Zavrieť

Porady

Povinné doklady v aute

Ahojte.
Niekde som tu už raz našiel tému kde bola celkom pekná tabuľka čo všetok musíme mať v aute (týka sa to iba dokladov).
Neviem to teraz nájsť - ako niekomu sa môže zdať že je to absurdná otázka ale nejako som si nie istý čo presne všetko treba nosiť. Ak by bol niekto taký láskavý mohol by sem napísať od A po Z aké doklady treba.
Čo ja viem je to :

vodičský preukaz
občiansky preukaz
"techničák" časť I - teda tá plastová kartička
doklad o STK
doklad o EK
biela karta - od poistovne

čo som zabudol ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

    jb0863
    Najnovšie musí byť v aute správa o nehode, teda formulár, ktorý vyplnia účastníci nehody, ku ktorej netreba volať políciu. Tlačivo obsahuje údaje o oboch účastníkoch nehody a ich poisťovniach. Vodiči v ňom popíšu aj priebeh nehody a vzniknutú škodu. Polícia by správu o nehode nemala kontrolovať v rámci cestných kontrol. Problém však nastane v prípade škodovej udalosti. V prípade, že tlačivo správy o nehode nevyplníte a nepodpíšete, škodová udalosť sa začne chápať ako dopravná nehoda, ku ktorej treba volať políciu. Zároveň ten, kto nevyplní a nepodpíše správu o nehode, riskuje pokutu od polície do výšky 60 eur.


    dnes ma zastavili policajti a kontrolovali povinnu vybavu, nemala som kartu prvej pomoci, pokuta 30eur

    Povinné doklady v aute

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.