Zavrieť

Porady

Výpis z pozemkovej knihy - vlasnícke právo k pôde

Potreboval by som poradiť ohľadom odpovede, ktorú sme dostali od katastrálneho úradu v Michalovciach ohľadom žiadosti o výpis z pozemkovej knihy, ktorý sa týka listu vlastníctva mojich prarodičov, ktorých pozemky boli evidované ako pozemky nezistených vlastníkov. Odpoveď katastra má pomaly dve strany posielam ich v prílohe.

Tento prípad by som rozdelil na dve časti prídel B-348 a prídel A-488. Prídel A-488 je pritom už mediálni známi bolo o ňom písane v časopise a ako odvysielané v relácií Reportéri. Posielam link:
http://www.pluscentrum.sk/plus7dni/z...neboztici.html

Vedel by mi niekto po prečítaní poradiť ako by sme mali v danej veci postupovať či bola alebo nebol dodržaný zákon a ako si uplatniť dedičské a vlastnícke práva k majetku po prarodičoch.

Za Vaše odpovede vopred ďakujem
DSC_0324.jpg  
DSC_0323.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    podať žalobu na súd o určenie vlastníckeho práva a zároveň aj návrh na vydanie predbežného opatrenia, aby sa s pozemkami nenakladalo ....

    dejvidsv je offline (nepripojený) dejvidsv

    dejvidsv
    a na koho máme tu žalobu podať? zároveň ohľadom prídelu A-488 prebieha súdny spor o určenie vlastníctva medzi štátom a terajším vlastníkom.

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    na súčasného vlastníka podľa môjho názoru, ale ja nie som advokát .... :-)

    Výpis z pozemkovej knihy - vlasnícke právo k pôde

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.