Zavrieť

Porady

Príjmy podľa §6 odstavec 4

optimistka aj napriek veku
Prosím Vás , čo konkrétne môže byť v §6 odstavec 4 ( nie som z toho moc múdra) , a keď to už zaradím do odstavca 4 , kde sa to uvádza v DP. Nenašla som tam kolonku.
Usporiadat
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Prosím, vie mi niekto odpovedať.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Halóóó!!! Prosím.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Napíšte o čo konrétne sa jedná o aký prenájom .....lebo ZoDzP do 31.12.2011 § 6 odst.4 je iný(hovorí o prenájme ) , ako zákon o DzP § 6 odst.4(hovorí o použití diela ...) od 1.1.2012 .....čo konkrétne riešite ?
Naposledy upravil Zita5 : 16.07.12 at 06:52
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ak robíte DP FO za rok 2011 a dotyčný má príjem z prenájmu(+ prenájom príslušenstva k nehnuteľnosti) ..tak v DP B uvediete tento príjem VI.ODDIEL r.10 - z prenájmu nehnuteľností / odst.3

(1) Príjmami z podnikania sú

a) príjmy z poľnohospodárskej výroby, lesného a vodného hospodárstva, 24)
b) príjmy zo živnosti, 25)
c) príjmy z podnikania vykonávaného podľa osobitných predpisov26) neuvedené v písmenách a) a b),
d) príjmy spoločníkov verejnej obchodnej spoločnosti a komplementárov komanditnej spoločnosti podľa odsekov 7 a 8.


(2) Príjmami z inej samostatnej zárobkovej činnosti, ak nepatria do príjmov uvedených v § 5, sú príjmy

a) z použitia alebo z poskytnutia práv z priemyselného alebo iného duševného vlastníctva vrátane autorských práv a práv súvisiacich s autorským právom, 27) a to vrátane príjmov z vydávania, rozmnožovania a rozširovania literárnych a iných diel na vlastné náklady,
b) z činností, 28) ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním,
c) znalcov a tlmočníkov za činnosť podľa osobitného predpisu, 29)
d) z činností sprostredkovateľov podľa osobitných predpisov, ktoré nie sú živnosťou.29a)


(3) Príjmami z prenájmu, ak nejde o príjmy uvedené v odseku 1 a v § 5, sú príjmy z prenájmu nehnuteľností.

(4) Príjmami podľa odseku 3 sú aj príjmy z prenájmu hnuteľných vecí, ktoré sa prenajímajú ako príslušenstvo nehnuteľnosti.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zita5 Pozri príspevok
Napíšte o čo konrétne sa jedná o aký prenájom .....lebo ZoDzP do 31.12.2011 § 6 odst.4 je iný(hovorí o prenájme ) , ako zákon o DzP § 6 odst.4(hovorí o použití diela ...) od 1.1.2012 .....čo konkrétne riešite ?
Zitka, nepýta sa na toto ?

(4) Príjmami z použitia diela a použitia umeleckého výkonu sú príjmy vyplácané podľa osobitného predpisu, 29b) ak nepatria do príjmov uvedených v odseku 2 písm. a).
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Zitka, nepýta sa na toto ?

(4) Príjmami z použitia diela a použitia umeleckého výkonu sú príjmy vyplácané podľa osobitného predpisu, 29b) ak nepatria do príjmov uvedených v odseku 2 písm. a).
Však preto som uviedla nech konkretizuje čo potrebuje .......odstavec ktorý uvádzaš je v platnosti od 1.1.2012 a DP nové ešte nie sú. Preto som jej dala obe možnosti na výber, nech sa vyjadrí .Ťažko sa odpovedá , ak niečo nie je konkrétne napísané.Zákon o dani z príjmov sa menil a tým sa posunuli aj odstavce .

Napokon ma napadlo, že ak mali predĺženie lehoty na podanie DP za rok 2011 , tak zrejme sa bude jednať v roku 2011 o prenájom a nie o dielo .

