Zavrieť

Porady

Môžem fakturovať zákazníkovi cestu k nemu a späť do firmy ak nemám auto v podnikaní??

Dobrý deň, chcem sa opýtať či môžem na faktúre uviesť - fakturovať zákazníkovi cestu k nemu a späť ak nemám auto v podnikaní. Na prepravu využívam raz kamarátove auto, za ktoré platí cestnú daň a inokedy vlastné auto, ktoré však nie je prihlásené na daňovom úrade.
Za každý kilometer fakturujem sadzbu 0,40 €. Je niekde v zákone stanovená výška sadzby, ale postup akým sa vypočíta?

ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    hlavne musíš byť dohodnutá s klientom, že bude tieto náklady akceptovať. Náklady budú súčasťou ceny za poskytnutú službu.
    Pre teba to budú výnosy-tržby.
    Ako si preukážeš súvisiace náklady so všetkými náležitosťami, nie je obsahom tvojho zadania.........
    sadzba pre fakturáciu je tiež otázkou dohody s klientom.
    Preukázané náklady -to je iná otázka.

    kalamajka je offline (nepripojený) kalamajka

    kalamajka
    Ideálne by teda bola písomná dohoda medzi mnou a klientom a do dohody zahrnúť aj sadzbu.
    Podľa môjho názoru 0,40 € nie je nadhodnotená sadzba - príde mi to reálne .
    Nerozumiem poznámke "preukázané náklady". Auto nie je v majetku, nie je prihlásené na DÚ, to znamená, že v nákladoch nemám nič, len v tržbách - no a keď z toho platím štátu dań, tak je to OK, alebo nie?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    áno, OK. Ja som si myslela, že si nejaké náklady chceš uplatniť - napr. vo forme cesťáku....

    uctokrajan je offline (nepripojený) uctokrajan

    uctokrajan
    Mala som podobný prípad, ktorý som konzultovala s DU a bolo mi povedané, že ak nemam auto prihlásené a zaplatenú cestnú daň nemôžem ho použiť na podnikanie, t.z. ani samostatne uviesť ako službu. Ak si to ja premietnem do ceny a dohodnem sa na cene so zákazníkom, len to osobitne neuvediem na Fa, je to OK

    kalamajka je offline (nepripojený) kalamajka

    kalamajka
    Takže to zosumarizujem:
    na základe vykonanej služby súčasťou faktúry je správa , kde je uvedená ŠPZ auta, ktoré bolo použité pri výkone služby, ktorým som sa premiestnila k zákazníkovi
    je to auto môjho kamaráta, auto je prihlasené na Daňovom úrade, takže cestná daň sa bude platiť v 1/2013
    v takom prípade môžem uvádzať na faktúre pre zákazníka okrem štandardných služieb, ktoré sú predmetom podnikania aj cestu z miesta sídla firmy k zákazníkovi a späť ??
    Neuplatňujem si žiadne ďalšie náklady - ani cesťáky, ani phm ....

    Môžem fakturovať zákazníkovi cestu k nemu a späť do firmy ak nemám auto v podnikaní??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.