Zavrieť

Porady

uctovanie faktur

Mam jednu hlupu otazku, hladala som odpoved vsade ale nenasla som. Mam e-shop, vystavujem faktury posielane na dobierku postou s uhradou na ucet. Kedy ich mam zauctovat- zapisat do penazneho dennika??? Po tom ked odberatel prevezme a zaplati tovar mi asi do 3 dni pride list z posty kde je vlastne ofoteny sek- mam to zauctovat vtedy ked mi pride tento list alebo az na konci mesiaca z vypisu z uctu? Pripadne ak na konci mesiaca aky mam zadat den? den vyplatenia alebo den ked to uctujem? Dakujem za kazdu skoru odpoved- kvoli tomu uz meskam mesiac s uctovanim.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    seraffa Pozri príspevok
    Mam jednu hlupu otazku, hladala som odpoved vsade ale nenasla som. Mam e-shop, vystavujem faktury posielane na dobierku postou s uhradou na ucet. Kedy ich mam zauctovat- zapisat do penazneho dennika??? Po tom ked odberatel prevezme a zaplati tovar mi asi do 3 dni pride list z posty kde je vlastne ofoteny sek- mam to zauctovat vtedy ked mi pride tento list alebo az na konci mesiaca z vypisu z uctu? Pripadne ak na konci mesiaca aky mam zadat den? den vyplatenia alebo den ked to uctujem? Dakujem za kazdu skoru odpoved- kvoli tomu uz meskam mesiac s uctovanim.
    Takže faktúru zaeviduješ do pohľadávok s dátumom vystavenia, dátumom splatnosti a dátumom dodania tovaru ktoré máš uvedené na faktúre vtedy, keď tú faktúru vystavuješ. A úhradu tejto faktúry urobíš na základe výpisu z banky s dátumom, kedy ti prišla platba na účet.
    Poprípade, ak nechceš čakať do konca mesiaca za výpisom, tak ak máš internet banking, tak si priebežne pozri platby a zaúčtuj to priebežne. A na konci mesiaca len priložíš kópiu uhradených faktúr k výpisu z BU.

    szivics je offline (nepripojený) szivics

    žena v domácnosti a popri tom pomáham s účtovníctvom ...viac szivics
    Zaúčtovala by som to keď Vám príde list z pošty..
    účtuje sa chronologicky podľa účtovných prípadov, teda keď peniaze prídu na účet alebo poštou to je jedno, treba o tom účtovať v peňažnom denníku

    seraffa je offline (nepripojený) seraffa

    seraffa
    a nestaci mi namiesto knihy pohladavok viest knihu odchadzajucich faktur? kedze ja nemam zaväzky tak tieto knihy som nekupila a znama uctovnicka mi poradila nech si kupim len knihy odchadzajucich a prichadzajucich faktur. Tak treba tie knihy pohľadávok a záväzkov?

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    seraffa Pozri príspevok
    a nestaci mi namiesto knihy pohladavok viest knihu odchadzajucich faktur? kedze ja nemam zaväzky tak tieto knihy som nekupila a znama uctovnicka mi poradila nech si kupim len knihy odchadzajucich a prichadzajucich faktur. Tak treba tie knihy pohľadávok a záväzkov?
    Ale veď to je to isté. Kniha pohľadávok a záväzkov, alebo kniha odoslaných a prijatých faktúr je to to isté. Takže si kúp knihu odoslaných a prijatých faktúr a si tam zapisuj všetky vystavené aj prijaté faktúry(ak nejaké máš) a znač si tam aj ich úhrady.

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Ak posielate na dobierku, tak deň odovzdania na pošte je deň dodania tovaru. Ak v ten istý deň vystavíte faktúru, tak dáte ten istý dátum. Dátum úhrady zapíšete do peňažného deníka a spárujete s vystavenou faktúrou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.