Zavrieť

Porady

otazka ako obist stavebne povolenie a ci mozem

chcel by som vediet ci zaklady a platnu mozem robit aj bez stavebneho povolenia.rad by som staval drevodom ale stavebne povolenie budem mat az v polke augusta a uz zaklady a platnu by som chcel spravit teraz len neviem ci mozem.za vyjadrenie a odpovede dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    jardourban Pozri príspevok
    chcel by som vediet ci zaklady a platnu mozem robit aj bez stavebneho povolenia.rad by som staval drevodom ale stavebne povolenie budem mat az v polke augusta a uz zaklady a platnu by som chcel spravit teraz len neviem ci mozem.za vyjadrenie a odpovede dakujem
    Stavebný zákon hovorí aj toto:
    Všeobecné technické požiadavky na uskutočňovanie stavieb

    § 48


    (1) Stavby sa musia uskutočňovať v súlade s overeným projektom a stavebným povolením a musia spĺňať základné požiadavky na stavby.


    Tak ako chceš začať stavať bez právoplatného SP?

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    A načo ti vlastne bude to stavebné povolenie?
    Ja som si myslel, že slúži na to, aby si mohol začať stavať.

    bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

    bjuty smis
    kde to chceš stavať ?
    ja som tiež začal stavať skorej, ako som mal stavebné povolenie, lebo by mi už prepadla hypotéka
    sme malá dedinka, išiel som za starostom, bol stým OK.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    marjankaj Pozri príspevok
    A načo ti vlastne bude to stavebné povolenie?
    Ja som si myslel, že slúži na to, aby si mohol začať stavať.
    všeobecne su ľuďom stavebné povolenia na 2 veci...

    Oveĺa doležitejšie je nazhromaždiť všetok potrebný material,pracovné sily a potrebné stroje...

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Indeed Pozri príspevok
    všeobecne su ľuďom stavebné povolenia na 2 veci...

    Oveĺa doležitejšie je nazhromaždiť všetok potrebný material,pracovné sily a potrebné stroje...
    No všeobecne asi nie. Zákon by mal platiť pre všetkých rovnako. No niektorí sú asi rovnejší. Ten kto si postavil zámoček na pozemku železnice asi stavebné povolenie nepotreboval.
    Ale pripravuje sa zákon na odstránenie nelegálnych stavieb na náklady staviteľa.
    Zostáva otázka, čo bude s už existujúcimi čiernymi stavbami?

    http://tvnoviny.sk/spravy/domace/lux...ikvidaciu.html


    http://spravy.pravda.sk/preco-stale-..._sk_domace_p23

    http://www.sme.sk/c/6453886/freso-ch...ne-stavby.html

    http://www.vyvlastnenie.sk/clanok/a/...ce-smer-burat/
    Naposledy upravil marjankaj : 12.07.12 at 16:54

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Indeed Pozri príspevok
    všeobecne su ľuďom stavebné povolenia na 2 veci...

    Oveĺa doležitejšie je nazhromaždiť všetok potrebný material,pracovné sily a potrebné stroje...
    Indy, nehnevaj sa, ale keď sa tomu rozumieš ako hus pivu, tak tu nevypisuj blbosti. Mám dojem, že stavebný zákon je pre Teba iba rozprávka pre deti

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    To všetkým, čo ma zosmiešňujú :

    Ja som myslel na to,že samotným stavebným povolením sa nedá nič vystaviť ..... veci,prostriedky,naradie a ľudia su nevyhnutné

    a tiež som myslel nato,že stavebné povolenie sa vydá väčšinou automaticky ak stavebník predloží všetky doklady a stanoviska

    Neviem o takom pripade žeby niekomu stavebny urad nevydal stavebné povolenie....
    chapem ako rozmyslas...aj ja tak rozmyslam... no ty musis vediet ake su vztahy na stavebnom a v obci kde stavias ..ci si to mozes dovolit...ci susedov mas v pohode a tak....da sa vsetko... ci mas pozemok na ociach neprajnych ludi a tak...to musis ty vediet...

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    jardourban Pozri príspevok
    chcel by som vediet ci zaklady a platnu mozem robit aj bez stavebneho povolenia.rad by som staval drevodom
    ale stavebne povolenie budem mat az v polke augusta
    a uz zaklady a platnu by som chcel spravit teraz len neviem ci mozem.za vyjadrenie a odpovede dakujem
    A nedá sa urýchliť to povolenie? Narobíš si zbytočné problémy.
    Načo je dobré prirovnávať stavebníka, ktorý ste stihnúť stavbu do zimy k tým bohorovným, ktorých ani nenapadlo povolenie žiadať?
    Jedna vec je čo naši politici, poprípade novinári vytrubujú do sveta a druhá, čo nakoniec schvália. Hudba budúcnosti. Nezbúrajú nič.

    otazka ako obist stavebne povolenie a ci mozem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.