Zavrieť

Porady

exekutor súpis majetku

Prijemní deň
Chcem sa opýtať či vykonávateľ súpisumajetku týmto sa preukázal zamestnanec exekútora môže počas súpisu aj zobraťmajetok napríklad auto ?
Vopred ďakujem
Vlado
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    súpis je jeden krok............
    inak tvoja otázka je dosť nezrozumiteľná - slovenčiná pozná aj čiarky a bodky.

    instalp je offline (nepripojený) instalp

    instalp
    Bolo to na rýchlo. Píšem za syna. Došiel zamestnanec exekútora že ma urobiť súpis majetku . Videlpred domom jeho auto tak že nech mu dám kľúče od auta že ho berie . Neviem či v takomprípade môže zobrať auto , ak robí súpis majetku. Nepustil som ho ani do domusyn ma len trvali pobyt u babky . Neviem či som urobil dobre .

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Čudujem sa, že sa nechal odbiť, keď už volil túto taktiku. Má právo zabaviť hnuteľné veci a dať do úschovy, ak je obava napr. z ich zničenia resp. "zmiznutia". Pri autách sa však väčšinou robí iba blokácia v policajnej evidencii.

    instalp je offline (nepripojený) instalp

    instalp
    Neviem či tu dostanem odpoveď chcel som vedieť či pri súpisemajetku už môže brať veci . Syn nemá žiadny majetok okrem auta . Trvali pobytma u babky .

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    instalp Pozri príspevok
    Bolo to na rýchlo. Píšem za syna. Došiel zamestnanec exekútora že ma urobiť súpis majetku . Videlpred domom jeho auto tak že nech mu dám kľúče od auta že ho berie . Neviem či v takomprípade môže zobrať auto , ak robí súpis majetku. Nepustil som ho ani do domusyn ma len trvali pobyt u babky . Neviem či som urobil dobre .
    dobre si urobil, ak prišiel na inú adresu, než je TP.
    Ak prišiel k tej babke, mal si ho pustiť.
    takže doresi si urobil aj neurobil.
    auto nevydávaj - to sa rieši na D I, okrrem toho, mal by byť pritom syn.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    instalp Pozri príspevok
    Neviem či tu dostanem odpoveď chcel som vedieť či pri súpisemajetku už môže brať veci . Syn nemá žiadny majetok okrem auta . Trvali pobytma u babky .
    Asi som nenapísal dosť jasne, že môže, viď citácie zo zákona:

    -Upovedomenie o začatí exekúcie predajom hnuteľných vecí doručí exekútor povinnému až pri vykonávaní súpisu vecí podliehajúcich exekúcii. Ak povinný nie je pri vykonávaní súpisu prítomný, doručí sa mu upovedomenie o začatí exekúcie spolu s upovedomením o tom, že sa vykonal súpis a ktoré veci sa spísali.

    Exekútor urobí opatrenia, aby sa v byte povinného, prípadne na inom mieste, kde má povinný svoje veci umiestnené, spísali veci, ktoré by sa mohli predať, a to v takom rozsahu, aby výťažok predaja spísaných vecí postačil na uspokojenie pohľadávky a jej príslušenstva spolu s trovami exekúcie. Spíšu sa predovšetkým veci, bez ktorých sa povinný bude môcť najskôr zaobísť a ktoré sa najľahšie predajú; veci, ktoré sa rýchle kazia, sa spíšu, len ak nie je tu dostatok iných vecí a ak možno zabezpečiť ich rýchly predaj. Povinný umožní exekútorovi prístup na všetky miesta, kde má svoje hnuteľné veci umiestnené. Exekútor k vykonávaniu súpisu priberie vhodnú osobu, podľa možnosti zástupcu obce.

    Ak je obava, že by mohlo dôjsť k odstráneniu, poškodeniu alebo zničeniu hnuteľných vecí pojatých do súpisu, exekútor sa postará o ich vhodné zabezpečenie na trovy povinného. Vhodným zabezpečením hnuteľných vecí sa rozumie ich označenie pečatidlom alebo pečiatkou exekútora alebo ich úschova v priestoroch označených exekútorom. Iný spôsob zabezpečenia hnuteľných vecí nie je prípustný.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    A muselo sa to až takto vyhrotiť . Prečo nebol záujem syna sa dohodnúť s exekútorom na splátkach ?

    exekutor súpis majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.