Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie vydanej fa. u nového klienta z predchádzajúceho obdobia

Dobrý večer,

prosím poraďte mi niekto. Mám nového klienta a potrebujem zaúčtovať úhradu jeho vystavenej fa. z roku 2011 do 01/2012. Ako to urobiť, účtujem v Pohode.

Ďakujem za vaš čas na odpísanie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    gondik Pozri príspevok
    Od bývalej účtovníčky som vypátrala iba počiatočné stavy B.ú a pokladne. Čo s tým
    Vy nemôžete pátrať ......účtovať sa nedá na základe pátrania , ale musíte mať účtovné podklady a výkazy .Klient si má vyžiadať jeho doklady všetky inventarizácie ,DP a Výkazov a mal Vám to odovzdať .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    V Pohode neúčtujem, ale ak platba prišla na bežný účet v mesiaci január 2012 , tak platbu zaúčtujete do príjmov ovplyvňujúcich základ dane (tovar alebo služba) .Členenie si už poznáte .Platbu spárujete s pohľadávkou.

    Ešte poznamenám, že ak sa jedná o vystavenú FA z roku 2011, táto Fa mala byť aj súčasťou inventarizácie pohľadávok k 31.12.2011 a mala byť aj súčasťou súm pohľadávok vo Výkaze o majetku a záväzkoch .

    gondik je offline (nepripojený) gondik

    gondik
    Tomu rozumiem, len práve, že tú platbu na b.u nemám s čím spárovať, pretože v pohľadávkach nemám nič. Nakoľko je to môj nový klient a účtovníctvo mu robím od 01/2012. Čiže jeho vystavené fa. z roku 2011 nevidím

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    gondik Pozri príspevok
    Tomu rozumiem, len práve, že tú platbu na b.u nemám s čím spárovať, pretože v pohľadávkach nemám nič. Nakoľko je to môj nový klient a účtovníctvo mu robím od 01/2012. Čiže jeho vystavené fa. z roku 2011 nevidím
    To nevadí,že je to nový klient, nemôžeš začínať od začiatku, musíš mať nejaké počiatočné stavy jeho účtovníctva. Treba na to nadviazať. Veď predsa nezačína od nuly.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    gondik Pozri príspevok
    Tomu rozumiem, len práve, že tú platbu na b.u nemám s čím spárovať, pretože v pohľadávkach nemám nič. Nakoľko je to môj nový klient a účtovníctvo mu robím od 01/2012. Čiže jeho vystavené fa. z roku 2011 nevidím
    No neviem odkedy ho účtujete , ale ak od januára, tak treba spraviť počiatočné stavy v pohľadávkach, v záväzkoch, pokladňa, bankový účet a podobne k 1.1.2012 ....musíte mať v rukách je účtovnú závierku z roku 2011.

    gondik je offline (nepripojený) gondik

    gondik
    Od bývalej účtovníčky som vypátrala iba počiatočné stavy B.ú a pokladne. Čo s tým

    Zaúčtovanie vydanej fa. u nového klienta z predchádzajúceho obdobia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.