Zavrieť

Porady

Datum vyplaty a tlacivo na socialnu poistovnu

Dobry den, chcela by som sa spytat, ako je to s datumom vyplaty? Dokedy je zamestnavatel povinny vyplatit vyplatu a nasledne poslat tlacivo na socialnu poistovnu? Viem, ze vyplata a odvody musia byt v jeden den, avsak je tento presne urceny, alebo staci do konca nasledujuceho mesiaca?
Dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kamera Pozri príspevok
    Dobry den, chcela by som sa spytat, ako je to s datumom vyplaty? Dokedy je zamestnavatel povinny vyplatit vyplatu a nasledne poslat tlacivo na socialnu poistovnu? Viem, ze vyplata a odvody musia byt v jeden den, avsak je tento presne urceny, alebo staci do konca nasledujuceho mesiaca?
    Dakujem za odpoved
    V PZ má byť dátum výplaty určený. Potom už postupujete podľa toho. Výkazy a odvody v deň výplaty.
    Naposledy upravil Tweety : 14.07.12 at 12:59

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Ja som s každým klientom pri registrácii zamestnávateľa na sociálnej, aj zdravotných poisťovniach nahlásil termín výplaty - posledný deň nasledujúceho mesiaca. Ten deň aj uvádzam na výkazy. Dovtedy treba podať aj výkazy, aj zaplatiť odvody. Pri kontrolách nikdy nevadilo, keď výplata zamestnancom bola aj 10 - ho a výkaz a odvody do konca mesiaca. Jedného klienta, u ktorého som prebral účto, bolo nahlásené termín výplat 12 - ho v nasledujúcom mesiaci, ale nikdy nedodal presne podklady pre zostavenie miezd. Tak nám SP poslala upomienku a pri prejednávaní nám pracovníčka SP sama navrhla, aby sme si v registrácii zmenili dátum na posledný deń nasledujúceho mesiaca. Potom to už bolo ok. Dakedy dávnejšie platilo, že tzv malý závod = do 20 zamestnancov mal možnosť /asi automaticky/ podávať do konca mesiaca, teraz neviem. Ale to čo som opísal, to u mňa nepretržite funguje celé desaťročia a bez sankcií.

    Datum vyplaty a tlacivo na socialnu poistovnu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.