Zavrieť

Porady

minimálna mzda a kratší pracovný pomer

Pekný slnečný deň prajem,
chcela by som poprosiť niekoho, aby mi poradil v nasledovnej veci:
Chceme zamestnať zamestnanca na polovičný úväzok, t.j. 20 hod. týždenný pracovný čas. Môžeme mu dať hrubú mesačnú mzdu 165,- EUR? (minimálna mzda je 327,20, ale on je na polovičný úväzok).
Ďalej začne pracovať od 15.7.2012 a vypočítala som jeho hrubú mzdu za júl na 94,29 EUR (odpracovaných 12 dní, 48 hod., výpočet: 165,- EUR / 84 /21 prac. dní v júli x 4 hod. denne/ = 1,9643 EUR na deň x 48 odpracovaných dní). Teda vymeriavací základ za júl do SP a ZP by bol 94,29 EUR a ostatné mesiace 165,- EUR.
Je to takto správne, môže byť mzda nižšia než je minimálna?
Podľa mňa je to takto v poriadku, ale chcela som si na kalkulátoroch miezd z internetu prepočítať odvody a nikde mi to nedovolí zadať sumu 94,29 EUR, všade ma upozorňuje na minimálnu mzdu?
Veľmi pekne Vám ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Anula123 Pozri príspevok
    Ahoj Katka,
    ďakujem za radu ale prečo si dala 165 / 88 ? Ja som počítala 21 prac. dní x 4 hod = 84 hod.
    Ďakujem pekne
    Pri mesačnej mzde si zabudla na sviatok (5.7.)

    Hansa je offline (nepripojený) Hansa

    Hansa
    -hrubá mesačná mzda je v poriadku /pri úväzku 20-hodín týždenne/.
    Začne pracovať 15.7. - to je nedeľa?!

    Anula123 je offline (nepripojený) Anula123

    Anula123
    Je to síce nedeľa, ale to snáď nevadí, má byť zamestnaný od 15.7., takže keď tento deň pripadne na deň pracovného pokoja, nastúpi 16. Ale zamestnaný je od 15.7. je to v poriadku? A ďakujem Ti za radu, tá pomerná časť od 15.7. je tiež v poriadku? Ešte raz ďakujem.

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Anula123 Pozri príspevok
    Pekný slnečný deň prajem,
    chcela by som poprosiť niekoho, aby mi poradil v nasledovnej veci:
    Chceme zamestnať zamestnanca na polovičný úväzok, t.j. 20 hod. týždenný pracovný čas. Môžeme mu dať hrubú mesačnú mzdu 165,- EUR? (minimálna mzda je 327,20, ale on je na polovičný úväzok).
    Ďalej začne pracovať od 15.7.2012 a vypočítala som jeho hrubú mzdu za júl na 94,29 EUR (odpracovaných 12 dní, 48 hod., výpočet: 165,- EUR / 84 /21 prac. dní v júli x 4 hod. denne/ = 1,9643 EUR na deň x 48 odpracovaných dní). Teda vymeriavací základ za júl do SP a ZP by bol 94,29 EUR a ostatné mesiace 165,- EUR.
    Je to takto správne, môže byť mzda nižšia než je minimálna?
    Podľa mňa je to takto v poriadku, ale chcela som si na kalkulátoroch miezd z internetu prepočítať odvody a nikde mi to nedovolí zadať sumu 94,29 EUR, všade ma upozorňuje na minimálnu mzdu?
    Veľmi pekne Vám ďakujem za radu.
    165/88*48=90,00 €.
    veronikasad Pri výpočte Anula zabudla na sviatok

    Anula123 je offline (nepripojený) Anula123

    Anula123
    Ahoj Katka,
    ďakujem za radu ale prečo si dala 165 / 88 ? Ja som počítala 21 prac. dní x 4 hod = 84 hod.
    Ďakujem pekne

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    lebo v tomto mesiaci je aj jeden platený sviatok, to jest 21 prac. dní + 1 sviatok, tým pádom sa mesačná mzda delí 22 dňami = 88 hodín

    minimálna mzda a kratší pracovný pomer

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.