Zavrieť

Porady

Bankový výpis

Chcem sa spítať na účtovanie bankového výpisu. Každý pohyb účtujete zvlášť na iný účtovný doklad, alebo na jeden výpis vystavíte jeden ÚD?
Usporiadat
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

My máme denné výpisy a všetky pohyby z toho dňa účtujem jedným dokladom.
0 0
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

my mame tiez denne vypisy, vsetky polozky z vypisu mam na jednom uctovnom doklade za ten den (samozrejme kazdy pohyb uctujem samostatnym uctovnym zapisom, ale vsetky na tom jednom uctovnom doklade)
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Ja účtujem každý výpis na 1 účtovnom doklade, kde každú účtovnú operáciu rozúčtujem podľa toho o čo sa jedná napr. poplatky, úhrada DF, OF, úroky ....
0 0
Oldi Oldi

Oldi je offline (nepripojený) Oldi

Závisí od používaného SW. Ja účtujem každý pohyb(položku) zvlášť ako samostatný doklad-mám denné výpisy (číslovanie BV-XXX-YYY, kde XXX je číslo výpisu, YYY je číslo položky na výpise). Ale samo, sw umožňuje tlač aj ako 1 výpis=1 účt.dokl.
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
ja by som sa chcela spytat, ci mi staci denne vypis z internetu? a musim ho tlacit kazdy den, alebo staci az ked mi pride raz za mesiac vypis z banky?
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

ajačik, stačí keď Ti príde raz za mesiac z banky, jedine ak chceš účtovať o denných pohyboch hneď, tak si ho vytlačíš, zaúčtuješ pohyb a ten z banky si potom skontroluješ či Ti to sedí a založíš si ho
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
ajačik, tiež máme denne k dispozícii len internetové výpisy. na nich rozúčtujem každý pohyb, načarbem do nich poznámky a podobne. keď mi príde na konci mesiaca výpis, len si ho priložim a naň už predkontácie neprepisujem, len si skontrolujem položky.
V niektorých bankách sa dokonca dopracuješ len k denným obratom, jednoducho nie je možné mať aj prístup na internetbanking aj zasielanie internetových výpisov (čo je síce blbosť, ale je to krutá realita). Na takúto formu "výpisu", kde je uvedený len nejaký aktuálny zostatok, ktorý sa samozrejme denne 100 x zmeni, nám tiež zatiaľ nikto nič nepovedal. V ekonomickej kancelárii len chcú na konci mesiaca vidieť originál výpis.
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
ak mi vypis chodi 1 x tyzdenne. uhradu faktury zauctujem k datumu skutocnej uhrady alebo k datumu dodania vypisu?
(program mi ponuka len 1 datum, cize nemozem dat zvlast datum uhrady a datum zuctovania).
dakujem
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

to si ako prisla k datumu dodania vypisu?ja si myslim ze k datumu skutocnej uhrady.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

ajačik, k dátumu skutočnej úhrady, vtedy boli skutočne odpísané peniaze z účtu.
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
a ak ide o uhradu zahranicnej faktury od odberatela:
- datum spracovania napr. 15.7.
- datum zuctovania 17.7. (az vtedy mozem s peniazmi disponovat)
(podla vypisu z banky)

datum uhrady je 15.7. ??

ja viem, ze su to take banalne otazky, ale nie som si ista :-)
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

dátum úhrady - 15.7. boli pripísané na účet.
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
dakujem. esteze vas mam :-)
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

A ak je dátum spracovania napr. 17.7. a zúčtovania 15.7.?
Stále sa riadim dátumom spracovania?
Ja účtujem podľa dátumu zúčtovania aj v tomto aj v predchádzajúcom prípade.
0 0
Fidlo Fidlo

Fidlo je offline (nepripojený) Fidlo

Ja účtujem tým dátumom, ktorý je posledný. Predsa keď to vidím na výpise až 17.-teho, nemôžem to zaúčtovať 15.-teho, vtedy tam ešte tie peniaze neboli, nesedel by ti zostatok, hlavne ak je to na prelome mesiacov, alebo ešte lepšie rokov. Stalo sa mi, že bola platba /môže to byť obyčajný výber z bankomatu/ zúčtovaná 02.01. v banke s dátumom 31.12. Vidíš to až na januárovom výpise, tak to zaúčtujem v banke až 2.1., nemôžem tam predsa dať decembrový dátum.
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
ale ja tie peniaze vidim na ucte uz toho 15-teho a su zahrnute v uctovnom zostatku.
o tuto sumu je znizeny disponibilny zostatok.
a tiez mi chodia vypisy na mobil: 15-teho mi pride sms, ze bola uhradena FA a zvysil sa mi uct. zostatok na ucte, ale uz nepride druha o tom, ze bol zvyseny disponibilny zostatok. tak ako?
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Ajacik, suhlasim s Fidlom.
Nam sa nieco taketo deje pri platení platobnou kartou. Máme účet v TB. Na internete vidim, ze peniaze z uctu odisli, ale vidim to tam aj dva tri dni, pokial je to skutocne zuctovane. Tak isto SMS o pohybe príde ihned po uskutocneni transakcie. Skutocny datum zuctovania platby je az na mesacnom vypise, ktory pride z banky. Kazdy den nam chodi aj vypisy cez e-mail, a na tych je to tiez neskor, ako bolo na internete vidiet, ze sme to niekde zaplatili.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Mickya-a to pri akom pripade je najskor den zauctovania a potom den spracovania?Ja som doteraz videl najskor den spracovania a potom den zauctovania
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Keď som vytiahla peniaze z bankomatu - ja som vytiahla napr. vo štvrtok - 15. júla - vo výpise to bolo uvedené ako dátum zúčtovania a dátum spracovania bol pondelok 19. júla.
-----------------
A raz mi takýmto spôsobom pripísali aj úhradu faktúry.
Naposledy upravil Mickya : 12.08.04 at 06:26
0 0
bazalka bazalka

bazalka je offline (nepripojený) bazalka

čo sa týka neprekrytia dátumovo napr. 15.7. a 17.7. účet 261- peniaze na ceste
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať