Zavrieť

Porady

Vyzva na vyhlasenie majetku - exekutor

Dobry den!

Zijem v domacnosti so synom, na ktoreho stiha exekutor a bola mu dorucena vyzva na vyhlasenie majetku. Nakolko nema ziaden majetok ani hnutelny ani nehnutelny, chcem sa spytat, ci je mozne, ze by mohli siahnit na majetok rodica alebo rodinneho prislusnika? Syn ma 25 rokov.

Za odpoved dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    TinaL je offline (nepripojený) TinaL

    TinaL
    Nie, nemôže siahnuť na majetok rodiča ani rodinného príslušníka. Je to exekúcia voči nemu. Len jedna rada pre syna. Ak aj nemá hnuteľný či nehnuteľný majetok, môžu mu siahnuť na príjem, ak nejaký má. Ten nech sa radšej dohodne s exekútorom na splátkovom kalendári ako to len tak nechať. Exekútor môže viesť exekúciu roky. T. j. ak sa zamestná, tak to zistí a okamžite dá avízo jeho zamestnávateľovi.

    TinaL je offline (nepripojený) TinaL

    TinaL
    Chcem ešte upozorniť aj na túto diskusiu, ktorú som našla tu na porade:
    http://www.porada.sk/t161189-exekuto...islusnici.html
    Osobne som sa s takýmto niečim ešte nestretla a ani nepočula o tom, že by siahli na majetok rodinného príslušníka. Skúste si pozrieť aj tú diskusiu.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    TinaL Pozri príspevok
    Chcem ešte upozorniť aj na túto diskusiu, ktorú som našla tu na porade:
    http://www.porada.sk/t161189-exekuto...islusnici.html
    Osobne som sa s takýmto niečim ešte nestretla a ani nepočula o tom, že by siahli na majetok rodinného príslušníka. Skúste si pozrieť aj tú diskusiu.
    siahnut na majetok ineho exekutor samozrejme nemoze, ale ak syn ma trvale bydlisko u rodicov, tak to, ze hnutelne veci v dome patria rodicom a nie synovi budu musiet rodicia preukazat, ak nepreukazu, exekutor moze dovodne predpokladat, ze patria synovi a teda moze na nich suiahnut

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    rdb Pozri príspevok
    Zial je to tak, ze ak sa exekuctor rozhodne, ze bude uspokojovat exekuciu z hnutelneho majetku aukciou tak pride do trvaleho bydliska povinneho a vsetko co uzna za vhodne sa v sprievode policie bude spisovat a odnasat. Zial zakon je taky, ze ty musis dokazat, ze ten predmetny majetok je tvoj a nie synov. Ak to dokazat nevies a exekutorovi sa bude zdat vhodny do aukcie urcite ho odnesie. Samozrejme ze tu nehovorime o ziadnych 20 rocnych televizoroch, ale o umeleckych dielach, sperkoch a podobne.
    S týmto príspevkom musím na 100% súhlasiť.
    Vlastníctvo veci preukazuje ten, u koho má "bezmajetník" trvalý pobyt.

    Ani hodiny s reklamou firmy neobišla exekučná nálepka. Neviem, či mali hodnotu 5€.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Už vidím tých rodičov, ktorí budú napr. preukazovať pôvod 20 ročného televízora, že je ich, keď už ani doklad o kúpe nemajú. Ono totiž tých exekútorov v tých makoviciach ani netrkne, že staré veci (prípadne skoršieho dátumu výroby) nebudú na 100% patriť potomkovi.
    To len tak na okraj.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    No ja mám napr. 15 ročný OTF a ide ako za mlada (o.i.). Hodnota teda nie je vôbec nulová. Ešte stále ho za nejaké evri môžem streliť. Zaujímalo by to exekútora?

    rdb je offline (nepripojený) rdb

    rdb
    Zial je to tak, ze ak sa exekuctor rozhodne, ze bude uspokojovat exekuciu z hnutelneho majetku aukciou tak pride do trvaleho bydliska povinneho a vsetko co uzna za vhodne sa v sprievode policie bude spisovat a odnasat. Zial zakon je taky, ze ty musis dokazat, ze ten predmetny majetok je tvoj a nie synov. Ak to dokazat nevies a exekutorovi sa bude zdat vhodny do aukcie urcite ho odnesie. Samozrejme ze tu nehovorime o ziadnych 20 rocnych televizoroch, ale o umeleckych dielach, sperkoch a podobne.

    TinaL je offline (nepripojený) TinaL

    TinaL
    bubkoch Pozri príspevok
    siahnut na majetok ineho exekutor samozrejme nemoze, ale ak syn ma trvale bydlisko u rodicov, tak to, ze hnutelne veci v dome patria rodicom a nie synovi budu musiet rodicia preukazat, ak nepreukazu, exekutor moze dovodne predpokladat, ze patria synovi a teda moze na nich suiahnut
    Myslela som tým, že na nehnuteľný majetok siahnuť nemôže, s tými hnuteľnými vecami na adrese trvalého bydliska to môže byť tak ako uvádzajú v diskusii, ktorú som uviedla, ale som v kontakte s exekútormi a zatiaľ ani jeden sa k takejto činnosti nepodujal. Asi je to pre nich dosť komplikované a problematické riešenie, aby to robili.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.