sa to v teme zvrtlo a temu 3 ludia vyklikali o 9tej rano.. Vraj je duplicitna. Nasla som mnoho tem, ktore riesia podobne veci. Napr. v sekcii cestovanie, je asi 13 tem o Chorvatsku, len na jednej strane, ktoru mi vyhladavac vyhladal.O balkonoch som nasla 3temy. Tak prave koli tomu, som ja vyklikala temu vlastnictvo balkona. Ved moze byt sucastou temy o fajceni na balkone, ako ma byt podla niektorych tema PSY, v teme starostlivost o psov.



Pre mna tema vlastnictvo balkona bola preto vyriesena.
Richard, založ prosím sekcie ,,Trucovňa" a ,,Pieskovisko", nech sa poniektorí vybláznia a nastav to podľa možnosti tak, aby sa to nedalo zamykať. Porada potrebuje ako vidím priestor perpetum mobile, kde sa dookola a čokoľvek bude rozoberať, kde si bude môcť každý tresnúť a kopnúť do koho chce. Moderátom prikáž, aby si tieto sekcie vôbec nevšímali a bude pokoj.

Tak to vyzerá, keď v detstve deti nemajú svoju izbu...
Naposledy upravil danushka : 30.06.12 at 22:37 Dôvod: doplnenie
0 0
noemi-ke noemi-ke

noemi-ke je offline (nepripojený) noemi-ke

danushka Pozri príspevok
Richard, založ prosím sekcie ,,Trucovňa" a ,,Pieskovisko", nech sa poniektorí vybláznia a nastav to podľa možnosti tak, aby sa to nedalo zamykať. Porada potrebuje ako vidím priestor perpetum mobile, kde sa dookola a čokoľvek bude rozoberať, kde si bude môcť každý tresnúť a kopnúť do koho chce. Moderátom prikáž, aby si tieto sekcie vôbec nevšímali a bude pokoj.

Tak to vyzerá, keď v detstve deti nemajú svoju izbu...
Patrilo to konkretne mne? Lebo ja netrucujem, ani nemam uz vek na pieskovisko.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

noemi-ke Pozri príspevok
Patrilo to konkretne mne? Lebo ja netrucujem, ani nemam uz vek na pieskovisko.
Drahá noemi-ke,
citovala som vyššie Tvoj príspevok, lebo si vystihla ako nechápeš a ako to mnohí iní nechápu, k čomu slúži uzatváranie tém.
Pôvodný zámer moderovania tém predpokladám bol taký, že sami členovia budú môcť moderovať Poradu a v prípade, že vznikne situácia, že téma stratila pôvodný zámer, alebo sa diskutujúci nechali uniesť vášňou, téma sa zavrie. Príde mi však zvláštne, že neprispejem do témy a kliknem na jej uzatvorenie.
Akoby som bola servírkou v reštaurácii a vzala tanier hosťovi zo stola, pretože mám osobne pocit, že má už dosť a pritom tam má ešte polovičnú porciu a on sa len zanietil do rozhovoru v skupine za stolom. Pritom ten hosť s tým svojim tanierom niekoho nevyrušoval a ani nebol hlučný a vulgárny a ja si vyberiem práve jeho, napriek tomu, že v reštaurácii ich sedí ďalších 20.
Nesadol mi ten hosť, objednal si držkovú a tú ja veru nemusím, čo ma je po jeho chuti, ten tanier mu vezmem, lebo to ja chcem. Možno keby si tú držkovú varila, bez ohľadu na to, že ju nejedávaš, ako majster kuchár by si sa potešila, že Tvoja ochota bola zjedená a niekomu chutila a pomohla mu vtedy, keď mal prázdny žalúdok.
Komplikované prirovnanie, čo?

Pieskovisko a trucovňa bola myslená obrazne. Klokoce tu v hrncoch a občas dobre padne vykypieť a spľasnúť . Komu to nepomôže v trucovni, nech sa pohrá na pieskovisku, ak premeškal svoj detský vývoj, treba to dohnať a dozrieť na tolerantnú diskusiu. V takom pieskovisku sa deti toho veľa naučia. Buď ho tie ostatné prijmú a požičajú mu svoje vedierko s lopatkou, alebo má smolu a ostane v kúte revať.

A uzatváranie tém s možnosťou minikomentovania po uzavretí nemá význam.
Aj ja som už možno 5x dala prst k uzavretiu témy, ale vždy som v téme diskutovala a urobila som tak vtedy, ak v téme vrelo a vznikali tam invektívy, zachádzalo sa do súkromia diskutérov, vznikali tam hrubosti a pod. Prípadne vznikla situácia aj taká, že samotní diskutéri sme sa zhodli, že téma je vhodná na AMEN a zamkli sme si ju sami.

Ale zatiaľ to tu funguje tak, že ja tebe, ty mne a basta! Mne je šum a fuk, či na jeden problém existuje X tém, toto je práca moderátorov, aby zlučovali a nebudem vytýkať a mentorovať zakladateľovi témy, prečo nezadal svoj probém do už existujúcej témy.

Teda poopravím to šum a fuk...duplicitné témy sama nezakladám, používam vyhľadávač Porady, ale nekomentujem, ak nováčik založí duplicitnú tému, nezamykám mu ju, každý tu raz začínal a postupne sa naučil, ako to tu funguje... Ak moderátor tému zlúči, mal by to dať vedieť zakladateľovi a zdôvodniť, prečo tak urobil.
Naposledy upravil danushka : 01.07.12 at 00:21 Dôvod: doplnenie
9 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať