Zavrieť

Porady

Úschova dokladov

Neviem, či som dobre zaradila otázku, snáď mi niekto odpovie.

Klient má v mojich prenajatých priestoroch uložené účtovné doklady už od roku 2000. K 31.12.2011 som s ním ukončila spoluprácu. Problém je spočíva v úschove jeho účtovných dokladov. Viackrát som bývalého klienta vyzvala - ústne aj písomne - k prevzatiu dokladov. I keď písomnú dohodu o úschove dokladov nemáme. Klient však nereaguje. K 1.9. t.r. plánujem presťahovanie mojej kancelárie do nových priestorov. Ide o obchod - cca 4-5 šanónov ročne. To je od roku 2000 dosť.

Čo s dokladmi?
Má niekto podobnú skúsenosť? Aký postoj ste zaujali, prípadne, vie mi niekto poradiť?
Bola by som veľmi povďačná.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Neviem, či to bude dobrá rada, ale:
    Nejaký archív - odoslať - klientovi oznámiť, kde to má - archívu poskytnúť kontakt na klienta, nech si vymáha skladné od neho.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    misoft Pozri príspevok
    Neviem, či to bude dobrá rada, ale:
    Nejaký archív - odoslať - klientovi oznámiť, kde to má - archívu poskytnúť kontakt na klienta, nech si vymáha skladné od neho.
    ...dobrá rada, ale bez zmluvy to tam asi nepreberú...a zmlvu len tá firma by s nimi mala asi uzavrieť - teda keď chceme, aby si to oni platili....

    ....si ma ubehol v podobnej odpovedi.....

    ....dať mu písomne, že ak do nejakého dátumu si neprevezme doklady, bude sa účtovať skladné vo výške.... (neviem, možno 0,50 EUR mesačne za jeden šanón?)
    misoft To mi len tak lebeňou prebehlo - za pokus o radu to stálo, nie
    tictac7 neboj, stálo.... :-)

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    tictac7 Pozri príspevok
    ...dobrá rada, ale bez zmluvy to tam asi nepreberú...a zmlvu len tá firma by s nimi mala asi uzavrieť - teda keď chceme, aby si to oni platili....

    ....si ma ubehol v podobnej odpovedi.....

    ....dať mu písomne, že ak do nejakého dátumu si neprevezme doklady, bude sa účtovať skladné vo výške.... (neviem, možno 0,50 EUR mesačne za jeden šanón?)

    Aj nad tým som premýšľala

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    misoft Pozri príspevok
    Neviem, či to bude dobrá rada, ale:
    Nejaký archív - odoslať - klientovi oznámiť, kde to má - archívu poskytnúť kontakt na klienta, nech si vymáha skladné od neho.
    toto by mi nenapadlo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.