Zavrieť

Porady

exekucia

Dobry den,chcela by som sa opytat ak by mi vedel tu niekto poradit kam alebo na koho sa mam obratit ked chcem vediet kolko mam splatene s exekucie,momentalne som volala do uctarne zamestnavatela a uctovnicka sa odvolala na exekutorku nakolko mi bolo stahovane so socialnej poistovne,zavolala som teda exekutorke ci by bola taka dobra a povedala mi kolko mam este splatit,ak by to nebola uz velka suma zeby som to splatila v hotovosti.Exekutorka mi do telefonu povedala ze ona nieje informatorka ,ona ma nepozna, nikdy sa somnou nestretla a nieje to v jej kompetenciji ma o tom informovat.
Teda kam a na koho sa mam obratit aby mi vedel povedat kolko som splatila a kolko este platit mam?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..pokiaľ by si exekútorke povedala číslo exekučného príkazu, určite by ti povedala dlžnú sumu...navyše, ak to chceš splatiť celé...skús teda zájsť do SP..

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    osobne zájsť za exekútorkou, lebo ona vydala exek. príkaz / súhlasím do telefonu nemala ti čo povedať, keď si jej nepovedala číslo exekúcie, treba také veci riešiť osobne

    Eda27 je offline (nepripojený) Eda27

    Eda27
    zajst zanou? ja byvam v Lipt.Mikulasi a exekutorka je z Kosic
    to cislo som mala pred sebou chcela som jej ho nadiktovat no dohodnut o nieco sa snou nebolo mozne, s krikom do telefonu mi odstekavala,popritom som volala snou len dva krat,na zaciatku exekucie a teraz

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Eda27 Pozri príspevok
    zajst zanou? ja byvam v Lipt.Mikulasi a exekutorka je z Kosic
    to cislo som mala pred sebou chcela som jej ho nadiktovat no dohodnut o nieco sa snou nebolo mozne, s krikom do telefonu mi odstekavala,popritom som volala snou len dva krat,na zaciatku exekucie a teraz
    veď predsa máš exekučný príkaz pred sebou a tam máš uvedenú sumu a % navýšenia....tak si ich prepočítaj......nič iné ti asi neostáva......

    Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

    Aňuška
    Mila123 Pozri príspevok
    veď predsa máš exekučný príkaz pred sebou a tam máš uvedenú sumu a % navýšenia....tak si ich prepočítaj......nič iné ti asi neostáva......
    Prepáč Mila123, ale s tým prepočítaním to nebude také ľahké. Pochybujem, že Eda27 vie spôsob výpočtu exekúcie, aby si vedela vypočítať, koľko jej sociálna poisťovňa zrazila (predpokladám z PN-ky). V príspevku píše "nakolko mi bolo stahovane so socialnej poistovne".
    Navrhujem zavolať ešte raz mzdovej účtovníčke, nech ona zavolá exekútorke. Doteraz mi žiaden exekútor neodmietol uviesť výšku zostatku exekúcie, keď som sa ako mzdárka informovala telefonicky. Alebo napísať list exekútorke.

    mio001 je offline (nepripojený) mio001

    mio001
    Ahojte, neda sa mi vytvorit nova otazka, tak pisem sem, je to podobne.

    Som SZCO a klient neuhradil fa. Mozem ho dat na vymahanie exekutorom? ... alebo to musi prejst cez sud?

    Dakujem.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Musíte mať exekučný titul - teda napríklad právoplatné rozhodnutie súdu, platobný rozkaz alebo notársku zápisnicu. Bez toho samotné neuhradenie záväzku nie je spôsobilé na to, aby ho mohli vymáhať exekučne.

    Eda27 je offline (nepripojený) Eda27

    Eda27
    Dobry den,chcela by som sa este opytat,kolko moze stiahnut exekutor z vyplaty?Som rozvedena,zivim este syna ZTP ktory je bez primu z vyplaty mi stahuju exekuciu a ja dostanem takych 230-250e,pritom len na zaplatenie najmu mi treba 250e je to mozne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.