Zavrieť

Porady

Problem - 3stranny obchod? ano, nie?

Dobry den,
moja povodna otazka je uz nepodstatna a preto menim jej zadanie, nakolko sa ozval konatel a vysvetlil priebeh obchodu. Mam takyto problem - trojstranny obchod - nakup tovaru v DE, my ako 1. odberatel v SR a 2. odberatel v CR. Prepravu sme zabezpecili my, nebudeme ju dalej fakturovat. Toto je v pohode. Ale v 05/2012 sme prijali zalohu na tento obchod. V tedy este nikto nevedel, ze tovar pojde z DE rovno do CR. Ja som tuto prijatu zalohu dala do DPH ako oslobodenu podla § 43 (predpokladala som, ze pojde o klasicke dodanie tovaru do EU). Teraz som ale zistila, ze v 06/2012 sa nakup/predaj tovaru uskutocnil ako 3stranny obchod a druhemu odberatelovi bol vyfakturovany tovar, kde bola zuctovana tato zaloha. Musim teraz opravit DPH za 05/2012 a tuto zalohu zauctovat a v priznani uviest ako 3stranny obchod? Alebo sa to da vyriesit aj inym sposobom? (nastastie fa z DE aj samotne dodanie tovaru prebehlo v 06/2012). Dakujem.
Naposledy upravil anka-s : 13.07.12 at 10:07 Dôvod: oprava zadania otazky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Problem - 3stranny obchod? ano, nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.