Zavrieť

Porady

rozvod

je mi ľúto,ale idem sa rozvádzať.Potrebovala by som poradiť ohľadom tohto.Máme požičky a všetky sú na moje meno,ja som na materskej a niesom schopna zatial platit ani najom nie este splatky je na to nejeky zakon alebo by som to chcela podat pisomne sudnou cestou.Na co mam vlastne narok nie sme este rozvedeny co mam podat prve o rozvod alebo o splatky.Prosím poradte ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    najprv musíte byť rozvedení, právoplatnosťou rozvodu zaniká bezpodielové spoluvlastníctvo manželov, ak sa potom nebudete vedieť dohodnúť na vyporiadaní, môže jeden z Vás podať návrh na vyporiadanie BSM, kde sa budú vyporiadavať aj pasíva - teda Vaše záväzky (pôžičky)

    diňka1 je offline (nepripojený) diňka1

    diňka1
    takze prve rozvod a tak vyporiadanie.A co ak mi nebude davat peniaze dovtedy kym nebudeme rozvedeny co s tym.dakujem

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    diňka1 Pozri príspevok
    takze prve rozvod a tak vyporiadanie.A co ak mi nebude davat peniaze dovtedy kym nebudeme rozvedeny co s tym.dakujem
    vyživovacia povinnosť medzi manželmi, resp. voči deťom trvá aj počas manželstva, ak si ju jeden z manželov neplní dobrovoľne, môžeš podať návrh na súd, aby súd upravil vyživovaciu povinnosť na čas do rozvodu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.