Zavrieť

Porady

Príjem za rok 2012 a odvody 2013

Koľko by mal zarobiť živnostník, keď na budúci rok nechce platiť odvody do SP? je to za rok 2012
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pre bettylou :

    ETIKETA PORADY


    14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Zelkaem Pozri príspevok
    Koľko by mal zarobiť živnostník, keď na budúci rok nechce platiť odvody do SP? je to za rok 2012
    Ako to viete ovplyvniť , aby živnostník neplatil SP a teda nezarobil ?Otázky podobného druhu na Poradu nepatria .

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Zelkaem Pozri príspevok
    Koľko by mal zarobiť živnostník, keď na budúci rok nechce platiť odvody do SP? je to za rok 2012
    No najlepšie by bolo 0 €. A zrušiť živnosť. A vláda si môže vymýšľať koľko chce, ako živnostník platiť nebudeš.

    A ako dôchodca budeš mať k tomu aj adekvátny dôchodok.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    marjankaj Pozri príspevok
    No najlepšie by bolo 0 €. A zrušiť živnosť. A vláda si môže vymýšľať koľko chce, ako živnostník platiť nebudeš.

    A ako dôchodca budeš mať k tomu aj adekvátny dôchodok.
    A bude zas dôvod na frflanie na malý dôchodok. Ale čia je to vina?

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Tweety Pozri príspevok
    A bude zas dôvod na frflanie na malý dôchodok. Ale čia je to vina?
    Že by moja? Ale na porušenie alebo obchádzanie zákona som nenavádzal. Či....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    marjankaj Pozri príspevok
    Že by moja? Ale na porušenie alebo obchádzanie zákona som nenavádzal. Či....
    Nie, to nebolo Tebe, len som nadviazala k tomu nízkemu dôchodku, čo potom k nemu ešte musí štát doplácať. Takže ešte k prvej otázke.

    Zelkaem je offline (nepripojený) Zelkaem

    Zelkaem
    Ja sa pýtam preto, lebo mám živnosť ( pracujem doma 2 hodiny denne ) a ak mi nevyjde platiť živnosť, tak sa nemusím prihlásiť do SP ako povinný platca a v tom prípade za mňa bude odvádzať poistné štát ( mám totiž ešte starostlivosť o blízku osobu ). Nechcem porušovať zákon ani nič iné. Keďže zarobím okolo 230 € mesačne, tak určite nebudem platiť. Aj keď môžem zarobiť až do dvojnásobku životného minima.

    Zelkaem je offline (nepripojený) Zelkaem

    Zelkaem
    Ešte chcem doplniť a nadviazať na to obchádzanie zákona, zákony obchádzajú politici , právnici a tí čo majú vysoké príjmy. Chcela by som vidieť aspoň jedného, ktorý by vyžil z 200 € opatrovného, 230 € by zarobil a ešte by musel platiť aj odvody. To nie je reálne. A keď ešte má dieťa študujúce na strednej.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Zelkaem Pozri príspevok
    Ešte chcem doplniť a nadviazať na to obchádzanie zákona, zákony obchádzajú politici , právnici a tí čo majú vysoké príjmy. Chcela by som vidieť aspoň jedného, ktorý by vyžil z 200 € opatrovného, 230 € by zarobil a ešte by musel platiť aj odvody. To nie je reálne. A keď ešte má dieťa študujúce na strednej.
    No teda ja ako živnostník by som sa snažil zarábať čo najviac. Aj 5000 € príjem mesačne by mi nevadil, ani tie odvody.
    Tá tvoja snaha ísť s cenou čo najnižšie je prinajmenšom zvláštna.
    Daj si do googla "sociálna poisťovňa" a vyber si nejakú kalkulačku a vyrátaj si odvody.

    kobolcs je offline (nepripojený) kobolcs

    len skúšam prežiť kobolcs
    Ahojte,

    ako to bude s odvodmi v 2013 pri subehu viacerych cinnosti plati este stale, alebo naco sa mam pripravit :
    moje prijmy :
    TPP - SP,ZP - ztp - polovicna sadzba,(mozny inv.doch.) max.vym.zaklad ZP vzdy dosiahnuty.
    Zivnost - SP prijmy do cca 4000 rocne nemusim sa registrovat, z ZP nulove preddavky len RZZP
    Prenajom - do 500 eur ani dan, ani odvody
    podotazka ako je to ak prijem za prenajom (pozemku) je vypletene v naturaliach a presiahne 500 eur ?
    Dividendy z s.ro.- ZP preddavky, SP nie
    Dividendy z zahr. kap.majetku(akcie) - ZPnie,SPnie
    DoPC - po novom ZP,SP? aj pri subehu ? ZP dtostanem naspat pri RZZP ale SP ako?
    Aut.zakon - SP nie, ZP nulove preddavky a RZZP?
    Je mozne poziadat aj rocne zuctovanie aj SP ? lebo takto asi 2x presiahnem max vym.zaklad za rok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.