Zavrieť

Porady

Premlčacia doba - pohľadávka voči mob. operátorovi.

Mám pohľadávku voči jednému mobilnému operátorovy. Dal ma na súd po 2 rokoch a niečo. Je táto pohľadávka premlčana? ak áno tak podľa akého zákonu. Niekto mi hovoril ze po 2 rokoch je to premlcane, len nwm na aky zakon a paragraf sa odvolat. Dlh som nikdy preukázatelne neuznal. Za odpov. vopred diki.
Naposledy upravil Dav : 12.07.12 at 18:14
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Podľa § 101 občianskeho zákonníka je všeobecne premlčacia doba 3 roky, ak nie je v ďalších ustanoveniach uvedené inak. Je to aj tvoj prípad.

    V ďalších paragrafoch sú výnimky: pri splátkach, poistné, dedičstvo, škoda, bezdôvodné obohatenie, preprava, vecné bremeno, priznané a uznané právo.
    Dvojročná subjektívna premlčacia doba je pri škode a bezdôvodnom obohatení.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Určite, veď to by všetci študenti telefonovali zadarmo!

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    podľa mňa máš záväzok nie pohľadávku - pohľadávku má operátor a ešte nie je premlčaná. tým, že ju dal na súd, čaká Ťa exekúcia.

    kitt77 je offline (nepripojený) kitt77

    kitt77
    áno áno mám záväzok sorry. Ale môžu ma dať na exekúciu, keď som študentom denného štúdia na SŠ? a nevlastním nič ani príjem nemám?

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Exekútor počká, kým sa zamestnáte a podobne...a zo záväzku 50 eur sa razom so všetkými nákladmi stane 200 e.

    kitt77 je offline (nepripojený) kitt77

    kitt77
    a ešte posledná otázka, ten mobilný operátor dal splnomocnenie na zastupovanie advokátovy. a ten advokát súdu doručil list, že odporca (čiže ja), môžem osloviť o zaplatenie dlžnej čiastky prostred. splátok navrhovateľa, vzhľadom na moje zlé majetkové a sociálne pomery. Tak sa pýtam, komu mám adresovať teraz žiadosť o splátky? mobilnému operátorovy alebo advokátovy čo ho zastupuje? a vyhla by som sa exekúcii keby sme sa dohodli na splátkaCH . ešte ani súdne pojednávanie nieje uzavreté? za všetky radi vám ďakujem, najme Mária27

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    kitt77 Pozri príspevok
    a ešte posledná otázka, ten mobilný operátor dal splnomocnenie na zastupovanie advokátovy. a ten advokát súdu doručil list, že odporca (čiže ja), môžem osloviť o zaplatenie dlžnej čiastky prostred. splátok navrhovateľa, vzhľadom na moje zlé majetkové a sociálne pomery. Tak sa pýtam, komu mám adresovať teraz žiadosť o splátky? mobilnému operátorovy alebo advokátovy čo ho zastupuje? a vyhla by som sa exekúcii keby sme sa dohodli na splátkaCH . ešte ani súdne pojednávanie nieje uzavreté? za všetky radi vám ďakujem, najme Mária27
    kitt, akú vysokú sumu dlhuješ ?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    kitt77
    ten mobilný operátor dal splnomocnenie na zastupovanie advokátovy
    - dúfam, že vieš čítať. Advokát už koná v mene a v prospech mobilného operátora (ako keby sám mobilný operátor to bol) - takže advokát.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    draik Pozri príspevok
    Exekútor počká, kým sa zamestnáte a podobne...a zo záväzku 50 eur sa razom so všetkými nákladmi stane 200 e.
    Nie, nemusí čakať, akonáhle má študent bankový účet so zostatkom vyšším môže bloknúť túto sumu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.