Zavrieť

Porady

odpocitatelne naklady pri dani z predaja nehnutelnosti - bytu

Dobry den, v septembri 2012 odkupim druzstevny byt do osobneho vlastnictva. Zaciatkom roka 2013 teda o cca 3 mesiace ho predam. Do bytu som investoval za styri roky (som clen bytoveho druzstva) nemale prostriedky. Mozem si tieto investicie odcitat ako zdanitelny naklad zo zakladu dane z predaja nehnutelnosti? Alebo mi DU schvali len naklady po nadobudnuti vlastnictva a teda sa musim tvarit voci DU,ze tri mesiace som horuckovito prerabal, inovoval, zariadzoval a pozhanat si na to blocky a faktury?

Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    genius007 je offline (nepripojený) genius007

    genius007
    Dobrý deň.
    Nie som daňovým odborníkom, ale pred časom som čítal stanovisko DÚ Košice k tejto problematike.
    Vyplýva z neho, že investované prostriedky si môžete dať do nákladov iba po nadobudnutí nehnuteľnosti a to aj v prípade ak ste boli členom družstva.
    Jedinou nákladovou položkou v tomto prípade bude suma za odkúpenie členských práv od družstva.
    Dúfam, že som to povedal zrozumiteľne.

    odpocitatelne naklady pri dani z predaja nehnutelnosti - bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.