Zavrieť

Porady

mam nejaky narok na byt?

s priatelom sme spolu žili 1,5 roka a kupili sme si byt na jeho stavebne sporenie na ktorom mal 75000sk,zobrali sme medziuver a 6,5 roka ho spolu splacame,pred 5 rokmi sa nam narodil syn a on sa teraz chce rozist.Byt sme platili spolu,bola som zamestnana kym som nesla na matersku.Byt je len na jeho meno a ja by som chcela vediet či mam narok na polovicu bytu.Uver mame platit ešte 3 roky.Mam nejaku šancu,že dostanem polovicu majetku ktorý sme si za tych 8 rokov čo sme spolu nadobudli?Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Investovala si do jeho vlastníctva. Keby bola vôľa, dá sa byt previesť do podielového spoluvlastníctva v dohodnutých podieloch. Už len kvôli symovi - súhlasil by?
    Na byt teraz nárok nemáš, môžeš však žiadať vyplatenie vložených peňazí, lebo ste viedli spoločnú domácnosť. Ak by si to musela vymáhať súdnou cestou, ide o bezdôvodné obohatenie.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak sa pôjde na súd, bude sa brať do úvahy zhodnotenie jeho investície, o ktorú sa zaslúžili obaja. Pravdaže sa budú precízne zvažovať slová a prepočítavať. Ide o podstatu, že nárok na vyplatenie má.
    Judikátov o takých prípadoch je viac, treba ich pohľadať. Niečo podobné prikladám.

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    buchač Pozri príspevok


    ...bóže ...že sa ľudia nepoučia ...nepochopím , keď také niečo čítam ...
    ...priateľ vždy len priateľom ostane ....aj v očiach ostatnej rodiny ...

    ...a z tej otázky na koniec tiež nemám dobrý pocit ...
    skor je chyba, ze ludia (vacsinou zeny) pristupuju na taketo nieco, ze byt je len na muza, pritom do neho investuju peniaze...je to nefer zo strany muza, ak sa zena podiela na byte financne, ze byt da len na seba
    tiez mam "len" priatela, ale otazku bytu mame vyriesenu velmi ferovo voci obom, a to tak, ze vsetko je na 1/2, ako vlastnictvo, tak aj naklady, ani jeden z nas by nikdy nepristupil na moznost, ze byt je napisany len na jedneho
    ale to je skor o ludoch, aki su voci sebe

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Barbara Pozri príspevok
    mattto, iba taká malá poznámočka príspevok č.6 OPÍSANÝ od Márii rozhodne nie je , lebo Mária je odborníčka v týchto veciach ale na to by si prišiel AJ SáM keby si preštudoval jej príspevky, takže tento tvoj príspevok je neužitočný

    Barbara, je dosť možné, že on napísal to isté, ale od neho určite nič neopíšem, lebo ho mám vypnutého a vôbec ho nečítam. Nebudem sa naťahovať s ľuďmi, ktorí napádajú iných poradákov. Ja radím vždy zadávateľovi, ak je to duplicitne, má to aspoň potvrdené. Tak mu dávajte tie ocenenia, nech má radosť. Ja mu ich nedám, lebo ho nevidím.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    keďže ste byt nekupovali spolu, nie ste podieloví spoluvlastníci - vtedy by ste sa mohli vyporiadavať podľa vzájomnej dohody, alebo požiadať súd o zrušenie a vyporiadanie podielového spoluvlastníctva.

    Takto máš nárok na zaplatenie všetkého, čo si do bytu investovala (ak to budeš vedieť preukázať), avšak máš smolu v tom, že čas hrá proti tebe. Ide o vydanie bezdôvodného obohatenia (právny dôvod, ktorý odpadol) a tu je premlčacia doba 2 roky.

    charonme je offline (nepripojený) charonme

    charonme
    len by som upozornil ze vyznamna cast penazi ktore clovek takto dava na byt nie je "investicia", ale najomne (respektive splatka urokov z uveru), cize platba za spotrebovanu sluzbu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    DagmarBaffiova Pozri príspevok
    s priatelom sme spolu žili 1,5 roka a kupili sme si byt na jeho stavebne sporenie na ktorom mal 75000sk,zobrali sme medziuver a 6,5 roka ho spolu splacame,pred 5 rokmi sa nam narodil syn a on sa teraz chce rozist.Byt sme platili spolu,bola som zamestnana kym som nesla na matersku.Byt je len na jeho meno a ja by som chcela vediet či mam narok na polovicu bytu.Uver mame platit ešte 3 roky.Mam nejaku šancu,že dostanem polovicu majetku ktorý sme si za tych 8 rokov čo sme spolu nadobudli?Dakujem
    Byt je len jeho, Ty si môžeš žiadať späť len to, čo si investovala.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    DagmarBaffiova Pozri príspevok
    s priatelom sme spolu žili 1,5 roka a kupili sme si byt na jeho stavebne sporenie na ktorom mal 75000sk,zobrali sme medziuver a 6,5 roka ho spolu splacame,pred 5 rokmi sa nam narodil syn a on sa teraz chce rozist.Byt sme platili spolu,bola som zamestnana kym som nesla na matersku.Byt je len na jeho meno a ja by som chcela vediet či mam narok na polovicu bytu.Uver mame platit ešte 3 roky.Mam nejaku šancu,že dostanem polovicu majetku ktorý sme si za tych 8 rokov čo sme spolu nadobudli?Dakujem


    ...bóže ...že sa ľudia nepoučia ...nepochopím , keď také niečo čítam ...
    ...priateľ vždy len priateľom ostane ....aj v očiach ostatnej rodiny ...

    ...a z tej otázky na koniec tiež nemám dobrý pocit ...

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    mattto, iba taká malá poznámočka príspevok č.6 OPÍSANÝ od Márii rozhodne nie je , lebo Mária je odborníčka v týchto veciach ale na to by si prišiel AJ SáM keby si preštudoval jej príspevky, takže tento tvoj príspevok je neužitočný

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    Barbara Pozri príspevok
    mattto, iba taká malá poznámočka príspevok č.6 OPÍSANÝ od Márii rozhodne nie je , lebo Mária je odborníčka v týchto veciach ale na to by si prišiel AJ SáM keby si preštudoval jej príspevky, takže tento tvoj príspevok je neužitočný
    samozrejme, iba Mária je odborníčka, všetci ostatní sú sprosté teľce, ktoré s právom nemajú nič spoločné a iba nááááhodou napísali o 4 hod. skôr to isté ako ona

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    mattto Pozri príspevok
    samozrejme, iba Mária je odborníčka, všetci ostatní sú sprosté teľce, ktoré s právom nemajú nič spoločné a iba nááááhodou napísali o 4 hod. skôr to isté ako ona
    Prosím nevyvracať moje slová, a dať mi do huby také slová, čo som nenapísala, ja som reagovala iba nato, že si písal že je jej príspevok je opísaný .
    Mimochodom aj Ty si odborník vo svojom obore o tom nepochybujem.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    Barbara Pozri príspevok
    Prosím nevyvracať moje slová, a dať mi do huby také slová, čo som nenapísala, ja som reagovala iba nato, že si písal že je jej príspevok je opísaný .
    Mimochodom aj Ty si odborník vo svojom obore o tom nepochybujem.
    stále mi uniká pointa, ak niekto napíše odpoveď, nikto si to nevšimne, ak druhý napíše po 4 hod. to isté, lebo je to to isté, zrazu je veľmi užitočný

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    príspevok č. 3: "Takto máš nárok na zaplatenie všetkého, čo si do bytu investovala (ak to budeš vedieť preukázať), avšak máš smolu v tom, že čas hrá proti tebe. Ide o vydanie bezdôvodného obohatenia (právny dôvod, ktorý odpadol) a tu je premlčacia doba 2 roky." je asi absolútne neužitočný

    opísaný príspevok č. 6 o 4 hod. neskôr: "Na byt teraz nárok nemáš, môžeš však žiadať vyplatenie vložených peňazí, lebo ste viedli spoločnú domácnosť. Ak by si to musela vymáhať súdnou cestou, ide o bezdôvodné obohatenie." je hneď 2 krát užitočný

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.