No ale to my máme hádať o čo sa jedná ? Však sa zadávateľka vyjadrí.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Ospravedlňujem sa, ak som uviedla nesprávnu otázku. Myslela som , presne to čo napísala veronikasad:

4) Príjmami z použitia diela a použitia umeleckého výkonu sú príjmy vyplácané podľa osobitného predpisu, 29b) ak nepatria do príjmov uvedených v odseku 2 písm. a).

jedná sa vlastne o to , že mám kamaráta , ktorý je učiteľ a privyrába si tým že píše články do časopisov. Ja som to v DP dala do §6 odst. 2 písmeno a) , ZP od neho teraz vyžaduje aby sa zaregistroval ako SZČO. Bude potom platiť preddavky alebo len mu vypočítajú doplatok v ročnom RZ ZP. V ZP nám poradili aby sme to zašili do vyššie menovaného §, ale v DP som nenašla na to kolonku. tak som v rozpakoch. Ak máte stým skúsenosti prosím poraďte. Zatiaľ ďakujem.


0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
bredikova Pozri príspevok
Ospravedlňujem sa, ak som uviedla nesprávnu otázku. Myslela som , presne to čo napísala veronikasad:

4) Príjmami z použitia diela a použitia umeleckého výkonu sú príjmy vyplácané podľa osobitného predpisu, 29b) ak nepatria do príjmov uvedených v odseku 2 písm. a).

jedná sa vlastne o to , že mám kamaráta , ktorý je učiteľ a privyrába si tým že píše články do časopisov. Ja som to v DP dala do §6 odst. 2 písmeno a) , ZP od neho teraz vyžaduje aby sa zaregistroval ako SZČO. Bude potom platiť preddavky alebo len mu vypočítajú doplatok v ročnom RZ ZP. V ZP nám poradili aby sme to zašili do vyššie menovaného §, ale v DP som nenašla na to kolonku. tak som v rozpakoch. Ak máte stým skúsenosti prosím poraďte. Zatiaľ ďakujem.


Však ani nenájdete , pretože ten odstavec 4 (opakujem ....ešte raz) ...sa týka príjmov dosiahnutých v roku 2012 , kde DP budeme podávať až v roku 2013.Takže rozhodne budú nové tlačivá daňových priznaní.
2 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

bredikova Pozri príspevok
Ospravedlňujem sa, ak som uviedla nesprávnu otázku. Myslela som , presne to čo napísala veronikasad:

4) Príjmami z použitia diela a použitia umeleckého výkonu sú príjmy vyplácané podľa osobitného predpisu, 29b) ak nepatria do príjmov uvedených v odseku 2 písm. a).

jedná sa vlastne o to , že mám kamaráta , ktorý je učiteľ a privyrába si tým že píše články do časopisov. Ja som to v DP dala do §6 odst. 2 písmeno a) , ZP od neho teraz vyžaduje aby sa zaregistroval ako SZČO. Bude potom platiť preddavky alebo len mu vypočítajú doplatok v ročnom RZ ZP. V ZP nám poradili aby sme to zašili do vyššie menovaného §, ale v DP som nenašla na to kolonku. tak som v rozpakoch. Ak máte stým skúsenosti prosím poraďte. Zatiaľ ďakujem.


...ale toto znenie paragrafu, je tak, ako Ti písala Zita 5, iné do 31.12.2011 a iné je platné na tento rok. Preto asi ťažko nájdeš v DP za rok 2011 takto formulovaný príjem podľa znenia zákona platného od 1.1.2012. Alebo čo hľadáš?

ups, Zitka ma predbehla :-)
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Počkaj si asi tak do februára 2013. Potom možno budú už na svete nové tlačivá na daň z príjmu na rok 2012
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
To som už pochopila, že som sa pozerala do nového zákona, je to moja chyba. Ale viete mi poradiť, ako je to s tým ZP. Bude len doplácať.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

ou maj god! , zas je niekto veľmi múdry v zdravotnej poisťovni... ja toto neznášam... ! čoraz častejšie riešime kraviny, ktoré niekto múdry v poisťovni, najčastejšie všeobecnej, vyplodí... držte ma!
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

bredikova Pozri príspevok
To som už pochopila, že som sa pozerala do nového zákona, je to moja chyba. Ale viete mi poradiť, ako je to s tým ZP. Bude len doplácať.
Ide o vysokú sumu príjmov ? S rokom 2011 už zrejme nič neurobíš, bude z nich musieť zaplatiť zdr.poistenie a spätne sa prihlásiť ako SZČO (spätne za rok 2011). Ak má súbeh zamestnania a podnikania, preddavky na ZP si môže určiť v nulovej výške.

Rok 2012 je už riešený v zákone o DzP.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Ďakujem všetkým. Nejadná sa o veľkú sumu. Len nejakých 350 eur.

Ak som pochopila, za rok (2011) sa musí prihlásiť v ZP za SZČO - s dátumom od 1.1.2011 ? , ako píšete preddavky si určí nulové, a v RZ ZP mu dopočítajú nejaký doplatok. K 31.12.2011 sa môže odhlásiť z poistenia SZČO ?a v DP za rok 2012 mu to potom dám do spomínaného §6 odst. 4. Z toho by nemal platiť ZP??

Ja viem je to veľa ?? ale chcem mu to vysvetliť, lebo pre neho je to len prilepšenie k rodinnému rzpočtu a je sám a stará sa o dve dievky.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

bredikova Pozri príspevok
Ďakujem všetkým. Nejadná sa o veľkú sumu. Len nejakých 350 eur.

Ak som pochopila, za rok (2011) sa musí prihlásiť v ZP za SZČO - s dátumom od 1.1.2011 ? , ako píšete preddavky si určí nulové, a v RZ ZP mu dopočítajú nejaký doplatok. K 31.12.2011 sa môže odhlásiť z poistenia SZČO ?a v DP za rok 2012 mu to potom dám do spomínaného §6 odst. 4. Z toho by nemal platiť ZP??

Ja viem je to veľa ?? ale chcem mu to vysvetliť, lebo pre neho je to len prilepšenie k rodinnému rzpočtu a je sám a stará sa o dve dievky.
Ak jeho príjem ZP posúdi ako prijem SZČO, nedoplatok z toho bude 350/2,14*14%.

Splnenie Oznamovacej povinnosti nech konzultuje priamo v ZP. Treba si v prihláške určiť vymer.základ nula, aby mu nevykázali nedoplatok na preddavkoch.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Netreba zabudnúť na registráciu na DU .
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

bredikova Pozri príspevok

jedná sa vlastne o to , že mám kamaráta , ktorý je učiteľ a privyrába si tým že píše články do časopisov. Ja som to v DP dala do §6 odst. 2 písmeno a) , ZP od neho teraz vyžaduje aby sa zaregistroval ako SZČO. Bude potom platiť preddavky alebo len mu vypočítajú doplatok v ročnom RZ ZP. V ZP nám poradili aby sme to zašili do vyššie menovaného §, ale v DP som nenašla na to kolonku. tak som v rozpakoch. Ak máte stým skúsenosti prosím poraďte. Zatiaľ ďakujem.
Príspevky do novín a časpoisov sa zdaňujú zrážkovou daňou a potom ich netreba dávať do DP. Ak je to zdanené zrážkovou daňou, neplatí sa z toho ani zdravotné poisteie. Ak ich dá do DP, potom z toho zapatí aj ZP.
Ten, kto poberá autorské honoráre (okrem príspevkov do novín a časopisov), má mať pridelené DIČ. Do ZP sa prihlasuje odkedy má pridelené DIČ. Ak by to boli autorské honoráre podľa §6 ods.4 (v r.2012), tak sa do ZP prihlasovať nemusí.
2 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Takže : už presné hodnoty: Príjmy 384,40 ... 40% náklady 153,76 ..... DZ 230,64 ..... z toho doplatok ZP .... cca 15,08 eur.
Dobre??
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

bredikova Pozri príspevok
Takže : už presné hodnoty: Príjmy 384,40 ... 40% náklady 153,76 ..... DZ 230,64 ..... z toho doplatok ZP .... cca 15,08 eur.
Dobre??
Neboli tie príspevky zrazené zrážkovou daňou ?
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Chcela som si upresniť výpočet , ak by to nebolo zdanené zrážkou.
To si už nepamätám či to bolo alebo nebolo, lebo on mal aj rôzne dohody. Dala som si doniesť DP aj s podkladmi a potom uvidím. Ak budú zdanené zrážkovou daňou , tak spravím dodatočné, a nedám mu to do DP. Na DÚ to vysvetlím, a potom už bude všetko OK.

No ak neboli tak bude musieť asi doplatiť.

Ďakujem Vám všetkým za vyčerpávyjúce odpovede. Je to super , keď má kto poradiť. Ešte raz díky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať