Zavrieť

Porady

Príjmy podľa §6 odstavec 4

optimistka aj napriek veku
Prosím Vás , čo konkrétne môže byť v §6 odstavec 4 ( nie som z toho moc múdra) , a keď to už zaradím do odstavca 4 , kde sa to uvádza v DP. Nenašla som tam kolonku.
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

bredikova Pozri príspevok
Chcela som si upresniť výpočet , ak by to nebolo zdanené zrážkou.
To si už nepamätám či to bolo alebo nebolo, lebo on mal aj rôzne dohody. Dala som si doniesť DP aj s podkladmi a potom uvidím. Ak budú zdanené zrážkovou daňou , tak spravím dodatočné, a nedám mu to do DP. Na DÚ to vysvetlím, a potom už bude všetko OK.

No ak neboli tak bude musieť asi doplatiť.

Ďakujem Vám všetkým za vyčerpávyjúce odpovede. Je to super , keď má kto poradiť. Ešte raz díky.
Výpočet máš správny, len ak to bolo zrazené zrážkovou daňou, tak ako písala Janka Motyčková, bolo by pre neho výhodnjšie podať dodatočné DP a tento príjem vynechať.

Ak nebudeš podávať DDP, nezabudni na splnenie ozn.povinností voči DU a ZP. Nedoplatok poistného bude platiť až po vykonaní RZZP prísl. ZP.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Tak je to uzavreté. Bolo to zdanené zrážkovou daňou. Za rok si na to budem musieť dať lepší pozor, ak sa zas niečo nezmení. Tak som spravila dodatočné a vynechala som tieto príjmy. Pojdem to osobne odovzdať na DU a radšej to správkyni aj vyvetlím. Tak ešte raz ďakujem. Myslím že téma je uzavretá.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať