Zavrieť

Porady

Zalozenie domacej wifi siete

Ahojte,chcel by som vas poprosit ci by ste mi nepomohli spravit domacu wifi siet.

Cital som na tejto stranke navody ale nic z toho mi bohuzial nepomohlo a tak som precital asi vsetko co som nasiel na nete ale vysledok bol rovnaky.Mozno som robil nieco zle,dufam ze nie.

Takze moja situacia je nasledovna mam doma Air live/ovislink wl-5460ap v2 na ktorom mam napojeny PC a vo vedlajsej izbe mam nanom notebook, vsetko je prepojene ethernet kablom.
Signal chytam z anteny kt je o 2domy dalej.

Treba mi nieco este k tomu dokupit alebo ako to mam spravit aby mi to fungovalo?
Zadal som do IE IP ale nic mi nenaslo.

Samozrejme viem moju Ip,Masku,Branu a 2xDNS.
Mozem to vlastne spravit alebo musim si poziadat o dovolenie mojho providera.

Dakujem za kazdu radu.
Usporiadat
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Chceš na AP 5460 zapnúť wifi aby si sa pripájal na NTB cez wifi na internet.Si teraz pripojený takto:
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Vlado, asi nie. Keby bol za NAT-om podľa obr, tak default gateway je ovislink, nie až router u providera.
0 0
FXtrader FXtrader

FXtrader je offline (nepripojený) FXtrader

Vlado40 Pozri príspevok
Chceš na AP 5460 zapnúť wifi aby si sa pripájal na NTB cez wifi na internet.Si teraz pripojený takto:
ano, mam to zapojene asi takto ale mam iba 2 lan teda iba 2PC ne 3 ako je na obrazku
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Takže prijímaš signál na AP 5460 cez wifi ,ten máš pripojený jedným káblom na PC a druhým káblom na NTB a chceš zapnúť wifi aby si sa na NTB pripájal cez wifi ?
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

V tom pripade je ale uz wifi "obsadene".

Inak dobrá detektívka, skoro STK cez telefon.
0 0
FXtrader FXtrader

FXtrader je offline (nepripojený) FXtrader

Vlado40 Pozri príspevok
Takže prijímaš signál na AP 5460 cez wifi ,ten máš pripojený jedným káblom na PC a druhým káblom na NTB a chceš zapnúť wifi aby si sa na NTB pripájal cez wifi ?
presne tak,da sa to vobec spravit?
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Da. Dalsi wifi router, na vonkajsej strane mu dat IP ktoru pouziva pre ntb, pichnut kablom do LAN portu ovisu, a domace wifi cez nat pod novym ssid aj s DHPC. Tym sa schova pred providerom, teda az na mac adresu toho noveho routra. Clone vyriesi aj to.

Ale este stale nemame istotu, v akom mode je ten ovis. Su to len idicie a domnienky na zaklade dost nekompetentnych odpovedi,
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Ak to chceš takto ,taj aj PC budeš musieť pripájať cez wifi a musíš dokúpiť wifi kartu do PC,alebo kúpiť ešte jeden router napr. tento a pripojiť ho za AP5460 :
http://datacomp.sk/tp-link-tl-wr740n...p_d119394.html
cenovo na tom budeš rovnako ,ak v PC wifi kartu nemáš .
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

no len aby za ten rezim nedostal od providera po drzke
kedze to vracia vsetku komunikaciu aj do siete providera

tu je jedine rozumne riesenie kupit wifi router, a ovislink dat do modu client
0 0
FXtrader FXtrader

FXtrader je offline (nepripojený) FXtrader

Vlado40 Pozri príspevok
Ak to chceš takto ,taj aj PC budeš musieť pripájať cez wifi a musíš dokúpiť wifi kartu do PC,alebo kúpiť ešte jeden router napr. tento a pripojiť ho za AP5460 :
http://datacomp.sk/tp-link-tl-wr740n...p_d119394.html
cenovo na tom budeš rovnako ,ak v PC wifi kartu nemáš .
ok,a este ma napadlo nedalo by sa moje ap 5460 prerobit iba cisto na ntb-wifi ?ptz ak budem napojeny na ntb nemusim pouzivat PC & alebo podla potreby by som si to nastavoval
Naposledy upravil FXtrader : 15.07.12 at 13:33
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Tak to nie.Vyberieš si iba jeden režim ,ktorý AP 5460 ponúka.
http://www.airlive.com/product/WL-5450AP
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky



bodliak

4 Minutes Ago #16463#28 a ani na ovis nesahat...


lenze ked ma ten ovis teraz v rezime wisp tak uz tam jeden nat ma, ked len pridas dalsi router tak si to znatuje znova, co je uz na 99% natovanej sieti od providera dobra prasacina
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Ano. Prasacina je to od zaciatku.
Ak nechce kontaktovat providera a ani sa prezradit s domacou wifi, tak inu moznost asi ani nema.
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

ale preco by sa mal bat?
ved ocividne provider dovoluje viac koncovych zariadeni, inak by mu tam nedal wisp,

ked to ma byt bez zasahu do ovisu , tak teda kupit zariadenie co ma rezim AP (alebo na to znasilnit lacny router) a ma vybavene

len v tejto variante potom ta siet stoji na tom natujucom ovise, co nieje ziadna slava
0 0
FXtrader FXtrader

FXtrader je offline (nepripojený) FXtrader

ok, zatial vam dakujem, pojdem kupit ten TP-Link a po dovolenke by som sa ozval zas
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

A si si isty, ze mu ovis robi NAT ?
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

niesom
ale tvrdi ze ma napojeny pc a notebook kablom, takze niekde tam nat je, a ze by bol na mikrotiku je malo pravdepodobne, aspon ja som teda takto spravenu wifi siet nevidel
ten ovis je oblubeny prave koli wisp
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Ani ja.
lebo ... ked skusil default gateway, tak sa ozyva uz RouterOS. Keby bol za natom z ovisu, tak sa mal ozvat ovis.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať