Zavrieť

Porady

Zalozenie domacej wifi siete

Ahojte,chcel by som vas poprosit ci by ste mi nepomohli spravit domacu wifi siet.

Cital som na tejto stranke navody ale nic z toho mi bohuzial nepomohlo a tak som precital asi vsetko co som nasiel na nete ale vysledok bol rovnaky.Mozno som robil nieco zle,dufam ze nie.

Takze moja situacia je nasledovna mam doma Air live/ovislink wl-5460ap v2 na ktorom mam napojeny PC a vo vedlajsej izbe mam nanom notebook, vsetko je prepojene ethernet kablom.
Signal chytam z anteny kt je o 2domy dalej.

Treba mi nieco este k tomu dokupit alebo ako to mam spravit aby mi to fungovalo?
Zadal som do IE IP ale nic mi nenaslo.

Samozrejme viem moju Ip,Masku,Branu a 2xDNS.
Mozem to vlastne spravit alebo musim si poziadat o dovolenie mojho providera.

Dakujem za kazdu radu.
Usporiadat
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Najprv sa musíš dostať do menu routra a nastaviť ho do režimu AP.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
FXtrader FXtrader

FXtrader je offline (nepripojený) FXtrader

Vlado40 Pozri príspevok
Najprv sa musíš dostať do menu routra a nastaviť ho do režimu AP.
prepac ale neviem sa v tychto veciach pohybovat, takze budem radsej ak mi to trochu viac vysvetlis...

skusal som zadat do IE Ip adresu ale nic mi nenaslo
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Vlado, podla mna je v client mode, cez WIFI ide vlastne jeho spojenie smerom von.
Doma je na LAN1-LAN2, ale chce wifi.
Bud mu provider (?) povoli viacero zariadeni (IPciek) a prejde na Repeater mode, alebo si musi kupit svoj Wifi point a ten prevadzkovat v jednom z LAN portov na ovislinku.
0 0
FXtrader FXtrader

FXtrader je offline (nepripojený) FXtrader

bodliak Pozri príspevok
Vlado, podla mna je v client mode, cez WIFI ide vlastne jeho spojenie smerom von.
Doma je na LAN1-LAN2, ale chce wifi.
Bud mu provider (?) povoli viacero zariadeni (IPciek) a prejde na Repeater mode, alebo si musi kupit svoj Wifi point a ten prevadzkovat v jednom z LAN portov na ovislinku.
z toho som pochopil toto
internet je od T-com...som napojeny doma na 2 IP na PC je koncove 53 a ntb tam je mozne si nastavit viac- je tam viac volnych IP ...aktualne 55
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Kto má internet od T-comu a kde, ten o 2 domy dalej ?
Z akého intervalu si pridelujes IPcky ? Dal ti provider segment alebo jednu public IP ?
Neviem, čo si pochopil ty, lebo ja som z tvojho popisu nepochopil ništ.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

FXtrader Pozri príspevok
Signal chytam z anteny kt je o 2domy dalej.
Už máš dom funkčný internet,alebo ho chceš prijímať wifi cez Air live/ovislink wl-5460ap.Tento router zvykne niekedy robiť problémy pre prístup do menu.Treba v sieťových nastaveniach zrušiť získať IP adresu automaticky a zadať IP adresu a masku podsiete ručne.Zadával si do IE správnu IP adresu pre prístup do routra ?
Naposledy upravil Vlado40 : 15.07.12 at 10:17
AP 5460.jpg  
0 0
FXtrader FXtrader

FXtrader je offline (nepripojený) FXtrader

Vlado40 Pozri príspevok
Už máš dom funkčný internet,alebo ho chceš prijímať wifi cez Air live/ovislink wl-5460ap.Tento router zvykne niekedy robiť problémy pre prístup do menu.Treba v sieťových nastaveniach zrušiť získať IP adresu automaticky a zadať IP adresu a masku podsiete ručne.Zadával si do IE správnu IP adresu pre prístup do routra ?
mam uz doma funkcny internet
zadaval som do IE Adresu IP ktoru mam napisanu v ipconfig /all a aj 192.168.100.252 ale nic mi nenaslo,nemozem sa dostat na tu ,,modru stranku(asi menu rootru),,
0 0
FXtrader FXtrader

FXtrader je offline (nepripojený) FXtrader

bodliak Pozri príspevok
Kto má internet od T-comu a kde, ten o 2 domy dalej ?
Z akého intervalu si pridelujes IPcky ? Dal ti provider segment alebo jednu public IP ?
Neviem, čo si pochopil ty, lebo ja som z tvojho popisu nepochopil ništ.
nevyznam sa v tom...ale asi ten kto mi poskytuje net dal mu na strechu antenu aby som lepsie chytal net...IP adresu mam napisanu na papiery, nadiktoval mi to po oprave PC...
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Neviem aký máš OS ,ale skús ako som napísal v sieťových nastaveniach-lokálne pripojenie ,zadať IP adresu ručne.Ako sa teraz pripájaš na internet.Cez AP 5460 alebo priamo cez wifi kartu v NTB.
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Ten ovislink ma len dva ethernetove porty, v nich mal PC a NTB. Takze oba obsadene. Smerom von ide cez wifi.
V PC si dal ifconfig /all, zistenu svoju vlastny IP buchol do IE a cuduje sa.

Do IE daj to, co vidis pod Default gateway.
Potom sa dostanes na router.
0 0
FXtrader FXtrader

FXtrader je offline (nepripojený) FXtrader

bodliak Pozri príspevok
Ten ovislink ma len dva ethernetove porty, v nich mal PC a NTB. Takze oba obsadene. Smerom von ide cez wifi.
V PC si dal ifconfig /all, zistenu svoju vlastny IP buchol do IE a cuduje sa.

Do IE daj to, co vidis pod Default gateway.
Potom sa dostanes na router.
ok tak som zadal vych.branu a naslo mi nieco

RouterOS v5.13 MIKROTiK

ale este mi tam treba dat heslo neviete kde by som ho nasiel?mam doma iba z toho krabicu s navodom a CD (prazdne heslo som uz vyskusal)
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Heslo bude mat ten, kto ti to nastavoval.
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

ten mikrotik bude asi patrit providerovi takze to doho nebabrat

ovislink ti bezi v akom mode?
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Vstup číslo 1 je na pripojenie PC ,cez ktorý sa chceš dostať do menu routra.
0 0
FXtrader FXtrader

FXtrader je offline (nepripojený) FXtrader

bodliak Pozri príspevok
Heslo bude mat ten, kto ti to nastavoval.
neda sa to nejako obist?cital som ze staci resetovat rooter a dostanem vyrobne udaje,ale este tam treba nieco nastavit to je len ta ip maska atd?alebo aj nieco ine

mecky Pozri príspevok
ten mikrotik bude asi patrit providerovi takze to doho nebabrat

ovislink ti bezi v akom mode?
neviem,on mi to prisiel vsetko zapnut...
svieti mi tu Power ,Link/Act a LAN2
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

a preco ho nezavolas aby to nastavil?
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Ak máš doma router Air live/ovislink wl-5460ap v2 ,ktorý chceš nastaviť ,tak neviem prečo sa chceš hrabať v routri ,z ktorého chytáš wifi RouterOS v5.13 MIKROTiK , tak nerieš heslo na vstup do tohto routra.
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

Vlado40 Pozri príspevok
Ak máš doma router Air live/ovislink wl-5460ap v2 ,ktorý chceš nastaviť ,tak neviem prečo sa chceš hrabať v routri ,z ktorého chytáš wifi RouterOS v5.13 MIKROTiK , tak nerieš heslo na vstup do tohto routra.
lebo nema ani sajnu co robi (nic v zlom), a dostal radu ist na IP brany, co je v jeho pripade ten mikrotik..
0 0
FXtrader FXtrader

FXtrader je offline (nepripojený) FXtrader

mecky Pozri príspevok
a preco ho nezavolas aby to nastavil?
myslim ze to nieje az take tazke nastavit ,a keby som ho aj zavolal tak asi aj nieco zaplatim..

Vlado40 Pozri príspevok
Ak máš doma router Air live/ovislink wl-5460ap v2 ,ktorý chceš nastaviť ,tak neviem prečo sa chceš hrabať v routri ,z ktorého chytáš wifi RouterOS v5.13 MIKROTiK , tak nerieš heslo na vstup do tohto routra.
hm ,a co mam vlastne riesit?

nastavoval som si tie udaje rucne...,len neviem co myslis tymto
Cez AP 5460 alebo priamo cez wifi kartu v NTB.
napisal som to normalne do PCa lokalne pripojenie
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Pokial je gateway az u providera, tak ovis bude asi repeater.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať