Zavrieť

Porady

Daňové výdavky

Ahojte,
chcela by som sa opýtať, či mi nevie niekto poradiť, či môžem dať do daňových výdavkov nákup sadu samozalažovaciu do kvetináčov a či si môžem uplatniť DPH.
Dakujem
Andrea
Usporiadat
Veselá Veselá

Veselá je offline (nepripojený) Veselá

Ak podnikáte v kvetinárstve alebo zahradníctve bez problémov. Záleží či sú to výdavky na udržanie a zabezpečenie príjmu.

Ak ide o samozavlažovače do kvetináčov v kancelárii dala by som to na
reprezentáciu aj s DPH.
0 0
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

tak ako pise p. Vesela, nedavala by som to do nákladov, pokial nepodnikáte s kvetinkami. Podla mna to sluzi na reprezentáciu.
0 0
kocand kocand

kocand je offline (nepripojený) kocand

Dakujem za radu. Nepodnikame v zahradníctve a ani nemáme v predmete podnikania nič s kvetmi.
Chcela by som sa ešte spýtať, či dávate kochlíkové kvety, kvetináče, zeminu do repre, alebo do nákladov? My ich dávame do nákladov a daňová kontrola na to nič nepovedala a nechala nám to v nákladoch. Podľa mňa aj ten zavlažovací systém by mohol patriť do nákladov. Je to vlastne podobné ako zemina.
Dakujem
0 0
mudroš mudroš

mudroš je offline (nepripojený) mudroš

Veľa sa dá, len to treba správne oddôvodniť. Nie vždy to musí byť reprezentácia. Predsa aj dobré pracovné prostredie je potrebné na zabezpečenie príjmov.
0 0
kocand kocand

kocand je offline (nepripojený) kocand

Ja si to iež myslím a tak sme im to aj zdôvodnili.
Dakujem za poradenie
0 0
Milka Milka

Milka je offline (nepripojený) Milka

Samozrejme, že daňový náklad, veď to je určite nepatrná cena a dala by som to rovno do režie resp. spotrebný materiál. Veď celé Slovensko sa "oblieka do nového šatu" a priestor kancelárie tiež musí upútať zákaznika, aby sa dosiahli "vyššie" príjmy. Reprezetačné je káva, čaj, pohostenie ...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Firemné betónové parkovisko .... ponechali sme "prírodný" pás, nakúpili zeminu a tuje. Môžem novozakúpené dať do nákladov a odpočítať DPH? Ďakujem za radu.
0 0
adrika adrika

adrika je offline (nepripojený) adrika

A čo zakúpenie ľadviniek na doklady pre zamestnancov ? /firma sa zaoberá predajom a servisom výpočt. techniky / - môžem to dať do nákladov a odpočítať DPH ? ďakujem
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Tak s ľadvinkami veru neviem a budem rada, ak sa k tvojej otázke vyjadria skúsení poradcovia, resp.tí, ktorým takýto nákup pri kontrole prešiel ako výdavok, resp.náklad + odpočet DPH. Mali sme na Porade prípad tričiek s firemným logom, možno v takom prípade by sa dali zaúčtovať do výdavkov....
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
adrika
A čo zakúpenie ľadviniek na doklady pre zamestnancov ? /firma sa zaoberá predajom a servisom výpočt. techniky / - môžem to dať do nákladov a odpočítať DPH ? ďakujem
Ak si viete zdôvodniť, že zamestnanci servisu (ak ich tak môžem nazvať) majú časté zmeny pracoviska, t.j. chodia po klientoch a vybavujú zákazky, pričom používajú služobné vozidlo, mám za to, že ľadvinky môžu byť daňovo uznaným nákladom pre účely DPH. Pristúpila by som k tomuto výdavku ako v služobnej aktovke. Doporučila by som evidenciu takto vydaných ľadviniek - aby ste preukázali, že Vám záleží na ich evidencii, sledujete ju a nedávate im to často, ale podľa stanovenej doby spotreby (t.j. doporučujem zapracovať do smernice k ostatným OOPP so stanovením tejto doby.)
Ide predsa o to, aby práca technikov nebola brzdená zabudnutím dokladov u klienta, prípadne sa to dá odôvodniť aj preventívnym opatrením pred odcudzením. A bez dokladov nemôže technik zabezpečovať firme "príjem".
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

adrika
A čo zakúpenie ľadviniek na doklady pre zamestnancov ? /firma sa zaoberá predajom a servisom výpočt. techniky / - môžem to dať do nákladov a odpočítať DPH ? ďakujem
Ak zdôvodnite účelnosť používania daných "ľadviniek" vašími pracovníkmi nevidím v tom problém dať to do nákladov. Ale treba popísať kedy to používajú a na čo to v praxi slúži. Napr., že chodia často do terénu k zákazníkom a ľadvinky používajú na uloženie pokladničných dokladov, objednávkových formulárov, drobných nástrojov (šroubováky a pod.), ktoré používajú pri demontáži a montáži, služobný mobil atď.
Naposledy upravil accad : 16.06.05 at 15:02
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja som pred casom riesila podobny pripad - colnym deklarantom sme kupili aktovky na ulozenie a nosenie dokladov. Preslo to bez problemov aj cez kontrolu danoveho uradu, jak pri kontrole odpoctu DPH, tak pri kontrole dane z prijmu. Len sme urobili interny zaznam, ze aktovky potrebuju k svojej praci.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Prosím radu -prísp.č. 8 .Ďakujem
0 0
ALLL ALLL

ALLL je offline (nepripojený) ALLL

Paula
Firemné betónové parkovisko .... ponechali sme "prírodný" pás, nakúpili zeminu a tuje. Môžem novozakúpené dať do nákladov a odpočítať DPH? Ďakujem za radu.
Pokial to parkovisko patri firme...nie ste v podnajme, tak si myslim ze by tam nemal byt problem...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

ALLL, ďakujem .
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Paula
Prosím radu -prísp.č. 8 .Ďakujem
Paula, my sme robili drobné terénne úpravy pri budove firmy, priestor nie je oplotený a priamo sa napája na verejnú komunikáciu. jednalo sa o botonárke práce a úpravu terénu. Týmto sa docielilo v okolí budovy lepší prístup autami a lepší celkový vzhľad okolia. Jednalo sa to do 26.000,- Sk s DPH. Pri kontrole nebol problém.
Pekný deň želám...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Dík Manual aj Tebe . Úpravu sme robili na vlastnom pozemku... ale chcela som mať istotu .
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Kvety v kancelariach budu asi nedanovy vydavok vsak? Keby bolo zdovodnenie : zkraslenie interieru pre klientov? A kvety viest v evidencii.
To iste napr. s vianocnou ci inou vyzdobou.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ja som davala do daňových výdavkov aj vianočné ale tak raz za 2 roky, aby som to mohla odôvodniť. Je to za účelom dosiahnutia príjmov? Je. Tak čo potom? Ak to nieje neúmerne vysoká čiastka, tak napr. že už z papierov je jasné, že je to výzdoba doma u deti, svokry ap....
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Kvety vo firemných priestoroch, aj vianočnú výzdobu dávame do výdavkov (nákladov).Ešte sme pri kontrolách nemali námietky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať