Zavrieť

Porady

Je potrebne stresne okno?

Prosim o radu!!! Mame davat stresne okno do detskej izby, ak su tam balkonove dvere siroke 1m??? Izba je otocena na JZ. Velkost izby je 3x4m a balkonove dvere su na kratsej strane. O par tyzdnov sa ide robit strecha a mne stale vrta hlavou ci tam bude dost svetla bez stresneho okna, ktoremu by som sa celkom rada vyhla. V projekte stresne okno nemame. VDAKA
Usporiadat
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

bude tam dosť svetla sa neboj a mimochodom cez strešné zbytočný únik tepla a hlavne prehrievanie miestností v lete
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
robertkozich robertkozich

robertkozich je offline (nepripojený) robertkozich

stacit by to malo...tiez som nedaval do vacsej podkrovnej izby s takymi istymi dverami a staci to....a aj ked das strechu tak to okno tam mozes dat hocikedy aj dodatocne..aj ked uz bude vsetko na komplet
0 0
janderka janderka

janderka je offline (nepripojený) janderka

Vase nazory ma potesili, lebo vacsina ludi co som citala na forach je proti stresnym oknam. Ak by to bola spalna tak by som to stresne okno vobec neriesila, ale tym ze to je detska izba, kde je potrebne denne svetlo (ucenie, citanie, pisanie) som bola na vazkach. A ako pise robertkozich - ak sa da stresne okno dodatocne dorobit, tak stresne okna vynechame a po case uvidime.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja by som dala....dorobiť sa dá, ale či sa ti do toho bude chcieť ísť ked bude všetko hotovo.... okno by som dala tam kde predpokladáš, že bude stôl-školský ....
0 0
allgreen allgreen

allgreen je offline (nepripojený) allgreen

Ľudom j**e, nielen tu ale na celom svete ...viac
ako mimo temy ale.. spomenul som si ked som bol v anglicku, byval som v podkrovnej "izbe" heh,tie uvodzovky tam niesu nahodou... no a mal som tam jedno stresne okienko cca 40x50cm a ked som sa cezen pozrel videl som priamo do mešity...
0 0
janderka janderka

janderka je offline (nepripojený) janderka

No ja som planovala stresne okno s rozmermy 780x1180mm ako pise Lujza, nad pracovny stol... Zase som na vazkach.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

janderka Pozri príspevok
No ja som planovala stresne okno s rozmermy 780x1180mm ako pise Lujza, nad pracovny stol... Zase som na vazkach.
je to na tebe neviem či si videla takú izbu kde by boli iba balkónové dvere a nič, teda žiadne okno.....známy majú izbu menšiu ako píšeš...balkonové dvere a okno nad stolom...keby tam nebolo bola by tam tma...teda aspoň podľa mňa.... a tvoja izba je väčšia....
0 0
ivustek ivustek

ivustek je offline (nepripojený) ivustek

Iveta
No my sme strešné okno ani tak veľmi nepotrebovali, ale dali sme si ho a to dokonca dodatočne, keď už bola strecha aj izolácie a omietky hotové. A teraz tak ľutujem, že až. Keď prší, nemôžem spať - lebo počujem ako klope po skle.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ivustek Pozri príspevok
No my sme strešné okno ani tak veľmi nepotrebovali, ale dali sme si ho a to dokonca dodatočne, keď už bola strecha aj izolácie a omietky hotové. A teraz tak ľutujem, že až. Keď prší, nemôžem spať - lebo počujem ako klope po skle.
vyriešiš jednoducho, aj ja som to tak......
0 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
No, práve sme v štádiu stavania priečok – plafón a strechu ešte nemáme. Budem mať pracovňu cca 3x3m (na knižnicu a pracovný stôl to stačí). Pôvodne tam malo byť 1,5 m okno na stene. Neskôr sme sa rozhodli, že do pracovne dáme francúzske okno 90 cm a bude slúžiť zároveň ako vchod na zadnú terasu – aby sme nemuseli obchádzať celý dom. Začali sme murovať priečky a tá izba bola strašne, ale strašne tmavá. Hovorím mužovi, že hoci mi nejde o výhľad spoza pracovného stola, zdá sa mi, že je izba príliš tmavá. Vybúrali sme k balkónovým dverám okno (len 80 cm) a izba (pracovňa) vyzerá úplne inak, je presvetlená. V spálni by to určite nevadilo, ale pokiaľ si má v tej izbe dieťa písať domáce úlohy, učiť sa a pripravovať sa do školy, potrebuje tam svetlo. Tiež si nemyslím, že strešné okno je najšťastnejším riešením, ale určite lepšie, ako učiť sa v tme. Na dážď sa dá zvyknúť, niekedy je to hlučnejšie, niekedy menej. Mne skôr vadí ich údržba (povedala som si, už nikdy viac, preto bungalov). A ďalšia vec, myslím si, že je jednoduchšie urobiť to hneď, ako potom búrať hotové a dorábať a prerábať a pod... Detská izba musí byť svetlá...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

81janka Pozri príspevok
No, práve sme v štádiu stavania priečok – plafón a strechu ešte nemáme. Budem mať pracovňu cca 3x3m (na knižnicu a pracovný stôl to stačí). Pôvodne tam malo byť 1,5 m okno na stene. Neskôr sme sa rozhodli, že do pracovne dáme francúzske okno 90 cm a bude slúžiť zároveň ako vchod na zadnú terasu – aby sme nemuseli obchádzať celý dom. Začali sme murovať priečky a tá izba bola strašne, ale strašne tmavá. Hovorím mužovi, že hoci mi nejde o výhľad spoza pracovného stola, zdá sa mi, že je izba príliš tmavá. Vybúrali sme k balkónovým dverám okno (len 80 cm) a izba (pracovňa) vyzerá úplne inak, je presvetlená. V spálni by to určite nevadilo, ale pokiaľ si má v tej izbe dieťa písať domáce úlohy, učiť sa a pripravovať sa do školy, potrebuje tam svetlo. Tiež si nemyslím, že strešné okno je najšťastnejším riešením, ale určite lepšie, ako učiť sa v tme. Na dážď sa dá zvyknúť, niekedy je to hlučnejšie, niekedy menej. Mne skôr vadí ich údržba (povedala som si, už nikdy viac, preto bungalov). A ďalšia vec, myslím si, že je jednoduchšie urobiť to hneď, ako potom búrať hotové a dorábať a prerábať a pod... Detská izba musí byť svetlá...
tak to je už iná kapitola....katastrófa ten kto ich vymyslel ich určite v živote neumýval....možno zabudol že sa budú aj....
0 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
No, veď preto som mužovi zatrhla podkrovie, keď mi nechcel urobiť vikier....-)
0 0
robertkozich robertkozich

robertkozich je offline (nepripojený) robertkozich

ivustek Pozri príspevok
No my sme strešné okno ani tak veľmi nepotrebovali, ale dali sme si ho a to dokonca dodatočne, keď už bola strecha aj izolácie a omietky hotové. A teraz tak ľutujem, že až. Keď prší, nemôžem spať - lebo počujem ako klope po skle.
Vsak to je ukludnujuce pri to sa dobre spi.... ked uvazujes tak by som ho tam dal na tvojom mieste.....to ze tam bude je len plus....
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Janderka, detska izba ma byt urcite presvetlena, budes banovat ak to okno nedas, alebo ho budes dodatocne dorabat. Z vlastnej skusenosti vsak viem, ze stresne okna by som uz v zivote nechcela. Jednou z moznosti je aj vikier alebo aj svetlovod, zalezi ako je izba riesena.
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Ak sú dvere, okno nedávaj.
0 0
janderka janderka

janderka je offline (nepripojený) janderka

Tak teraz fakt neviem este rozmyslame ze rozsirime balk. dvere na 1250mm... Najlepsie by asi bolo vidiet taku izbu nazivo - ci tie dvere dokazu izbu dostatocne presvetlit. Alebo potom banovat a to v oboch pripadoch (ci uz dame alebo nedame to stresne okno).
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Tak či tak nad písacím stolíkom máme lampu, pretože napr. v zime je tma o štvrtej a strašné okno je na nič, a v lete sú prázdniny.
0 0
robertkozich robertkozich

robertkozich je offline (nepripojený) robertkozich

janderka Pozri príspevok
Tak teraz fakt neviem este rozmyslame ze rozsirime balk. dvere na 1250mm... Najlepsie by asi bolo vidiet taku izbu nazivo - ci tie dvere dokazu izbu dostatocne presvetlit. Alebo potom banovat a to v oboch pripadoch (ci uz dame alebo nedame to stresne okno).
Ak ta to nijak financne nezatazi tak to tam proste daj...je to len plus..a detom je jedno ci tam je alebo neni,ak by to malo mat nejaky negativny vplyv..ako na niektorych dospelych ktorym vadi hocico...ked tam nedas ani dvere ani okno detom to vadit nebude..zvyknu si na vsetko
0 0
janderka janderka

janderka je offline (nepripojený) janderka

Tak tato fotografia je povodom mojej dilemy, aj ked neviem odhadnut aku sirku dvier tam maju... A ta izba je uplne rovnako riesena ako bude ta nasa.

http://www.modrastrecha.cz/fotoblog/...omoci/7334354/
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať